Fantastické zvery. Grindelwaldove zločiny: Pôvodný scenár

Fantastické zvery. Grindelwaldove zločiny: Pôvodný scenár https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399821/bmid_fantasticke-zvery-grindelwaldove-zl-u2D-399821.jpg 4 521 521

Cesta čarodejníckym svetom pokračuje… Na konci predchádzajúcej časti Fantastické zvery a ich výskyt s pomocou Mloka Scamandera v New Yorku zajali mocného temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Ten splní hrozbu, unikne z väzenia a začne zhromažďovať svojich stúpencov. Väčšina z nich však netuší, aký má skutočný plán – zburcovať čistokrvných čarodejníkov a získať nadvládu nad nečarodejníckymi tvormi. V snahe zmariť Grindelwaldove plány Albus Dumbledore zverbuje svojho bývalého rokfortského študenta Mloka, ktorý Dumbledorovi sľúbi pomoc, pričom netuší, aké nebezpečenstvá mu hrozia. V čoraz väčšmi rozdelenom čarodejníckom svete sa aj najvernejší priatelia a členovia rodín ocitnú v opačných táboroch. Láska a vernosť sú podrobené ťažkým skúškam. Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sú druhým scenárom z päťdielnej série filmov od J.K. Rowlingovej, autorky medzinárodných bestsellerov o Harrym Potterovi. Hlavnú úlohu magizoológa Mloka Scamandera stvárnil držiteľ Oscara Eddie Redmayn. Dej sa odohráva v roku 1927, niekoľko mesiacov potom, čo Mlok Scamander pomohol odhaliť a zajať neslávne známeho temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Tajomný príbeh plný mágie sa presunie z New Yorku do Londýna, Paríža, dokonca aj do Rokfortu a odkrýva novú kapitolu z čarodejníckeho sveta.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Fantastic Beasts. The Crimes of Grindelwald: The Original Screenplay , 2018

adevis
18.03.2019 4 z 5

Na další zvířata jsem se moc těšila. Především tedy kvůli tomu přenádhernému vzhledu, co si budem... tuto knihu jsem prostě potřebovala mít, aby mi v knihovně ladila s prvním dílem.
Čtení scénářů mě baví, moc, ale tohle tak strašně rychle uteklo, až si teď tak říkám: To toho bylo ve filmu taky tak málo?
Každopádně čtení jsem si užila. Zpracování je BOŽÍ!

Dela90
17.03.2019 5 z 5

Vždy se ráda vrátím do kouzelného světa od Rowlingové. Knížka je kopií filmu. Příběh je čtivý a napínavý. Zaručeně Vás vtáhne do děje a vy nebudete chtít přestat číst :-)

Andynka
13.03.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem první viděla film. Protože jinak by Mlok byl obyčejný chlap, který má rád zvířata. Jinak scénář a film jsou úplně stejné, ale za přečtení to rozhodně stojí. :-)

amaenium
10.03.2019 5 z 5

Tak jako u prvního dílu, nemohla jsem si nechat tuhle knihu ujít. Od nádherného zpracování zvenčí (ještě propracovanější než první díl) po krásu uvnitř.
Film se mi líbil, přišel mi dospělejší a byl vidět větší postup v ději i postavách. Je dobré si takhle přejít film znovu a pořádně se soustředit na detaily.