Smrtící DNA

Smrtící DNA https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/bmid_smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4 333 96

Komisař Sharko série

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gataca , 2011

Lotka
14.03.2020 4 z 5

Pěkně!!! Je to taková správně vypracovaná detektivka. Tady se dá prostě říct, že si s tím autor práci a neodfláknul jak hlavní hrdiny, tak i příběh.

evilunicorn
26.11.2019 5 z 5

Naprosto fantastické!!Jako bych četl Dana Browna na steriodech,ale s tím rozdílem, že Thilliez vykresluje příběh v mnohem temnějších odstínech.Surová realita se tu snoubí s trpícími dušemi obouch hlavních postav,to vše naprosto perfektně namixováno s vědeckým podkladem.Bravo,tak skvělý krimi thriller jsem už dlouho nečetl!A ještě kvůli jedné věci mě ta kniha tak bavila...jsem totiž levák,kdo četl, ví ;)

mata57
23.11.2019 4 z 5

Taková detektivní genetická road movie. Připadá mi, že stále víc lidí konzumuje maso z Kromaňonců na všechny možné způsoby...

Miruš
11.11.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo.

Disinka
20.09.2019 5 z 5

No paaaani :O musim jen zatleskat autorovi...
Na to ze toto tema neni zrovna muj salek kavy, tak jsem se s tim statecne prokousala a muzu rict ze ten konec me dostal, necekala jsem neco tak sloziteho co je vlastne uplne jednoduchy...
Urcite doporucuju a urcite si sezenu i jine knihy od tohoto autora

Astarothh
19.08.2019 5 z 5

Geniální! Autor opětovně nezklamal. Vzhůru na Atomku!

Pav
02.08.2019 5 z 5

Moc zajímavé téma. Vyvolalo ve mě zvídavost o našich počátcích a chuť osvěžit si průběh evoluce. Ovšem autor by se měl vyvarovat romantických chvilek, které jsou v jeho podání jako pěst na oko (někdo to zkrátka neumí). Každopádně se vrhám na pokračování.

termitovo
15.07.2019 4 z 5

Má to spád, dává to logiku, je to napínavé. Výborné. Ale hvězda dolů za to, že kniha oproti Syndrom E trochu sklouzává k bulvárnosti, tj. objevují se tam víc ufňukané scény, a je tam víc nelogických skandálních scén vložených za účelem vyšší prodejnosti.

Lóra1961
06.05.2019

Výborná detektivka, jde o velmi zajímavou sondu do "zákulisí DNA". Pokračování příběhu Francka Sharka a Lucie Henebelleové. Těším se na pokračování!

hs777
07.04.2019 5 z 5

Neplánovaně jsem strávila víkend s Franckem a Lucií, protože poslední kapitola Syndromu E je vlastně první kapitolou Smrtící DNA. Pokračování ale nestojí jen na této tragické události z konce knihy, autor ji jen chytře zapracoval do nového, neméně dokonale promyšleného a vědeckými poznatky nadupaného příběhu. Už dlouho mě žádná kniha nedonutila číst do hluboké noci a přemýšlet o ní ještě dlouho po přečtení.

Valeyman
18.03.2019 5 z 5

Naprosto s klidným svědomím můžu napsat, že to byla jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četl. Příběh měl spád, napětí, gradoval a navíc se člověk dozví spoustu z oboru genetiky atd... jiné než to nejvyšší hodnocení nepřipadá v úvahu. Za mě lepší než syndrom E :-)

Jiparis
21.02.2019 5 z 5

Co vsechno jeste nevime o nasi DNA? Napinave a zajimave cteni se spoustou poznatku k zamysleni.

Sajmonik
23.12.2018 5 z 5

Myslela jsem si, že to nebude nic moc, ale pohltila mě natolik, že jsem ji přečetla jedním dechem.

Karborund
19.12.2018 5 z 5

Tak to jsem si pochutnal. Druhá kniha tohoto autora a opět veliká paráda. Žádná hluchá místa, velmi uvěřitelné a věrohodné, stupňující se tempo a napětí. Po nepovedeném Keplerovic Lazarovi, příjemná náplast. Moc jsem se bavil. Díky

Filipín
22.11.2018 5 z 5

Super. Autor mě opět nezklamal, byl to můj šálek kávy.

Czorek
02.11.2018 4 z 5

Za mne jednoznačně super. Syndrom E se mi možná libil o trošku více, ale jednožnačně doporučuji.
Opět fascinující kombinace napínavého příběhu a vědeckých poznatků - tentokrát z oblasti genetiky.

Dela111
30.10.2018 5 z 5

Co všechno ukrývá naše DNA?
Stejně jako minulý díl série i tento se zabývá násilím - odkud přichází, může mu propadnout kdokoliv, jak se vyvíjí - geneticky nebo kulturně?
Příběh začíná tam, kde v minulé knize skončil a je to šok nejen pro hlavní hrdinku, u těchto stran jsem ustrnula... Oba hlavní hrdinové dostávají po celou dobu slušnou nálož utrpení - jak po citové, tak i po fyzické stránce.

"Příroda nedokáže rozeznat dobro od zla, jen se snaží vyřešit neuvěřitelně komplikované rovnice. Jedna věc je jistá. Tím, že stvořila člověka, na sebe vzala nesmírné riziko."

Genetika je pořád nový obor, určitě nás ještě překvapí. Otázka je, jestli to překvapení bude příjemné...
Skvělý thriller, možná ne pro každého, obsahuje hodně informací o genetice a paleontologii.
/Po přečtení doslovu autora jsem ráda, že jsem pravák ;-) :-) /

čef
20.09.2018 5 z 5

Šílený vědátor, šílení pátrači a šílení vrahouni - takhle napsáno to nevypadá dobře, že. Naštěstí to tak jenom na první pohled vypadá, jde naopak o naprosto skvělý příběh, plný hutných informací o evoluci a úloze DNA v našich životech. Napětí a ostatní důležité propriety detektivního thrilleru jsou zde ovšem též užity dokonale a tak zasedněte a čtěte. Třeba to potom ve vás vyvolá něco jako ve mně - jak malinko toho dosud o inteligenci přírody víme a jak uboze se ve všem neznale patláme.

Liduka
30.08.2018 5 z 5

Výborná kniha, která mi nedala vydechnout. Popravdě jsem se bála, že rozuzlení bude stejně nereálné jako v Syndromu E, ale naštěstí tomu tak nebylo. Doufám, že od autora zase brzy něco vyjde, abych se mohla těšit na Sharka a Lucii

broskev28
17.07.2018 4 z 5

Po syndromu E jsem se - bez oddychu, přiznávám - vrhla i na další díl. Podobně jako u Mendelova trpaslíka, i tady jsem si vychutnávala genetické (a následně také obecně biologické, paleontologické, lékařské a mnohé další) vysvětlivky pro laiky. Na rozdíl od předešlého dílu, kde jsem jen tu a tam natrefila na překlep či vynechávku, tady jsem měla pocit mnohem větší chybovosti, a to mě rušilo.
Ovšem největší faux pas jsem zaregistrovala na s.339. Hovořit o "asi padesátiletém vědci" jako o starém pánovi, to už si koleduje o žalobu k evropskému soudu! V době, kdy se věk odchodu do důchodu posunul o 15 let za tuto hranici, je tento výraz přinejmenším neadekvátní.
Tyhle drobné výtky však nic neubírají na čtivosti detektivního příběhu, tak hurá do toho a pořádně si to užijte!

Paříž

Franck Thilliez