Smrt je mi v patách

Smrt je mi v patách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351587/bmid_fatale-1-smrt-je-mi-v-patach-SMC-351587.jpg 4 118 24

Fatale série

V naší současnosti poodhaluje Nicholas Lash roušku tajemství, které ho zavede na tu nejtemnější představitelnou pouť za svůdnou nestárnoucí ženou, která je na útěku už od třicátých let. A v San Francisku let padesátých se reportér Hank Raines střetává s tou samou dámou a zabředne do děsivého střetu mezi zkorumpovaným policistou a mužem, který je už víc netvorem než člověkem. Ale kdo je Josephine a co vlastně skrývá? A kolik mužů pro ni zemře a ochotně zabije?... celý text

Detektivky, krimi Horory Komiksy
Vydáno: , BB art

Death Chases Me , 2012

puml
22.05.2018 4 z 5

Hodnotím celou sérii: Nadprůměrný noir s prvky hororu, ve kterém se mísí všechna možná žánrová klišé. Především tu Brubaker využil svou nejsilnější stránku a to příběh postavený na variaci ženské hrdinky ve stylu "žena vamp" a zaslepených podléhajících mužů. Ale to zpracování je opravdu originální.

První a druhý díl působí trochu rozpačitě, hlavně tou spoustou dějových linek, které se tak po různu proplétají, ale jinak to pěkně odsejpá. Od třetího dílu to jde kvalitativně nahoru a finále je takový tak akorát akční, zbytečně neprebustřený, ale s velmi dobrým rozuzlením a lehkým filosofickým přesahem ve stylu F. Nietscheho.

Na komiks opravdu solidní jízda a zpracování si nezadá s těmi nejlepšími komiksy. Nejen prolínání různých časových vrstev, ale skvělý děj, který mísí áčkovou akci, mysteriózní thriller ve stylu Davida Lynche a poctu béčkovým hororům. Nemyslel jsem si, že takovejhle šílenej mix může fingovat, ale funguje to skvěle. Brubaker s Phillipsem rocks. Celkově to vidím tak na 88%. Doporučuji.

FireOfFilth
23.03.2018 5 z 5

Tak tohle já můžu. Mysteriozní detektivka v noir stylu. Celková atmosféra vyniká hlavně díky parádní kresbě a úžasnému coloringu. Příběhová část hezky uzavřená. Uvidíme co přinese další díl. Těším se. 4,5*

3DD!3
04.02.2018 5 z 5

Kombinace hororu a noir detektivky funguje. Brubaker skvěle míchá mysteriózní atmosféru s klasickými policejními postupy a Phillipsova kresba vše výborně podtrhuje. Krásná Jo vytírá s chlapama podlahu, ale nedá se jí nefandit. Těším se na pokračování.

martinstefko
04.12.2017 4 z 5

Atmosféra je skvělá díky dobovému zasazení i temnému provedení, kdy se opět skvěle ukázal Dave Stewart jako kolorista.