Najdi SMRT

S pomocí svých nadpřirozených schopností chráníš poctivé občany prosperujícího města Titan před terorismem, násilím, únosy a korupcí, které mají na svědomí bandy superzločinců. Tvým úkolem je najít místo přísně utajovaného setkání SMRTi, zajmout Titanového kyborga a jeho tlupu a přivést je před soud. Dvě kostky, tužka a guma je vše, co k tomuto dobrodružství potřebuješ. Můžeš si vybrat ze čtyř nadpřirozených schopností – psionické schopnosti, nadlidskou sílu, speciální technické dovednosti či energetické výboje – a schopnost, kterou si vybereš, ovlivní průběh tvého úkolu. Budeš získávat a ztrácet body Hrdinství, čekají tě stopy, které budeš sledovat, nebezpečí jež potkáš, a zločinci, s nimiž budeš bojovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15029/najdi-smrt-15029.jpg 3.730

Fighting fantasy 17.

Sci-fi, Fantasy, Gamebook
Vydáno

Appointment with F.E.A.R., 1994

Kniha Najdi SMRT

Wries
26.04.2013

Dost těžký gamebook, jeden z těch, co dokážou i solidně frustrovat vzhledem k tomu, že potřebujete sbírat střípky informací o SMRTi a ty následně na konci v jedné ze tří (nebo čtyř?) lokací využít do trojciferného čísla. Jakmile je poskládáte blbě nebo máte málo informací nebo nedejbože špatně vybrané schopnosti, je s Vámi i celým světem konec. V tom je největší slabina Najdi SMRT - pokud hrajete podle pravidel, je téměř nemožné dohrát ho na první či druhý pokus.

Jako ochutnávku dám příklad, který si velice dobře pamatuji, ačkoliv knihu jsem četl tak před deseti lety. Na několikerý pokus o pokoření tohoto gamebooku jsem se konečně dostal do fáze, kdy jsem správně poskládal informace. Jaké překvapení na mě čekalo, když jsem neměl požadovanou nadpřirozenou schopnost a díky tomu jsem nesundal ten vrtulník.. Jesus Fucking Christ!

Ale jinak je to dobrý gamebook, ne že ne.

keyestage
13.06.2012

Příjemně obtížný a rozmanitý gamebook. Pátrání, sbírání informací, hledání stop, komunikace, nadpřirozená schopnost, komiksová ilustrace obrázků- toto vše hodnotím kladně, více možností než u jiných kousků. Tento 'gejmbuk' se velmi povedl.