Asfoská pole

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příznivci slavné videohry Gears of War se poprvé blíže seznamují s nejdrsnějšími bojovníky jednotky Delta, válkou zoceleným Marcusem Fenixem a nezlomným Dominikem Santiagem, a odhalují podrobný průběh stěžejní bitvy Kyvadlových válek. V dětství byli nerozlučitelní; jako vojáky je od sebe odtrhli. Marcus Fenix a Dominik Santiago válčili spolu s Domovým starším bratrem Carlosem v ohromné bitvě, která změnila vývoj Kyvadlových válek. Nyní musí vybojovat novou válku, válku za přežití lidstva. Zatímco se lidské společenství na Seře snaží opevnit, aby se ubránilo locustům, Marcuse a Doma pronásledují přízraky minulosti. Na povrch vyplouvá ochromující tajemství, o kterém se Marcus zapřisáhl, že ho nikdy neprozradí. Obklíčená Koalice řádných vlád zaujímá poslední postavení, a snaží se zabránit lidskému zániku. Stejně jako na Asfoských polích, vyvstává nutnost činit bolestná rozhodnutí. Marcus a Dom dokáží čelit krvežíznivým a neústupným locustům, ale obstojí jejich přátelství před pravdou o Carlosu Santiagovi? (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129664/big_asfoska-pole-yob-129664.png 3.518
Série:

Gears of War 1.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Classic
Originální název:

Aspho Fields, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Asfoská pole

trudoš
18.05.2016

Upřímně, nečekal jsem žádné zázraky. Nařachaní borci válčí za přežití lidského rodu s odpornými mimozemšťany - od toho nikdo nemůže čekat vyšší dívčí. Ne že by se Karen Travissová o něco podobného pokoušela, ale i tak občas vystrčila růžky její ženskost. Umně vykreslila elitu nejtvrdších z nejtvrdších, ale přesto jsem se občas zasekl nad emočními problémy, kterými hrdinové sem tam procházejí. Díky tomu je zpětně až zarážející, kolik stran dokázala zabrat popisem dvou vojenských operací, z nichž se ani jedna nezkomplikuje natolik, aby čtenář trnul napětím. Přitom jak autorka navíc ve vyprávění přelétá z postavy na postavu, dělá trochu problém je jednotlivě rozlišit a nějakou si vůbec oblíbit. Moc tomu nepomáhá ani poskakování v ději, které příběh jen chaoticky tříští.
V důsledku průměr mezi military SF, postrádající drive a nadsázku, ale kde je nostalgie nad hrou, tam si kritik nevrzne. Drobné zklamání je však absence nových informací o světě Gears of War, což mě nemile překvapilo.

aspik83
07.11.2015

Nejsem fanoušek gears of war, ale hra bude těžko horší než kniha. Fakt je to nuda. Mé dlouholeté pozorování toho, že holky prostě knížky, které by se mi líbili napsat neumí Karen na 100% potvrdila. Navíc tak neskutečně nespisovné psaní nejde ani číst. V celé knížce není jediné slovo na O, vdžy je to vopice, vokno, vokolo... Přišlo mi, že čtu knihu pro imbecily. Bohužel knížky vždy dočítám, tak jsem dočetl i tuto... no zkrátka nedoporučuji...


jiri.one
07.04.2015

Absolutně souhlasím s komentářem Mustaffy. Ta kniha byla nuda už od začátku a nebýt to GoW, tak jsem nedočetl. Vlastně teď dost lituju, že jsem to dočetl - ztráta času.

Mustaffa
16.11.2013

Abych pravdu řekl, tak nebýt značky Gears of War, tak tu knihu odkládám hned po několika stránkách. Videoherní Gearsy patří mezi moje nejlepší herní série, tak jsem se na knihu těšil, ale bohužel, je to literární podprůměr. Ani se mi nechce vypisovat všechno co je špatně a kde jakého fanouška GoW může zklamat, tak jako mě.