Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10172 10172

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm , 1945

evik_svistik
16.10.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé, nemám slov!

mfajmanova
10.10.2022 3 z 5

Nestárnoucí klasika, která mě nicméně vůbec nebavila číst.

Anylola
09.10.2022 5 z 5

K tomuhle příběhu není co napsat. Bylo to pravděpodobně to nejděsivější čtení mého života.

tomexx
07.10.2022 4 z 5

Teraz neviem či to mala byť alegória na fungovanie Sovietskeho zväzu alebo Európskej únie... A to ma celkom desí.

Veronika_mad
04.10.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vytáhla u maturity. Pamatuji si, že mě učitel u ústní musel přerušit, protože už byl na řadě další maturant :) A teď jsem se k ní vrátila a je stále čtivá a zajímavá. Je tam krásně napsané, jak nenápadně to vzniká :)

Marcela303
03.10.2022 5 z 5

G. Orwell je mistrem v popisu totalitní společnosti. Farma zvířat a 1984 jsou toho důkazem. Jelikož jsem soudruhy zažila, místy byl popis trefný a úsměvný. Knihu jako odstrašující příklad doporučuji.

adabraz
01.10.2022 5 z 5

Další kniha z povinné četby, která mě ale oslovila, i když bych po ní sama od sebe nesáhla. Atmosféra je neskutečná, a pointa taktéž. Doporučuji přečíst každému.

jasonbourne
28.09.2022 5 z 5

Farma zvířat je velice krátká novela, která se dá přelousknout za 3 hodiny a má jasný děj i poselství. Jedná se o alegorické a velmi čtivé dílo, které by si měl alespoň jednou za život přečíst každý. To platí nejvíce pro mladou generaci, která socialismus na vlastní kůži nezažila. Velmi doporučuji.

Květ
20.09.2022 5 z 5

Útlounká knížka, přečtená za pár hodin ovšem s obsahem, který zůstane v člověku navždy... Tísnivá satira, navozující husí kůži, lítost, úzkost a otázky... Společenství farmy je výborně vykresleno a naprosto sedí do každé doby. Farma zvířat je depresivní čtení, které naprosto skvěle vykresluje manipulaci.

davidcyril
17.09.2022 5 z 5

Velmi tísnivé, atmosférické. Příběh přečten za tři hodiny. Vykreslení postupného nástupu tvrdého totalitního režimu se povedlo G.Orwellovi výjimečně.

RonnieSmithx
15.09.2022 5 z 5

Světoznámé nadčasové dílo, které by si měl při nejlepším přečíst každý, protože nejenže je to kniha krátká a čtivá, také z ní mrazí po zádech. Citát „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější" je děsivý svou aktuálností. Orwell všechny události a postavy popsal brilantně, je radost a zároveň strašně deprimující knihu číst.

Kater1ena1
10.09.2022 5 z 5

nestarnousi kasika, na konci kdyz odvazeji Boxera sem normalne brecela, kniha ktera ve vas dokaze zanechat smutek a jakousi bezmoc...

HadleysHope
04.09.2022 5 z 5

Nadčasový román, který vám postavý chlupi na celém těle. Trochu jsem se této knihy bál, ale nakonec jsem potěšen.

Bubulka
25.08.2022 5 z 5

Naprosto skvělá bajka. Dostala se mi do rukou vlastně jen díky čtenářské výzvě a jsem za to upřímně velmi ráda. Je to 80 stran, které z hlavy jen tak nedostanete.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Nadčasová klasicka. Další z knih, která by měla projít rukou každému.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Není určitě potřeba blíže představovat tento alegorický satirizující román George Orwella. Jsem moc ráda, že jsem si ho přečetla, je totiž perfektní a velmi nadčasový.
Tento kratičký román formou bajky popisuje vztahy na jedné farmě, kde zvířata brojí proti farmáři a naříkají nad svým žalostným údělem.
Jednoho dne se zvířata vzbouří, vyženou farmáře i s jeho pomocníky a hodlají farmu svobodně vést sama.
Všechna zvířata jsou zpočátku nadšená nově nabytou svobodou a hojností pro všechny. Avšak každá legrace jednou končí a mezi zvířaty se postupně buduje jakási hierarchie.
Nadvláda prasat najednou nabývá rozměrů tyranie, kdy prasatům je dovoleno vše, ale ostatní zvířata nesmějí nic, jen “držet hubu a krok”.
A jak to všechno dopadne? Přečtěte si sami, stojí to rozhodně za to.

HYPNOS88
13.08.2022 5 z 5

Velmi čtivé, velmi poučné. Když vyšla prasata po dvou, úplně mě zamrazilo.

jitka3027
08.08.2022 4 z 5

Nadčasová klasika, kterou by si měl přečíst každý...

PabloFuentes
05.08.2022 5 z 5

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější." Bylo, je a vždycky bude aktuální. Člověk si až říká, proč se té povinné četbě vyhýbal, když ona měla smysl. Na něco se možná musí dozrát a možná k nějakému pochopení časem dozrají i ty "zvířátka" z farmy. Skvělé, čtivé.

Clivicus
05.08.2022 5 z 5

Jasně a zřetelně Orwell vysvětluje nebezpečí radikálně levicové identitární politiky, spočívající ve všeobjímající ideologii, slibující všem rovnost na újmu zjevných utlačovatelů, zde lidí. Čistá nenávist a krvežíznivá pomstychtivost vůči lidem jsou zastřeny pod praporem rovnosti, volnosti a bratrství a láskou k chudým, chorým a němým.
Je důvod, proč je toto dílo klasikou. Není to pouhá bajka s ponaučením na konci, to vám slibuji.