Než pravda vyjde najevo

Než pravda vyjde najevo https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438992/bmid_nez-pravda-vyjde-najevo-XsX-438992.jpg 4 256 56

Funiculi funicula série

Navštívili jste už tokijskou kavárnu Funiculi funicula a seznámili se s podivnou novodobou legendou o možnosti cestovat v čase, která o ní koluje? Pokud znáte alespoň jedno z pěti pravidel, která tuto cestu umožní, pak určitě ano. Do tajemné starobylé kavárny, v níž se spojuje přítomnost s minulostí i budoucností, přicházejí stále noví lidé, kteří se o této legendě doslechli. Tentokrát se pro návrat do minulosti rozhodnou čtyři muži, kteří by udělali cokoli, aby se ještě jednou setkali se svými blízkými. Jen tak najdou sílu změnit svůj pohled na život a pokusí se v něm znovu najít ztracené štěstí. Spojuje je milosrdná lež, kterou se pokusili své nejmilovanější ochránit: Nejlepší přátelé příběh muže a jeho setkání s přítelem, který zemřel před více než dvaceti lety Matka a syn příběh muže, který nemohl přijet na pohřeb své matky Milenci příběh muže a jeho setkání s přítelkyní, kterou si nemohl vzít Manželé příběh starého policejního vyšetřovatele, který nestihl své ženě předat dárek k narozeninám... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

この嘘がばれないうちに (Kono uso ga barenai uči ni) , 2017

zimolka
28.03.2021 2 z 5

Já budu bohužel také patřit k těm co si další díl už nepřečte.Vadí mi velmi časté opakovaní toho co už známe dokonce i z prvního dílu.Výhoda je ,že kniha není až tak obsáhlá,takže jedno odpoledne stačí na přečtení.

KateTheBlogger
24.03.2021 5 z 5

Kniha krásně navazuje na předchozí díl a je to takové příjemné pohlazení po duši.

Pááája
24.03.2021 5 z 5

Ráda jsem zase vstoupila do klidné a tajemné kavárničky v Tokiu a nechala se unášet obyčejnými lidskými příběhy. I do tak krátkého románu dokázal Kawaguči vložit krásné myšlenky, emoce, tajemno. Návštěvníci kavárny ještě něco potřebují vyjasnit nebo předat někomu, koho milovali a který už zemřel, potřebují se i zbavit výčitek nebo smutku, dokončit nebo dovysvětlit určité věci. Bylo by prima, kdyby taková kavárnička existovala, určitě by mnoha lidem spadl kámen ze srdce a ulevilo by se jim v trápení či výčitkách. Milé a příjemné čtení.

harena
23.03.2021 5 z 5

Konečně druhý díl série Funiculi funicula od japonského spisovatele. Moc pěkné, oddychové čtení, plné krásných myšlenek. Majitelé kavárny i hosté jsou k sobě neuvěřitelně ohleduplní a já od začátku čtení přemýšlím, jestli bych se chtěla nechat přenést do minulosti a zůstat tam alespoň tu malou chviličku, než káva Mocha Harrah vychladne. A hlavně, s kým bych se chtěla setkat. Podle pravidla číslo pět je důležité vrátit se dřív, než káva vychladne, protože jinak se z vás stane duch, který v této milé kavárničce zase nadlouho obsadí důležitou židli.
Kouzelná kniha a stejně jako v u prvního dílu je tu záložka ve tvaru kouře, který stoupá vzhůru z horké kávy. Milé, laskavé a jemně emotivní čtení.

veriszv
22.03.2021 5 z 5

Stejně jako v prvním díle, i ve druhém sledujeme postupně čtyři příběhy návratu do minulosti, které jsou propojeny místem kavárny i lidmi, kteří se v nich prolínají. První díl Než vystydne káva se mi moc líbil, ale úplně unesená jsme z něj nebyla. Naopak druhý díl mi dal teda zabrat... Nevím, jestli jsem byla v jiném rozpoložení já nebo jestli byly ty příběhy o tolik silnější, každopádně mě všechny čtyři zasáhly a já bulela jak želva...
Budu doufat, že u nás vyjde i třetí díl a k těm dvěma se ještě někdy vrátím. Stojí za to!

NemmamSlov
13.03.2021 4 z 5

" I Dostojevský tvrdil, že nie je v živote nič ťachšie, ako rozprávať vždy pravdu. Dôvody, prečo ľudia klamú, bývajú rôzne. Môže to byť preto, aby sa ukázali v lepšiom svetle, alebo aby niekoho oklamali. To môže dotyčného zraniť, ale môže mu naopak pomôcť. Často však ľudia svoje klamstvá ľutujú. "

Ďaľšie 4 príbehy v kaviarni, v ktorej môžte cestovať v čase. V troch príbehoch záujemci cestujú do minulosti a v jednom do budúcnosti, presne ako v prvej časti, Než vystydne káva. No cestovanie v čase v tejto kaviarni sprevádzajú určité pravidlá, ktoré treba dodržať.

