Gabra a Málinka: Povedené dcerky

Gabra a Málinka: Povedené dcerky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299247/bmid_gabra-a-malinka-povedene-dcerky-4aR-299247.jpg 5 264 67

Gabra a Málinka série

Gabra a Málinka - Povedené dcerky - 1. díl. Do povědomí čtenářů se Amálie Kutinová dostala především knihami o „Gabře a Málince“. Toto autobiografické vyprávění přibližuje šťastné dětství dvou sester Gabry a Málinky, a to s neopakovatelným humorem a jadrným nářečím. Kterak dcerky študovaly, jak pásly kozy, učily se latině a co prožily v „čarovné zemi“, kam odjely i s kozami na prázdniny, se můžeme dočíst v hned v šesti dílech „Gabry a Málinky“. Amálie Kutinová slavila se svými „dcerkami“ velký čtenářský úspěch a slaví ho dodnes, nebývá výjimkou, že čtenářka dřívějšího data narození se shání v knihovně „po té Gabře“, aby spolu s ní zavzpomínala na doby dávno minulé, ale přeci tak blízké a milé.... celý text

katerina2424
13.10.2019 5 z 5

Nejmilovanější kniha mého dětství. Přečteno minimálně desetkrát.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Milé dětské čtení :)

Bulldog
28.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha, nádherné vyprávění a všechno kolem Valašského Meziříčí je mi sympatické a tuto oblast mám moc ráda...

ArwenAragorn
28.07.2019 5 z 5

Všechny díly o Gabře a Málince jsem v dětství četla. Tehdy jsem někdy nesnášela hubatou Gabru a litovala Málinku. Teď bych spíš řekla, že Málinka byla moc "měkká".

jarabr
06.04.2019 5 z 5

Vůbec jsem nevěděl, že nějaký takový poklad existuje. Holky mě neskutečně bavily, místy jsem se musel smát nahlas. Nechápu, že tyhle příběhy tak nějak zapadly a nejsou v dnešní době víc známé. Všechna čest Honzíkově cestě, ale holky jí jasně válcujou. Časem se k nim rád vrátím.

Šárkaxx
20.01.2019

Od dětství (celá série) mé nejoblíbenější dětské knihy, které jsem přečetla několikrát. Jsou kouzelné. Ani v dospělosti neztrácejí na tomto kouzlu.

kalinka99
07.12.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem našla u babičky v knihovně. Ač už jsem na tento žánr starší, kniha mě chytla a prožívala jsem dětské radosti s Gabrou a Málinkou u jezera Járek.

cérka
10.09.2018 5 z 5

Knížka mého dětství a života. Drží si všechna má prvenství a bude pro mě navždy tou nejlepší, nejúžasnější , nejkrásnější a jedinou kterou bych si vzala na pustý ostrov.
Vracím se k ní celý život, pláču smíchy nad povedenými dcerkami i vzpomínkami pro svou milovanou babičku a maminku. Toužím vrátit čas, jak ráda bych se potkala s Gabrou i Málinkou...., tak snad někdy, tam nahoře :-).

misaa.p
28.09.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem v dětství milovala. Srdeční záležitost.

Magdalena5
10.08.2017 5 z 5

Zažloutlý první díl mé hitovky jsem nedávno musela poslepovat, aby se mi nepoztrácely listy. Kolikrát jsem tuto sérii četla? To se ani nedá spočítat. Humorné, laskavé, v bázni Boží svěží dílko, ke kterému se vracím při splínech.

petmi
24.07.2017

Knihu ilustroval Jan provazník,Vydání čtvrté v Profilu první.

veskr
23.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala ve svých 7 letech od maminky. Byla to nejoblíbenější knížka jejího dětství a mě nadchla. Teď po letech jsem se k ní vrátila díky svojí neteři, které ji předčítám po večerech. Fakt, že oslovila i dítě dnešní nejmladší generace jen svědčí o tom, jak poutavě je kniha napsána.

darion
09.12.2016 5 z 5

Hit mého dětství, který teď znovu čtu - své povedené dcerce. Pro nás z Valašska není ani jazyk problém, skoro bych řekla "povinná" dětská literatura regionu, která má i po letech své kouzlo :-)

JLČ
27.11.2016 5 z 5

Ač kluk, četl jsem to cca v 10 letech velmi rád. Přitahovaly mne - jako obvykle - kvalitní ilustrace. Ale i děj, byl vtipný, nevinný, prostě hezký!

kacimilek
20.11.2016 5 z 5

Jako holka z Valašska se teď trošku stydím, že jsem se k tomuhle kouzelnému dílu dostala až v dospělosti. Ale tož pořád lepší pozdě, než později. U jednoho dílu určitě neskončím =)

Madlenka_Knihy
16.08.2016 5 z 5

V této knize, i v dalších, je vidět, jakou lásku měla Amálie Kutinová ke svému rodnému kraji. Líčí spoustu veselých příhod i zklamání. Gabra je na pohled plna kuráže, je zkrátka neohrožená. Ale když na to přijde, dokáže litovat, snad si i poplakat. Málinka je hodné děvče od srdíčka. Nade vše miluje zvířátka. Jde to poznat na první pohled, s jakým zaujetím sledovala "brablence".
Velice důležitou postavu zde hraje kromě Tauberových také Fanúšek Macek. Fanúška si "cérky" oblíbily na první pohled. Z textu jsem to pochopila tak, že snad mají Fanúška raději než svou sestru Valču.
V 2.díle se mi nejvíce líbil → Výlet na Radhošť. Pocházím blízko odtamtud, odkud byla spisovatelka, a tak mi tato kniha velice moc říká.Tato kniha si zaslouží → ******************........
Líbí se mi, že v této knize je přímá řeč většinou psána nářečím. Kdyby tam nářečí nebylo, nebyla by ke kraji, odkud pochází, tak vázaná. Můj komentář se váže ke všem dílům.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

V dětství jsem to milovala a ráda se k tomu vrátím,úžasné čtení.

Kryštofka
19.05.2016 5 z 5

Jako školčátku mi mamka před spaním předčítala příběhy Gabry a Málinky. A že je to už hodně let. Milovala jsem je. A miluju dodnes.To byla moje výchova. Do těch časů duší patřím navzdory všemu kolem.

Patella
29.02.2016 5 z 5

Další z knih mého dětství. Četla jsem ji několikrát, ráda se k ní vracím. Moc milá knížka plná krásného, mně blízkého nářečí. Budu ji muset zase oprášit.

Ladiva
20.01.2016 5 z 5

Jedny z najmilších kníh môjho detstva. Milé príbehy dvoch sestričiek. Obdivovala som Gabru ale moja krvná skupina bola jemná Málinka.