Zběsilost

Zběsilost https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19589/zbesilost-19589.jpg 4 394 85

Grant County série

Kriminální thriller získal celou řadu literárních cen a dobyl všechny významné žebříčky. Prvotina mladé americké autorky. V poklidném městečku Heartsdale dochází k události, která vyvolá obrovskou vlnu strachu: na dámské toaletě bistra je objeveno tělo brutálně zavražděné mladé ženy. Smrt nastala vykrvácením ze dvou ran do tvaru kříže, které jí vrah vyřízl do břicha. Soudní lékařka Sára Lintonová při ohledání těla zjišťuje, že před smrtí došlo k znásilnění. Teprve pitva však odhalí celkovou zrůdnost vrahova činu. Policie okamžitě zahájí intenzivní pátrání, ale když je o několik dnů objeveno tělo další mladé ženy, rozprostřené do tvaru kříže na kapotě Sářina auta, začíná vycházet najevo, že se nejedná o "obyčejnou" vraždu. Městečko zachvátí děs z přítomnosti sadistického sexuálního vraha, jehož další obětí se může stát kterákoliv další žena…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Blindsighted , 2001

Evišťátko
01.09.2017 1 z 5

Ani nadmíra brutality mě nedokázala přesvědčit, že toto je fakt thriller co stojí za to číst. Navíc pokud už v polovině příběhu tuším kdo je pachatelem , pak je něco špatně. A tahle knížka pro mě byla špatnou volbou.

Lotka
31.07.2017 3 z 5

Sice napínavá detektivka, ale přečtení mi nějak trvalo. Nedokázala mě prostě naplno vtáhnout do děje.

evka11
29.06.2017 3 z 5

Asi jsem měla na základě kritik příliš velká očekávání, a tak jsem docela zklamaná...je to prostě jen velmi dobrá detektivka. Za "strhující" či "děsivou" bych ji, dle mého názoru neoznačila = tato označení splňují knihy Mo Hyder.

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

První kniha,kterou jsem od autorky četla,líbila se mi a tak čtu i ty další.

TaLu
08.06.2017 4 z 5

Přečetla jsem pro zajímavost, protože čtu sérii
Will Trent a zajímalo mne, jak to bylo s hrdiny dříve. Kniha je autorčinou prvotinou a nedivím se, že zaujala hned širokou čtenářskou veřejnost. Strhující příběh. Odhalení minulosti Sáry jsem přečetla ráda, mnohé se tím vysvětlilo a také Lena se díky této knize pro mne stává sympatičtější hrdinkou, dosud jsem ji neměla příliš v oblibě.
Knihy autorky musím číst a nepromítat si je do skutečnosti, protože ty hrůzy, co člověk dokáže způsobit člověku by měly zůstat jen v knihách. Kéž by tomu tak bylo. Ovšem pokud díky přečtení jejích knih s živým dějem, dokážeme více bojovat za život a lidství, pak je to jen dobře.

mi-380
30.05.2017 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu neustále odkládal a uvažoval o tom, že ji ani nedočtu. Proč?
1. Hlavní hrdinky a jejich chování: policistka, doktorka, vědkyně: hysterie, nelogika... nelogika, hysterie... atd.
2. Hlavní padouch, po kterém se tak klopotně pátrá, je jasný po první čtvrtině knihy.
3. Zločiny jsou asi tak pravděpodobné jako změna účesu Kim Čong-una.
S Grand County i s paní Karin jsem rychle skončil.
35 % (zatím 200 hodnotících je na nepochopitelném průměru 88 %).

moudivlacek
08.11.2016 5 z 5

Tato autorka umí psát opravdu dobré příběhy, nádherné vylíčení pocitů hlavních hrdinů, jejich zoufalství i ty nejniternější pocity. Znásilnění je vždy odporný čin, a když je podpořen ještě brutálním násilím .... K tomu není možné mít jiný komentář, než že mi všech obětí je hluboce líto. Netrpí jen při činu samotném, ale hlavně dlouho při tom a nejsou výjimky osudů jako u hrdinky Julie.
Jsem zvědavá na další díl série.

Aymira
16.09.2016 5 z 5

Jelikož jsem jako první přečetla sérii s Willem Trentem a až teď začala číst Grant County, věděla jsem při čtení této knihy, která postava přežije a tuším, jak se to s kým bude dál vyvíjet. Určitě tedy doporučuji přečíst prvně Grant County, protože tyto série na sebe chronologicky navazují.

