Faust. První díl tragédie

Faust. První díl tragédie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185656/bmid_faust-prvni-dil-tragedie-185656.jpg 4 47 4

První díl slavného Goethova mistrovského dramatického díla a jeho hlavní postavy Faust, Mefisto a Markétka přinášejí nejen vzrušující tragický příběh, ale i dnešního čtenáře zaujmou hluboce lidským a zároveň filozofickým pohledem na prosté lidské životní postoje i hlubokým ponorem do zákonitostí lidské civilizace.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Faust. Der Tragödie erster Teil , 1808

ElizabethK
14.09.2017 4 z 5

Složitá, ale krásná četba. Samotný děj je poměrně prostý, ale právě to jej činí nádherným. Až ostatní, pro děj nepříliš důležité, myšlenky činí z knihy opravdu hodnotnou četbu.

holkaslebkou
11.08.2017 4 z 5

Doktor Faust představuje to, čeho se spousta z nás nejvíc děsí. Zestárnout s pocitem, že zdaleka nevíme tolik, kolik bychom chtěli. Že jsme neprožili to, co bychom chtěli. Že chceme víc.

Ale otázka, která se mě na konci 1. dílu nechtěla za žádnou cenu pustit, byla: "A stálo to vlastně za to?"

Mistr119
07.07.2017 3 z 5

Pro dnešního čtenáře poměrně složitá četba, ale pořád klasika... :)

z1631984
05.04.2017 5 z 5

Naprosto geniální a velmi obtížná kniha. Spousta abstraktů v příběhu o Faustovi, toužícímu znát vše vědění světa, který nakonec nalezne lásku a jeho vinou je zatracena.

německá literatura legendy o Faustovi

Johann Wolfgang Goethe