Tajný agent

Tajný agent https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168274/tajny-agent-168274.jpg 5 117 21

Keď umeleckého reštaurátora a agenta izraelskej tajnej služby Gabriela Allona vyšlú do Amsterdamu, aby preosial archívy zavraždeného profesora Rosnera, spolupracovníka Mossadu, zakrátko zistí, že radikálni islamisti sa chystajú podniknúť nebezpečný útok v Londýne. Ani okamžitá akcia však nepomôže zabrániť únosu Elizabeth Haltonovej, dcéry amerického veľvyslanca. Zatiaľ čo je bohatý Robert Halton ochotný zaplatiť únoscom mnohomiliónové výkupné, americká, britská a izraelská tajná služba sa s nasadením všetkých síl snažia zachrániť Elizabeth, ktorej hrozí smrť. V závratnom slede udalostí odohrávajúcich sa na Cypre, v Egypte, USA, Veľkej Británii, Francúzsku, severnom Nemecku a Dánsku sa Gabriel spolu so svojimi druhmi z Mossadu, ktorí najlepšie poznajú mentalitu teroristov, snaží vypátrať miesto Elizabethinho pobytu. Úskočnosť fanatikov je však nevypočítateľná...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Secret Servant , 2007

PitoR
12.09.2023 5 z 5

Londonistan!
Mám za sebou siedmu knihu v poradí, v ktorej izraelský agent Gabriel Allon bojuje proti svetovému terorizmu. Tentokrát sú jeho protivníkmi moslimskí radikáli z Egypta. Príbeh začína v holandskom Amsterdame, ale jeho gro sa odohrá v Londýne.

"Londonistan! Briti dovolili, aby sa ich hlavné mesto zmenilo na liaheň, duchovnú mekku a bezpečný prístav islamských teroristov z celého sveta. Teraz je hrozbou pre nás všetkých."

Príbehy Gabriela Allona nie sú iba obyčajné machrovačky o nesmrteľnom agentovi, toto sú knihy na zamyslenie. Aj keď autor tvrdí, že ide o fikciu, jednoznačne sa opiera o fakty a z jeho rozprávania doslova mrazí. A vidím to aj v posledných dňoch na vlastné oči, keď okolo našej firmy prechádzajú tlupy počerných mládencov. Ľudia volajú na príslušné miesta a policajti sú bezmocní. Kam sa to rútime, Európania?! Komu toto vyhovuje?!

Bernard Lewis: "Pri súčasných demografických trendoch moslimovia ovládnu Európu najneskôr do konca 21. storočia."

Na mojej strane maximálna spokojnosť; Daniel Silva je skvelý! A už sa teším na ôsmu knihu v poradí - V tieni Moskvy.

astroweb
05.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších špionážních autorových románů, které jsem od něj četl a nebylo jich málo.

Marcello_zbb
24.01.2022 5 z 5

Opäť napínavé čítanie z prostredia Izraelskej tajnej služby Mossad. Doporučujem!

Lolila
31.08.2021 5 z 5

Veľmi dobrý špionážny thriller. Od začiatku napínavé so stále aktuálnou témou. Jednoducho D. Silva nesklame....

technolog
08.04.2021 5 z 5

Musím říci, že tyto knihy se čtou jednim dechem. Není obtížné je brát za skutečnost.

iveta0159
01.08.2020 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Ze začátku jsem se v tom trošku ztrácela, ale pak se čte jedním dechem.

zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

ALFELUS
04.02.2020 5 z 5

Všechny knihy tohoto autora jsem přečetl jedním dechem a s hlavním hrdinou téměř dýchal. Vynikající

kn23
09.02.2019

Vyborbe ako vzdy a tema dost aktualna

hnusák
18.01.2018 5 z 5

Gabriel Allon umí být pěkné zvíře. Ale kdo s čím zachází, tím také schází, a to platí pro wahhábistické fanatiky dvojnásob. Opět čtivý román jak jinak, než s teroristickými prvky a Ústavem v popředí.

babicka_amalka
18.12.2017 5 z 5

mrazivá vize toho, co je dnes už tragickou skutečností.... doporučuji, zejména všem vyznavačům multi-kulti , kteří se nikdy nepoučí; skvělá kniha;

jajaza
11.11.2017 4 z 5

Z toho až mrazí. Knížka byla napsána před deseti lety, ale téma je více než žhavé. Doporučuji k přečtení.

albert19
02.03.2017 5 z 5

Kdo má rád špionážní zápletky, tak mohu jen doporučit. Zatím co jsem četl ostatní od autora, tak jsem nebyl zklamán.

Kamil2
03.01.2017 5 z 5

Jedním slovem - skvělé.

nafets4758
22.10.2015

Sháním tuto knihu pro přítelkyni, nevíte kde jí sehnat?
děkuji

Rabjohns
16.10.2014 5 z 5

Takhle si představuji typický špionážní román. Skvělé.

MartyJKM
19.08.2013 5 z 5

Napětí až do konce.

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Tak toto bolo naozaj fajn. Velmi dobré ba priam vynikajúce. Neviem prečo som vredy tomuto dal ,,iba,, 4/5 ved teraz sa rozpomínam že to bolo na plný tak mením hodnotenie a dám tomu plný. :) Asi som bol vtedy dosť náročný na Silvu kedže väčšinu jeho kníh som čítal vrýchlosti a nesústredene, tak sa mi to začalo zunovať ale teraz vážne 5/5 :)

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Perfektne spracovaná kniha - Daniel Silva ma nesklamal

kidi
12.04.2013

Ano, opravdu dobré čtení a vřele doporučuji

Daniel Silva
americká, 1960