Dům špionů

Dům špionů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360340/bmid_dum-spionu-65d87daf6aa52.jpg 4 93 26

Již sedmnáctý špionážní thriller s legendárním špionem Gabrielem Allonem, teď už šéfem izraelské tajné služby! Hon na tajemného Saladina, nového krále terorismu pokračuje! Jenže štvanec se odmítá smířit se svým osudem a mění se z loveného v lovce. A nechává za sebou desítky a desítky nevinných obětí. Své síly musejí spojit ti nejlepší z nejlepších, nám už dobře známí agenti americké CIA, britských tajných služeb MI5 a MI6, skupiny Alfa francouzského DGSE, především pak ale Ústavu, izraelské tajné služby v čele s Gabrielem Allonem, pro kterého se dopadení Saladina stává otázkou osobní cti – a osobní pomsty. Cesta za islamistickým vrahem vede přes celou Evropu až do severní Afriky, kde se v „Domě špionů“ síly dobra chystají na poslední střet... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , HarperCollins Polska

House of Spies , 2017

Hella
11.06.2018 3 z 5

Přesně jak píše uživatel přede mnou - je to dobré, řemeslně skvěle zvládnuté, ale prostě pořád na jedno brdo. Jsem velký fanouš tohoto žánru, ale chce to fakt chvíli pauzu.

albert19
16.05.2018 5 z 5

Je to dobrá kniha, ale musím si od tohoto žánru na čas odpočinout, zda se mi, že je to pořád téměř stejné/obsahově-ale jiný název/. Ale jinask vcelku dobré.

Ladiva
29.03.2018 4 z 5

Sériu s Gabrielom Allonom čítam veľmi rada. Jasné, má to svoje chybičky, ale číta sa vždy veľmi dobre, je to napínavé a často, práve vďaka tomuto autorovi, presnejšie pochopím aj jednotlivé súvislosti a strany v konflikte s islámskym svetom.

Ramiel
24.02.2018 3 z 5

Bohužel se mi zdá, že se autor již začíná opakovat. Není divu, vždyť je to již 17. příběh Gabriela Allona. Takže zápletka je tradiční. Nasazení Michaila a Natalie je pro mě zcela nepochopitelné. Nedovedu si představit, že by si Saladin neprověřil nového dodavatele zbraní a nenechal si ukázat fotky překupníka s manželkou a všech lidí, kteří se motají kolem nich. Že by ve francouzském podsvětí neznali Kellera, který se 20 let živil jako nájemný zabiják, je trochu divné, že by sám Saladin nepoznal Michaila, kterého viděl jen chvíli ve Washingtonu, dejme tomu, ale že by nepoznal Natalii, se kterou strávil x měsíců...
Možná si pan Silva mohl dát větší práci a zapracovat nějaké jiné, třeba i zcela nové postavy, a Natalii s Michailem použít ve své další knize proti úplně jinému nepříteli.
P.S. Zdá se mi, že vydavatelství HarperCollins zcela kašle na jazykovou korekturu. Těch do očí bijících chyb je až příliš mnoho.

1amu
23.01.2018 2 z 5

Jsem sice příznivec Davida Silvy, ale na můj vkus se mu poslední kniha u nás vydaná- nepovedla. Navazuje sice na Černou vdovu kde se objevuje nový netvor, který si říká v IS Saladin. Gabriel Allon s ním má z předchozí knihy nevyřízené účty. Ještě,že se na scéně objeví Christopher Keller, nyní již "napraven" ve službách MI6. Dává knize šťávu a jeho průpovídky v čase největší krize osvěží. Saladin má být velké kápo IS, avšak chová se jako školák(který nepozná třeba nyní paní Natalii Antonovou, která jej ošetřovala v minulé knize a doslova mu zachránila život). Téma M.Abramov, nyní ruský zbohatlík Antonov, je obehrané a znalec D.Silvy mu nevěří. Inu každý autor má práva na slabou chvilku, doufejme, že si ji touto knihou vybral.

derminator
22.01.2018 5 z 5

Perfektní kniha. Je to pokračování černé vdovy, ale tato kniha je ještě mnohem lepší! Říkám si může Silva psát ještě lépe? Můj názor je jednoznačný určitě ano, i když je to nejlepší autor thrillerů současnosti a možná i minulosti. Kniha má spád, napětí, překvapení. Perfektní thriller, ze kterého vám více neprozradím. Přečtěte si a nebudete zklamáni. Dávám 99%.