Nechtění

Nechtění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152778/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ne-8LH-152778.jpg 4 650 157

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Askungar , 2009

Mali88
02.08.2017 4 z 5

Opět další ze severské knihovny, tentokrát ze Švédska. Zajímavá zápletka. Kniha se četla snadno a rychle, protože autorka dokázala udržet si čtenáře. V podstatě, kdybych nemusela dělat dalších x věcí okolo, tak bych ji měla přečtenou rychleji :)

nemeckovatereza
22.07.2017

Jsem na zacatku knizky a bavi me, ale uz jsem objevila detaily, ktere se neshoduji. Nevim zda chybou autora nebo prekladatele. 1. Sara se kouka pred tim nez dostane balicek na hodiny a je skoro 10hod. Pozdeji rodice volaji na policii a ta obdrzi hlaseni v 9hod.. 2. Matka Gabriela jde uvarit Fredrice caj, ale na dalsi strance pije Fredrika kavu.... Doufam, ze tech "chyb" uz tam moc nebude...

january
17.07.2017 4 z 5

Skvěle čtivá detektivka. Jako přidanou hodnotu vnímám začlenění vnitřního smýšlení a osobního života detektivů. Negativum pro mě bylo to, že jsem motiv pachatele věděla o dost dřív, než vyšetřující.

85098211
06.07.2017 5 z 5

Výborná detektivka ze severu na zajímavé, neotřelé téma. Poutavě napsané, napínavé od začátku až do konce. Za sebe určitě (hlavně) audioknihu doporučuji k poslechu. Interpretace opravdu vynikající! :-)

Sarka14
05.05.2017 4 z 5

Knížka mě úplně chytila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to jí mám už dlouho a pořád jsem ji odsouvala. Co mě trochu zklamalo byl ten konec. Najednou mi to přišlo celé uspěchané a nedotažené. Ale jestli je tohle prvotina, budu moc zvědavá jak se autorka bude vyvíjet dál. Počítám, že si toho od ní ráda přečtu víc.

Malina20
16.04.2017 5 z 5

Autorka nezklamala! Velmi dobrý příběh. Knihu jsem doslova hltala!! Chvílemi drsné, ale perfektní. Doporučuji!

lisc
15.03.2017 4 z 5

Přečetla jsem s chutí za 2 dny (při nachlazení), líbily se mi popisy prostředí i osobního života detektivů.

Simi
11.03.2017 5 z 5

Velmi pěkný a napínavý příběh. Autorka vykreslila prostředí práce speciálního kriminálního týmu ve Stockholmu v době, kdy se analytická práce při vyšetřování teprve začínala používat a PC nebyly plné přístupů k vyčerpávajícím databázím a registrům (což není tak dávno). Různé povahy detektivů týmu dávají příběhu osobitost a čtenář se těší na další setkání s nimi. Jako skoro u každé severská krimi je hlavní záporák psychopat, ale podle mého názoru patří knihy této autorky k mírnějším.

denib
20.02.2017 4 z 5

Příjemná detektivka. Žádný velký trhák, ale na odpočinek to je dobré. Vyhovoval mi styl psaní, zajímavé soukromí detektivů a vůbec se mi to prostě dobře četlo. Jen mě mrzí, že motiv byl tak jednoduchý, že jsem ho znala mnohem dřív než detektivové. Resp. jsem si pořád říkala, že teď už na to přece musí přijít a ono pořád nic. Ale vraha jsem neznala, takže požitek ze čtení mi to nezkazilo. Věřím, že další knihy budou pořád lepší.

šipek
05.02.2017 4 z 5

Taková pohodová detektivka s tématem vhodným na dnešní dobu. Určitě to není poslední kniha od této spisovatelky. Jediné co mě zaráželo a moc se mi nelíbilo byly vztahy ve vyšetřovacím týmu a pasáže ze soukromého života.

