Zběsilost

Zběsilost https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19589/zbesilost-19589.jpg 4 394 85

Grant County série

Kriminální thriller získal celou řadu literárních cen a dobyl všechny významné žebříčky. Prvotina mladé americké autorky. V poklidném městečku Heartsdale dochází k události, která vyvolá obrovskou vlnu strachu: na dámské toaletě bistra je objeveno tělo brutálně zavražděné mladé ženy. Smrt nastala vykrvácením ze dvou ran do tvaru kříže, které jí vrah vyřízl do břicha. Soudní lékařka Sára Lintonová při ohledání těla zjišťuje, že před smrtí došlo k znásilnění. Teprve pitva však odhalí celkovou zrůdnost vrahova činu. Policie okamžitě zahájí intenzivní pátrání, ale když je o několik dnů objeveno tělo další mladé ženy, rozprostřené do tvaru kříže na kapotě Sářina auta, začíná vycházet najevo, že se nejedná o "obyčejnou" vraždu. Městečko zachvátí děs z přítomnosti sadistického sexuálního vraha, jehož další obětí se může stát kterákoliv další žena…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Blindsighted , 2001

čef
21.04.2020 5 z 5

Teď teprve mi došly souvislosti z následujících dílů, které jsem bohužel četl již dříve než tento první díl série. Autorka se samozřejmě orientuje na psychologii postav, zápletky ji většinou vyjdou zaměřené na sex, ale také na různé šmodrchance ve vztazích hlavních postav. Naštěstí je vše vyvážené a tak si myslím, že i mužská část čtenářů si tento i další díla od ní může jen pochvalovat.

maximus13
07.04.2020 4 z 5

Hodnotím tuto knihu jako slušnou detektivku. Dle mého názoru neobsahuje kniha nic, co by i náročného čtenáře detektivek urazilo. Kniha je vystavěna logicky a závěr detektivky je jasný a srozumitelný. Někomu může vadit maximálně pitvání se ve vztahu detektiv vs. doktorka. (Vážně se nechci někoho dotknout, ale hodnocení jedna hvězda, nebo dokonce odpad - tak to jako opravdu vážně NE!!!).

Frapy75
16.01.2020 odpad!

Po dlouhé době jsem něco nedočetl ...
Zoufale děravé, absolutní neznalost policejních postupů, jako by policisté byli parta děcek na táboře.
Pokus o nápodobu severský detektivem podrobným popisem sadismu s zranění.

2839
15.12.2019 1 z 5

Nudné zdlouhavé, nezáživné

Cometka
19.11.2019 5 z 5

Ohoo, super knížka. Musím se přiznat, že jsem ze začátku byla docela skeptická a měla jsem pocit, že tuším.. výsledek je ten, že jsem se sekla a odhalení přišlo až téměř u konce knihy. Bravurně napsané, rozhodně doporučuji a jdu na další díl.

MiriamF.
02.10.2019 5 z 5

Čtení této knihy patřilo k těm, kdy nechcete odložit knihu, nepotřebujete jíst ani spát a jen Vás zajímá, co bude dál. Moje první kniha od této autorky, byla jsem mile překvapená a těším se na další.

patricia8137
29.07.2019 5 z 5

Hneď ako som dočítala túto v poradí prvú
knihu zo série Grant County som musela siahnuť aj po ostatných knihách z tejto série a samozrejme aj zo série Will Trent. Veľmi mi sadol štýl autorkinho písania a KARIN SLAUGHTER sa zaradila medzi moje obľúbené autorky. Odteraz vyhľadávam zvyčajne len detektívne knihy a thrillery a vždy dúfam, že budú aspoň zčasti tak dobré ako všetky knihy od tejto autorky.

Kortez
05.04.2019 3 z 5

Jako prvotina dobré čtení, chvílemi jsem se ale nudil u zdlouhavých pasážích jak se kdo cítí a celkově z díla čouhalo příliš ženských emocí a následného zpracovávání v hlavě nejen hlavní postavy.

kleo9554
19.03.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem zase našla nějakou super detektivní sérii:-)

Pepina19
23.02.2019 4 z 5

Myslím, že to bylo výborné a zároveň dost zběsilé, nebo dost makabrózní chcete-li.

Metla
08.12.2018 3 z 5

Prvotina se nezapře, práce se zápletkou i postavami v tomto románu postrádá řemeslnou zdatnost, natož rafinovanou obratnost nebo důkladné zanoření pod povrch. Ani se nedivím, proč se autorka uchýlila k detailním popisům brutálních zranění a různých nechutností. Byl to prostě způsob, jak na sebe při svém vcelku průměrném stylu a v početné konkurenci upozornit. Komentář obsahuje SPOILERY!!!

