Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár

Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332800/bmid_fantasticke-zvery-a-ich-vyskyt-B0w-332800.jpg 4 1099 1099

Objaviteľ a magizoológ M.L.O.K. (Mlok) Scamander sa vracia z cesty okolo sveta, na ktorej hľadal vzácne a nezvyčajné čarovné tvory. V New Yorku sa plánoval zdržať len krátko, no náhodná zámena jeho kufríka, z ktorého unikne niekoľko fantastických zvierat do mesta, jeho plány zmení a všetkým spôsobí veľké starosti...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

ajka91
03.07.2017 5 z 5

Rowlingová nikdy nezklame. Kniha mě bavila a díky tomu se podívu i na film.

Mali88
27.06.2017 5 z 5

Moc se mi líbil film. Miluju Harryho Pottera a tak jsem ráda, že se dozvídáme o době před HP. O době, kdy byl nejmocnější čaroděj Grindewald. Ale také dost o Mloku Scamanderovi a jeho zvířátkách :)
Ikdyž je to scénář, tak se kniha četla snadno. Možná to bylo tím, že jsem dost znala z filmu.
Hodně si u mě získala také design obálky a knihy celkově. Modré pozadí se zlatou ražbou. Tyto barva také patří mrzimorské koleji, do které Mlok patřil :)

Kekik
26.06.2017 5 z 5

Nádhera.
Bylo kouzelné číst známé pojmy: Brumbál, Bradavice, mudl, moták, bystrozor...
Ale i nové pojmy: nečar, Kokusa...
Nejprve jsem viděla film, pak teprve četla knihu. A vlastně to tak bylo pro mě dobře- při čtení scénáře se mi scény vybavovaly díky filmu dost skvěle. Film je výbornou "předlohou" pro knihu :-)
Jen bych chtěla upozornit, že se jedná o FILMOVÝ SCÉNÁŘ !!! Někteří zde v komentářích píší o tom, že je to formou divadlového scénáře a že by je zajímalo, jak to na prknech divadla udělají. (Kouzla, zvířata...)
Takže- F I L M O V Ý S C É N Á Ř. Proto si tady mohou napsat cokoliv, co pak zfilmovají
Jinak KOUZELNÝ POŽITEK.
Zvířata ve filmu- NÁDHERA !!!

bibi.r
25.06.2017 5 z 5

Líbil se mi film i scénář :). Znovu jsem se zamilovala do světa Harryho Pottera.

Lokina
22.06.2017 5 z 5

Film jsem viděla jako první a od prvního záběru na Mloka Scamandera (v podání Eddieho Redmayne, kterého zbožňuji), jsem věděla, že se mi to musí líbit. Taky že jsem filmu a jeho nádhernému příběhu propadla :-D
Musím dát plný počet, to prostě jinak ani nejde. Kniha, která je psaná formou hry, se četla takřka sama.
Příběh vás opět vtáhnul do magického a krásného světa čar a kouzel, vytvořeného Rowlingovou. Bylo to milé, strašidelné a při čtení jsem měla chuť sama vejít do příběhu :-)
Další plusík za překrásné grafické zpracování knihy, které z ní dělá klenot a který bude pyšnou ozdobou každé knihovny.

alca.h
21.06.2017 5 z 5

Na úvod asi takto: mánii Harryho Pottera jsem jednoduše nepropadla. Nečetla jsem žádnou knihu o tomto mladém čaroději. Neumím se vžít do takových těch pohádkových příběhů, chybí mi nejspíš kus představivost. V rukách mi ale díky nakladatelství přistála Fantastická zvířata. A ono mě to bavilo. Mělo to švih a spád a i když to byl výlet do trochu jiného světa, všechno bylo snadno pochopitelné a představitelné, i ten větvík.

26. června 2017 to je dvacet let od vydání prvního Pottera. A pokud si říkáte, že by vás zajímalo, o čem to celosvětové šílenství je, a přitom se vám předem nechce do klasických bichlí od J.K. Rowling, Fantastická zvířata a kde je najít, by mohl být dobrý krok do světa kouzel. Necelých třista stránek v podobě scénáře se čte rychle a i díky obrázkům je to celé takové chytlavé. A i když se s Harry Potterem v knize nepotkáte, třeba vás namotivuje seznámit se s ním pořádně od prvního dílu.

kacenka7206
20.06.2017 5 z 5

Čekala jsem na knihu než se podívám na film. Knížka mě dostala, bylo to strašně super, ale moc mě mrzelo, že byla tak krátká.

Kyta
18.06.2017 5 z 5

"Fantastická zvířata" nezklamala. Kniha/film skrývá zajímavý příběh plný kouzel, tajemna, skvělé zápletky, humoru, hlášek, správného záporáka i zla, kterému musí kouzelníci čelit. Zkrátka objevuje se tu vše, na co jsme u autorky zvyklí a za co ji my, čtenáři, tolik milujeme.
Nakonec jsem ráda, že jsem si počkala na české vydání knihy a až potom zhlédla film. Americký kouzelnický svět jsem si zamilovala stejně jako ten anglický. Obyčejně zastávám názor, že kniha je vždy lepší než její filmová adaptace, ale u "Fantastických zvířat" musím udělat výjimku. Nedivím se, že si film získal takovou oblibu, protože si ji získal právem. I mně opravdu vyrazil dech, jak byl úžasně zpracovaný, co se výběru obsazení nebo efektů týče. Eddie Redmayne se na roli Mloka hodí dokonale. Hlavní postavy - Mlok, Jacob, Tina i Queenie - jsem si opravdu moc oblíbila, nejdřív v knize a ve filmu se to ještě zpečetilo. Myslím si, že by tomuto příběhu prospělo, kdyby byl napsán prozaicky a vydán před filmovou premiérou - je to ale jen můj subjektivní názor. Moc se mi také líbil jedinečný design knihy, který mi hodně zpříjemňoval čtení.