Nehanka
14.01.2017 3 z 5

Tak nevím, když teď čtu jak se vám líbila.....mě hodně zklamala. Naivní , jednoduché, věk autorky bych odhadovala tak na třináct let. A to popisování zbytečností? Třeba jak si vyšetřovatelka, sedla na tvrdý gauč a jak to bylo nepříjemné a jak si musela poposednout. :D Miluju severské detektivky, ale tohle bylo to nejslabší , co jsem z tohoto žánru četla.

ArwenAragorn
02.01.2017 3 z 5

Mně se tato kniha zatím líbila od autorky nejvíc. Napínavá, chytlavá, čtivá.

kokosek
05.12.2016 4 z 5

Na prvotinu dobrý, ale ...
Je tam příliš mnoho nesouvisejícího děje. Občas nelogické chyby. A poněkud podivné zakončení.
Jsem zvědav na další knihy. Potenciál na zlepšení by tedy byl.

Toňula
21.11.2016 4 z 5

Zajímavá prvotina, děj měl spád a držel čtenáře v napětí. Určitě sáhnu po další autorčině knize.

Rauser.
24.10.2016 4 z 5

Je vidět, že je to prvotina. Četla jsem nejprve Sedmikrásky, ve kterých už si autorka byla o poznání jistější v kramflecích. Nechtění mě však i přes mnoho zbytečných detailů řešených naplno nadchli.

Klára90
31.08.2016 4 z 5

Nejprve jsem se nemohla do knihy začíst, moc mi neseděl styl vyprávění. Nicméně překousla jsem to a jsem ráda, protože potom jsem si na styl vyprávění zvykla a začetla jsem se tak, že jsem stránky hltala každou volnou chvilku co to jen šlo. Líbilo se mi, že byly dost popsány myšlenkové úvahy vyšetřovatelů i jejich soukromý život - díky tomu jsem si postavy rychleji oblíbila. Povedlo se mi odhalit "motiv" vraha také o trochu dříve než vyšetřovatelům, tak mě bavilo číst v takovém tom napětí, kdy už na to přijdou a zastaví to a jestli jsem měla pravdu nebo ne a prostě znáte to určitě sami, ten hltavý pocit kdy už to tam zazní :) S knížkou jsem spokojená, autorka mě zaujala a určitě si od ní ještě něco přečtu. Avšak jak i tady v komentářích nebo na obalu knížky je napsáno, že je srovnatelná s Nesbem, tak já bych autorku s ním nesrovnávala. Podle mě je každý dobrý svým specifickým způsobem, má svůj styl a srovnávat je by byla škoda.

Faustka
29.08.2016 5 z 5

Nechtění mě chytlo,
až mě z toho v kříži ruplo.
..........
Dám si proto malou radu,
Sedmikrásky budou k duhu.

veronika5179
14.08.2016 4 z 5

Pokud chcete Nesba bez přílišné chladné severské (a mužské !) atmosféry, tak je Ohlsson dobrá volba. Hodně zdařilá detektivka, i když motivy vrahy jsem tušila daleko dříve než ostatní, což nemám ráda :D

david5746
10.07.2016 4 z 5

Příjemná severská detektivka. Manželka byla nadšená, tak jsem se do toho pustil taky. A na to, že je to od autorky prvotina, tak nadšení. Rozumná délka, napětí stabilně na slušné úrovni, kniha čtivá bez tuny zbytečných plků, které mi vadí třeba u nesba. Plný počet nedávám, jednak prý přijdou díly ještě lepší a trochu mi vadilo, že jsem sice mohl vykouknout motiv, ale nikoli identitu hlavního ujeťáka. A pak mi trochu chybělo finále s Jelenou. Ale celkově příjemný víkend na chatičce. ;)

marrrsch
31.05.2016 4 z 5

Od detektivky čeká každý něco jiného. Já si užívám, když jsou vyšetřovatelé a vztahy mezi nimi psychologicky dobře uchopené, a když je příběh uvěřitelný. Jak tu pořád dokola padá jméno Jo Nesbo... chápu, že vás to baví číst, ale po literární stránce je to chabota, nemůžu si pomoct. Moji favorité jsou Ohlssonová a Mankell, některé knihy od Nessera. Chci od detektivky víc, než akci a chlapácké řeči.