Začněme s hlavními hrdiny: osobně s nimi ráda takříkajíc dýchám, což neznamená, že je musím bezvýhradně milovat a schvalovat každý jejich čin, měla bych jim však přinejmenším rozumět, ideálně jim fandit. Tohle mentální propojení se ve „Zběsilosti“ příliš nepovedlo. Vše podstatné se točí kolem Sáry, dětské lékařky a patoložky v Grant County. Paní dokonalá mi přišla jako nedůtklivá megera. Její bývalý, okresní šerif Jeffrey, je pro změnu defenzivní ňouma. Jejich vzájemné „nechci tě/chci tě/nechci tě“ jiskření bývá řešeno v naprosto nevhodných situacích. Jako pardon, v márnici nad rozkrájeným tělem se má pitvat jen nebožtík a ne osobní problémy v ráji, případně sexuální přitažlivost. Nakonec je zde ještě Lena, ne právě sebejistá policistka, rovněž poněkud kráva, jejíž duševní pochody pro mne byly občas záhadou. Uvedená trojice sice disponuje pochybným psychologickým zpracováním, lezou poněkud na nervy, nicméně alespoň nějakou mentalitu mají, což se vůbec nedá říct o vedlejších postavách. Vraha lze odhadnout snadno, protože autorka nedává mnoho možností a hned v úvodní čtvrtině poskytne určitá vodítka. Stejně tak je brzy naprosto jasné, v jakých konkrétních podmínkách a s jakým přesně výsledkem proběhne závěrečné střetnutí. Ovšem co z pachatele udělalo sadistického úchyla, které události tuto zrůdu formovaly, to si čtenář musí domyslet sám. A také pár dalších věcí. Paní spisovatelka vytasí rasově motivovaný útok a… a nic, totálně bezúčelné plácnutí do vody. Je objevena nelegální pistole a… a nic, pasáž bez významu. Veleinteligentní žena, prý silná osobnost, dřepí na klíčovém svědectví, mohla zabránit nejméně jednomu zločinu a… a nic. Oběť v zajetí neuvažuje, zda ji najdou policisté, ale jestli to dokáže doktorka. Proč? Vždyť si ty dvě ani nejsou blízké.

Ukončím výčet spisovatelské neohrabanosti – nemá demonstrovat špatný román, jen údiv nad sbírkou ocenění pro nejlepší debut. Být tohle mou první knihou od Karin Slaughter, nejspíš bych se do dalších nehrnula s důvěrou, naštěstí jsem začala kvalitnějším, vyzrálejším “Městem policajtů”. Nevím, zda dám sérii “Grant County” druhou šanci (Sára a Jeffrey pro mě holt nejsou tahouni), nicméně Will Trent a samostatné kousky nechť očekávají mou návštěvu. 60%

ddkk
07.12.2018

Knihu nebudu hodnotit, protože ji odkládám po několika marných pokusech o dočtení. Asi mám jen jiný vkus a požadavky týkající se detektivek a thrillerů.

anája
12.09.2018 5 z 5

Kniha byla od začátku do konce velmi čtivá a napínavá,začala jsem číst další knihu od autorky.Za mě plný počet hvězdiček

eletrika03
17.07.2018 5 z 5

Od začátku mě to hned začlo bavit. Přečetla jsem tu knihu jedním dechem.
Tuhle knihu doporučuji všem, kdo má rád detektivky a trhilery.

Peslik
02.07.2018 5 z 5

Mám pocit, že jsem našla CH. Cartera v sukni a to mě velice těší. Karin jako žena, píše velice barvitě, thriller má děj - start i cíl. Je v něm i kus osobního života hlavních postav, což já jen vítám.
Bezva čtení a těším se na další.

Liggy
15.06.2018 3 z 5

Detektivka to není špatná jen nechápu, proč musí být tolik brutální a perverzní. Fujky.

petra4080
28.02.2018 4 z 5

Dost drsné hned od začátku, není to však moje první kniha od této autorky, tak jsem ani nebyla překvapená. S brutalitou v jejích knihách nemám problém, vždyť ve filmech vidíme mnohem horší věci a vražda jako taková je brutální vždy, i když autoři často vynechávají detailní popis.

orinka3
13.01.2018 3 z 5

Mrzí mě, že jsem rychle vytipovala zlosyna. Tak jsem jen čekala, kdy sklapne past. Je to docela dobře napsané. Je to její prvotina, napřed jsem přečetla pár jejích pozdějších knih a vidím, že se nedokáže oprostit od určité manýry. Její ženské postavy jsou jakési uštěkané:)

Mindy
17.10.2017 3 z 5

Když mi tuto knihu známý půjčoval s tím, jestli tu brutalitu zvládnu,tak jsem opravdu čekala něco víc, nebylo to špatné, ale v sérii už pokračovat nebudu.

evin84
02.09.2017 4 z 5

Na prvotinu to bylo celkem dobre cteni

Karin Slaughter
americká, 1971