Najviac sa mi páčil príbeh policajného vyšetrovateľa, ktorý chcel vydieť svoju mŕtvu ženu. Dokonalosť sama o sebe.

Dozvedáme sa tu trošku viac o záhadnom prízraku tejto kaviarne, čo ma potešilo a príbehy samé o sebe majú hlbšiu myšlienku. V tomto sú japonský spisovatelia dokonalý. Dokonca aj v komiksových príbehoch dokáže japonský autori vyťažiť čo najviac.

SlamLenka
11.03.2021 4 z 5

Vítejte zpět v Tokiu a fascinující kavárně Funiculi funicula! Jste připraveni na další krátké návštěvy minulosti/budoucnosti? Pak se pusťte do Než pravda vyjde najevo.
Na druhý díl jsem se těšila už jen proto, že na Databázi knih je ještě lépe hodnocený než jednička. Opět se tu setkáváme s čtyřmi jímavými lidskými příběhy, které nám mohou být blízké, protože vztahy, city, výčitky svědomí a touhy, to je něco, co všichni řešíme. Především v tom pak podle mě tkví síla této série – umí oslovit.
Musím ale říct, že dvojka zároveň nepřináší mnoho nového, k menšímu překvapení dojde snad jen v samotném závěru. Co mi trochu vadilo, to bylo neustálé opakování principu (tj. toho, jak to vlastně v této kavárně funguje). Ano, teoreticky by druhý díl mohl číst někdo, kdo vynechal knihu první, ale myslím, že takových bude minimum.
Jde o milou četbu, která umí jitřit city, zároveň se čte jedna báseň (a to nejen pro svůj malý rozsah). Za mě je to příjemná oddychovka.

Josh
27.02.2021 3 z 5

Téma návratu do minulosti je vždy atraktivní. Jedna z podmínek této knižní kavárny, že se můžete setkat jen s jednou osobou a že tím setkáním nic nezměníte - je výzvou se zamyslet nad svým životem a faktem koho bych já chtěl/a potkat u takové kávy…. Na několika příbězích, resp. životech může čtenář dostat jisté tipy, kdo vše se o toto místo může ucházet a jaké situace nám v přítomnosti často připadají nedůležité a stanou se zásadní….

Osobně mne zpracování zklamalo, avšak vůbec ne pokud vezmu v úvahu, že texty od asijských autorů jsou často rozvláčné, sáhodlouhé, opakující se. Tady je pak cca 170 stran oproti jiným hodně hodně tlustým knihám pohoda:o)

sporran
19.02.2021 4 z 5

Tak jak jsem už psala u první knihy o kavárně Funiculi funicula, tak jsem nadšená z linky, která se line všemi povídkami. Navíc je spojená s kávou. Člověk si při čtení má chuť dát tu kávu a pokud se vžijete do pocitů hlavních postav jednotlivých povídek, tak se s nimi přenesete i v čase. Což je jedním aspektem této knihy. Pokud bychom se chtěli přenést do jiného času, ke konkrétní osobě a situaci s podmínkami, které se dávají v této kavárně. Kdo by to byl, jaký čas a jaká situace?
Děj je tak promyšlený, že má člověk opravdu velkou chuť se do toho ponořit natolik, že by šel po souvislostech a vymyslel sám jednu další povídku. Pouze poslední povídka mi přijde už trošku méně promyšlená. Každopádně jsem z těchto knih, myšlení autora, propojení s minulostí nebo budoucností a myšlenkovými pochody, nadšená.

sharik
16.02.2021 3 z 5

Než pravda vyjde najevo, se nese ve stejném duchu jako předchozí Než vystydne káva. Čtvero příběhů lidí, kteří na několik chvil cestují v čase, aby se setkali s někým ze své minulosti, většinou již mrtvým. Nápad ve druhé knize už je trochu vyčpělý, neustálé opakování informací trochu otravnější než v předchozí knize. Je-li druhá kniha něčím jiná než první, pak zaměřením na zaměstnance kavárny - jejich příběhy se dostávají do popředí a jsou důležitější než příběhy těch, kteří kavárnu navštěvují, aby se mohli na krátkou dobu vrátit v čase (jen na takovou dobu, než jim vystydne šálek kávy a s vědomím, že ať udělají cokoli, jejich návrat nemůže nic změnit). Výsledkem ale bohužel je, že samotné vlastní příběhy jednotlivých povídek ve čtenáři nevzbuzují příliš zájmu a přiznám se, že mě osobně byly vcelku fuk. Stále se ale jedná o příjemné a milé čtení, nicméně místy je to už trochu přeslazené (nehledě na to, že postavy nám tu nějak až příliš často brečí, přičemž autorovi se na city čtenáře moc nedaří zapůsobit). Možná právě proto, že nápad není nový, recykluje předchozí díl, a ani k žádné katarzi původního nápadu nedojde. Avšak i když mám k oběma knihám mnoho výhrad, první díl jsem si vcelku užil. Očividně natolik, abych sáhl i po druhém. Jedná se totiž o vcelku originální oddechovku. Snad by za takovýchto podmínek působila lépe, kdyby obě knihy tvořily jeden svazek. Než pravda vyjde najevo je oproti Než vystydne káva o něco slabší, ale komu se první kniha líbila, nejspíš ani druhou zklamán nebude.