U všech knížek Karin Slaughter se mi líbí, že sází na ženský prvek. Velkou roli hrají ženy a také autorka jako žena zná, jak ženy přemýšlejí a co prožívají. Navíc Karin skvěle umí vystihnout charaktery postav a popsat prostředí. Při čtení jejich knížek se vždy okamžitě přenesu do Georgie, ať už na maloměsto, nebo přímo do Atlanty.

Zběsilost je určitě výborný thriller. I když jsem postavu vraha uhodla téměř hned na začátku (opravdu uhodla, protože jako v každém správném thrilleru vodítka mohou vést ke komukoli a nějaký zvrat v ději může také nastat kdykoli), přesto to na napětí neubralo až do samotného závěru. Sice se při čtení vyskytlo zase několik známých klišé, například jsem si říkala, jak je možné, že se to všechno děje pořád těm stejným lidem a oni vždy všechno přežijí a druhý den se chovají téměř jako by nic a život jde dál, ale to je asi v pořádku a bez toho by to čtenář s postavami asi nemohl osobně prožívat. Okamžitě se jdu vrhnout na další díl.

LutherKing
09.08.2016

Super truper.

items
18.07.2016 2 z 5

Pediatrička a zároveň patologička (!!!) v Hornej Dolnej, kde "najtragickejšie, čo sa tu za posledných 10 rokov prihodilo, bol prípad starej dámy, ktorá zomrela na infarkt potom, čo jej vlastný vnuk ukradol televízor", urobí pitvu obete psychopata, po ktorej je jej ako aj jej bývalému manželovi-detektívovi v tej istej Hornej Dolnej ihneď jasné, že sa vrah sa s jednou vraždou neuspokojí...ach jaj...neskutočne hlúpučké...

Janoska
18.06.2016 5 z 5

Hodně brutální kniha, ale těším se na další. Velmi jsem si oblíbila Sáru i Jeffreyho:-)

lalaserka
26.05.2016 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, to popisování detailů pitvy fakt detailní . v půlce knihy jsem už tušila kdo bude vrah a to se mi potvrdilo. Už se těším na další knihy od této spisovatelky.

Vladísek
06.01.2016 5 z 5

Po přečtení knihy "Ty" jsem si chtěla spravit dojem o tom, jak má správný thriller vypadat a tato kniha mé očekávání beze zbytku splnila. Měla všechno: napětí, mrazení i akci. Jen pachatel se dal celkem snadno odvodit. Nevadí, i tak dávám pět hvězdiček.

genie
28.12.2015 4 z 5

Rozhodla jsem se udělat si přestávku od T. Gerritsen a vyzkoušet zase jiné autor(k)y detektivek ... S tímhle dílem jsem určitě chybu neudělala, i když souhlasím s některými názory, že místy šlo o dost brutální záležitost. Styl psaní mě oslovil, mělo to spád, moc se mi líbily dialogy ... Určitě si přečtu další autorčiny knihy.

p.svatka
20.12.2015 4 z 5

Začala jsem romány této autorky číst postupně. Na první knihu brutální masakr. Strašně mě ohromilo, jak může být v jedné knize tolik brutality a hned od začátku. I když mi to přišlo hrozné, přečetla jsem to velmi rychle. Další knihy jsou lepší a lepší.

konicekbily
28.11.2015 3 z 5

Na prvotinu slušná kniha, na mě až moc detailů při patologickém vyšetřování obětí.

Kolistka
25.11.2015 5 z 5

Kniha se četla opravdu jedním dechem. Trochu děsivé, ale výborně čtivé. Knihu doporučuji.

ewisek22
12.09.2015 5 z 5

Přečteno na dva nádychy a paní spisovatelku si řadím mezi své oblíbené. Nemůžu si pomoct, ale strašně mi připomíná mého oblíbence J. Deavera...akorát v "sukních":))) Dávám plným počet, páč ta Lena mně překvapila, jako už dlouho nic...smekám Karin S:)))

iva23
27.05.2015 4 z 5

Napínavé až do konce, má to spád. Doporučuji.

Val
25.02.2015 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a víceméně stejné pocity. Pachatele jsem mlhavě začala tušit docela brzo, ale to knize vůbec neubralo na napětí. Kniha se rychle čte, nicméně mi na autorčině stylu něco nesedí. Něco, co nedokážu dost přesně pojmenovat. Autorka bývá často srovnávána s Patricií Cornwell, ale myslím si, že je za ní pořád kousíček pozadu.

Karin Slaughter
americká, 1971