"Prokleté dítě" se mi četlo o něco lépe, jelikož tam nebylo tolik scénických poznámek, ale i "Zvířata" se mi po několika stranách začala číst lehce a nenuceně, když jsem si zvykla na styl psaní.

Miluju svět, který J. K. Rowling vytvořila a vždycky si ráda přečtu/zhlédnu jakýkoliv příběh z něj. Nyní se k nim přidalo i dílo Fantastická zvířata a kde je najít. Zamilovala bych si snad jakýkoliv příběh z tohoto kouzelnického světa, který autorka vytvoří.

Nikyyy
15.06.2017 5 z 5

Od první stránky této krásné knížky,jsem vědela že mě kniha bude bavit číst.
Nejdřív jsem viděla film,který mě za začátku přišel trochu strašidelný ale konec filmu byl užasný.
A nesmím zapomenout na krásný design knihy.

TeriPer
12.06.2017

Musím říct, že Fantastická zvířata je opravdu nádhera. Viděla jsem film a je prostě ÚŽASNÝ! Harry Potter mě sice moc nebaví, ale toto je opravdu úžasné. Doufám, že bude nějaké pokračování nebo tak... Už se moc těším až si to i přečtu :) :D

oolinkaa
12.06.2017 4 z 5

ale jo, bylo to fajn.. za den přečtené, film jsem neviděla ( ani se na něj nebudu koukat) , takže super.. v podobě scénáře mi to vyhovovalo..

veru_nedvedova
05.06.2017 5 z 5

Je to prostě úžasný. Akorát chyba byla, že jsem jako první viděla film. Takze už to nebyl takový zážitek.

sBety
04.06.2017 4 z 5

Z kina jsem po filmu odcházela naprosto očarovaná a nadšená ze všech těch kouzelný/(ický)ch detailů a z milých tvorů a Mloka. Kniha taky dobrý. Oproti Prokletému dítěti spíš excelentní, ale pořád to není úplně stoprocentní Ono! Hold je to scénář.

Pokud by J.K. zpracovala další díl Famfrpál v průběhu věků podobně volně,, bylo by to perfektní!

Tynule
03.06.2017 2 z 5

Docela lituji, že jsem si koupila jako divadelní hru nečetla se mi nejlépe
T.

SelenaDemi428
30.05.2017 5 z 5

I když to byl "pouhý" scénář a ne kniha, jak jsem vždy zvyklá číst, tak se mi to moc líbilo, kouzelnický svět mě nikdy neomrzí :).

emarie
29.05.2017

To je akože nový trend vydávať knihy ako scenáre? Beriem to ako taký malý podraz na čitateľov. Autorka sa moc nezapotí, knihy sa predajú a hotovo. Nabudúce nám možno postačia jej prípravné zápisky. Zbytok si radi predsa domyslíme a nech na inováciu prihodí pár korún navyše. Možno som moc kritická, ospravedlňujem sa, ale tak ma to naštvalo, že som knihu ani nedočítala.

Sarajana
24.05.2017 5 z 5

Bylo to velmi příjemné čtení, jako bych před sebou viděla samotný film

pichova.veru
15.05.2017 5 z 5

Miluju, miluju, miluju, skvělá kniha :)

alef
09.05.2017 5 z 5

Paní Rowlingová nám ukazuje, že její kouzelnický svět má netušené rozměry, rozpíná se jako sám vesmír a přesto zůstává stále originální a jedinečný ... její fantazie, zdá se, se ságou o Harrym nevyčerpala ... přiznávám, že mě newyorský kouzelný svět zaujal, moc se mi líbilo, že ho paní Rowlingová vystavěla jinak, nesklouzla k tomu, aby prostě navázala, nebo předešla příběhu o Harrym, k vystavění "nového světa" - tam za oceánem ji stačil základní stavební kámen - existuje paralelní kouzelnický svět - fantazie paní Rowlingové opět zapracovala a my, čtenáři, a posléze i diváci nového filmu, k němuž vznikl tento scénář, máme tak možnost seznámit se s "novými tvářemi" - s tím, jak žijí kouzelníci za oceánem a objevit i spoustu "nových" zajímavých tvorů a mezi nimi ... fantastická zvířata :-). K základnímu kameni pak paní Rowlingová přidala ještě jeden spojovací článek ... kouzelnický svět opět čelí hrozbě v podobě odhalení tohoto světa námi - nečary :-) (mimochodem nový - zámořský - název pro mudly se mi vážně líbí :-) ... aby tak "vyčarovala" nový, neotřelý ... a za sebe hodnotím jako přitažlivý ... příběh.

Shrnuto ... děkuji Vám, paní Rowlingová, za tuhle možnost - vrátit se do magického světa čar a kouzel :-).

Andvejka
08.05.2017 5 z 5

Škoda, že nebyla Fantastická zvířata napsaná klasicky, to by byla teprve paráda. Myslím si, že forma scénáře je v tomto případě dobrým doplněním pro ty z nás, kteří film viděli a knihu si přečetli dodatečně a připoměli si ten fantastický, místy neskutečně barevný svět. Pro někoho, kdo film ještě neviděl, může být tato forma trochu matoucí.

Jinak velmi oceňuji nádherné zpracování obálky a grafickou úpravu celé knihy.