Alma-Nacida
05.02.2021 2 z 5

Je to jednohubka, což je v tomto případě bezmála jediný klad, protože už v prvním dílu si čtenář přečte všechno, co je na této knize nové. Tady to je zkrátka pokračování a nic na tom nezmění ani autorova snaha sdělit čtenářům, že je ve vztazích dobré nejen nechat, ale rovnou i všechno vyklopit. Ehmmm, nemohu souhlasit. Navíc nikdo neříká svým blízkým úplně všechno. Pak mi taky vadí názor, že je dobré říct někomu, kdo to ještě neví, že umře. Krucinál, to by mě asi poněkud rozhodilo...
Určitě bude další díl, ale beze mě. Za mě stačilo.

keri.H
22.01.2021 5 z 5

Další pěkné příběhy ze zvláštní kavárny. Líbilo se mi tu, že na začátku byly znázorněny vztahy. Jednotlivé příběhy se mi líbily. Je hzeké sledovat a zjistit, proč lidé chtějí do určitého času a sledovat, jak probíhá setkání s tou konkrétní osobu.
Z kavrány na mě vždycky dýchne taková pohoda.

hapac
11.01.2021 4 z 5

Propletené příběhy, které vás zavedou do kavárny, kde si vypít kávu není jen tak.

Peter74
31.12.2020 5 z 5

Lepšie je pravdu povedať skôr, ako v šálke vychladne káva. Tak je to aj v živote.
Milovať znamená, dať city najevo. Příjemné čtení.

Bubo19
27.12.2020 5 z 5

U prvního dílu mě některé věci překvapily. U druhého dílu už jsem věděla, jak to v kavárně chodí a těšila jsem se na staré známé a další příběhy. Milá, poklidná atmosféra kavárny a takové "japonské" pokorné vnímání života mě opět potěšilo. Už se těším na další díl.

romika
06.12.2020 4 z 5

Lehce rozvíjí a připomíná linku první knihy Než vystydne káva. Už se těším na další dva díly a doufám,že u nás vyjdou brzy.

deirdre
20.11.2020 5 z 5

"Než vystydne káva" mala o niečo silnejšiu atmosféru, ako tento druhý diel - zdá sa mi, že autor použil trochu úspornejší jazyk, ale o to bolo zdelenie údernejšie. Ako červená niť sa však príbehmi ľudí v oboch knihách vinie myšlienka, že aj keď udalosti, ktoré sa stali, už zmeniť nemôžeme, môžeme zmeniť svoj postoj k nim. Príbehy ľudí, ktorí si sadajú na TÚ stoličku, sú úplne obyčajné, v zmysle, že sa môžu stať naozaj každému z nás a mnohým sa aj stávajú. Práve v tom je, myslím, sila tejto knižky. A ešte... posledný príbeh som dočítala dnes skoro ráno pred odchodom do práce, slzila som do kávy pred sebou, avšak neboli to slzy bolesti, smútku či zúfalstva... mala som potom pocit akejsi vyrovnanosti, pokoja a istoty, že čokoľvek sa stane, resp. má stať, je dobre a dôležité je iba to, ako s tým človek v srdci naloží.... A konečne som našla to slovo, ten pocit, ktorý to zastrešuje: VĎAČNOSŤ. Jo, to je presné, jeden by povedal, taká obyčajná knižka, a čo dokáže! Odporúčam.

keny
12.11.2020 5 z 5

Příjemné pokračování předchozí knihy Nez vystydne káva...To, co jsem očekávala, jsem našla. Jednou za čas potřebuji přepnout z detektivek, psychologických thrillerů a vlastně i z toho všeho bláznivého okolo mě, na to poklidné japonské plynuti...

Hanče027
09.11.2020 2 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale nijak víc mě neoslovila. Vždycky mám ráda, když se proplétají navzájem příběhy a vztahy jednotlivých postav, což je super! Ale téma samotné mi nepřišlo nijak závratné. Mohlo by to mít důmyslnější myšlenku ke sdělení.

tereza1198
24.09.2020 3 z 5

Opět tu máme pár propletených osudů. Lidé míří do minulosti a dokonce budoucnosti. Některé postavy známe, jiné jsou úplně nové. Líbilo se mi. Nemůžu se zbavit dojmu, že kavárna je poměrně neútulná. Podle popisu na mě působí dost omšele. Ale popis vůně kávy a její příprava to vynahrazuje.

cestování časem japonská literatura kavárny

Tošikazu Kawaguči
japonská, 1971
2019  77%Než vystydne káva
2020  83%Než pravda vyjde najevo
2022  72%Než vzpomínky vyblednou
2023  80%Než se stihnu rozloučit

Kniha Než pravda vyjde najevo je v