DNA

Ve svém domě v Reykjavíku je brutálně zavražděna mladá žena. Jediným svědkem je její sedmiletá dcerka. Když krátce nato dojde k vraždě další ženy, policie je v koncích. Jistý radioamatér zachytává podivné vzkazy, které ho s oběma zavražděnými spojují, a tak, hnán zvídavostí, začne pátrat na vlastní pěst. Huldar, policista pověřený vedením vyšetřování, a Freyja, psycholožka vyslýchající sedmiletou dívenku – klíčovou svědkyni, musejí chtě nechtě pracovat bok po boku. Jejich spolupráci komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za tesaře z venkova....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344374/dna-sgZ-344374.jpg 4.2241

Freyja & Huldar (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Metafora

Kniha DNA

lubospanda

Yrsa je geniální. Tenhle thriller je tak dokonale vyladěný, že mu opravdu nedokážu nic vytknout. Autorka mě půl knihy vodila za nos, ale nakonec nastal nečekaný zvrat a všechny detaily do sebe zapadly. Má to příběh, má to postavy s charakterem, má to napětí. Je to prostě skvělý.

wendulka0502

Moje první kniha této autorky a hned plný počet hvězd. Kniha byla čtivá, napínavá,Huldar a Freyja se zařadí k dalším mým oblíbencům. I když jsem tak trochu odhadla odkud vzejde vrah, přesto mě ten konec překvapil,určitě si brzo přečtu i další díl.

soupik2012

Od samotného úvody knihy, se dalo vytušit o čem příběh bude a jak to bude namíchané. Přesto se mi samotného vraha odhalit nepodařilo. Ale byla jsem mnohem blíž, než tápající a chybující policie. Příběh nemá žádná hluchá ani nelogická místa a je napsán nesmírně zajímavě. Zážitek umocnil vynikající přednes Kláry Cibulkové. Se kterou jsem se stejně jako s paní spisovatelkou setkala vůbec poprvé. Byla jsem tak nadšená, že jsem psala dotaz do Onehotbook a mohu případné posluchače potěšit informací, že Černá díra, se chystá k vydání ještě v tomto roce. Tak se máme na co těšit!

Yrsa se stala mojí oblíbenou autorkou už od dob série s právničkou Tórou :-). A tato její další kniha je stejně skvělá. Dokázala mne strhnout hned od začátku a i když je - jak už tady bylo napsáno - dějová linie s Karlem opravdu méně zajímavá, k příběhu neodmyslitelně patří a nezbytně jej doplňuje. Pokud jde o samotné případy vražd a jejich vyšetřování, tady se autorka vyznamenala a všechno popsala na výbornou. Až se mi místy málem obracel žaludek ze všech těch nechutností... Konec a rozuzlení jsou šokující a doslova peckoidní záležitost ;-). Za sebe knihu určitě doporučuji a hodnotím zaslouženými pěti hvězdičkami :-).

capricornus

Moje první kniha od této autorky. Stále nevím, co si mám myslet. Brutální vraždy, mezi nimi zdlouhavé pasáže připravující si živnou půdu k velmi překotnému závěru. Zkusím ještě další knihu, pak se uvidí.

Simstr

Skvělý rozjezd na první díl, paní Yrsu miluju. Frčelo to celou dobu, nemohla jsem se odtrhnout.

soukroma

Čtivé jako vždy (znám snad celou starší sérii s Torou). Napínavé hlavně na začátku, pak delší útlum s novými postavami a napětím mezi vyšetřovateli, nakonec zběsilé rozuzlení - nad motivy a samotnou realizací odplaty jako obvykle zůstává rozum stát... A ta šifra k tomu jakoby byla jen dodatečně vymyšlená. Ale pořád lepší než poslední ze série s Tórou. 75%

Skalara

Pro mě hrozná kniha. Islandské jména se mi pletla a nemohla jsem si zapamatovat, kdo je kdo. Četla jsem ji strašně dlouho. V ději jsou pasáže, které Vás odvede od toho napětí, které na detektivkách hledám. Možná bych nehodnotila tak špatně, pokud bych nečetla Dívku v ledu a hned na to tuto knihu. Je v tom obrovský rozdíl a to asi napomohlo zklamání :D :D