Fantastická čtyřka: Kruh se uzavírá

Fantastická čtyřka: Kruh se uzavírá https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507911/bmid_fantasticka-ctyrka-63a3fd416a47e.jpg 3 8 2

Fantastická čtyřka a Hulk - to si nesmíte nechat ujít! Fantastická čtyřka – Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch a Thing – se ocitla v obklíčení roje parazitů-vetřelců. Tihle mrchožrouti složení z negativní energie přicházejí na Zemi a jako nosič používají lidského hostitele. Ale za jakým účelem? A kdo stojí za touto nenadálou invazí?... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fantastic Four: Full Circle , 2022

DennisMoore
07.05.2023 3 z 5

Úžasná kresba, Alex Ross to ani jinak neumí, ale co ten příběh? A ta "délka"? Komiks bohužel vypadá spíš jako Rossovo portfolio, které ale bez scénáře Marvel nechtěl vydat, a tak bylo třeba na pár stránek nahustit děj, který by teoreticky byl vlastně i zajímavý, ovšem kdyby byl rozpracovaný na větším prostoru. Na tomhle malém písečku je vidět, že Ross - scenárista se s Rossem - kreslířem ze všech sil podporují, aby odvyprávěli alespoň to nejnutnější... Ale je to zmatek. Nudný, krásně nakreslený zmatek.

Ivan Kučera
23.04.2023 3 z 5

Je to ako keby Tarantino natočil reklamu na tenisky. Alebo michelinský šéfkuchár by vám urobil kvalitný hotdog. Alebo... OK, stačilo, zrejme viete, čo sa chcem povedať. Unikátna, výrazným spôsobom špecifická výtvarná stránka diel Alexa Rossa mi v minulosti viackrát vyrazila dekel (Superman: Mír na Zemi, JLA: Svoboda a spravedlnost, Království tvé, Zázraky), preto ma potešilo, keď Egmont vydal jeho Fantastickú čtyřku: Kruh se uzavíra. Samozrejme je to formátovo maličké. To je u Rossových maliarskych (veľ?)diel problém. Jeho povestný, nezameniteľne opulentný a megalomanský štýl vynikne logicky v čo najgigantickejšom formáte. A to 172x230 mm fakt nie je. Niekto to možno dokonca označí za rúhanie a svätokrádež. Mne to prekvapivo až tak nevadilo, hoc musím priznať, že áno, listovanie takým maličkým a tenkým komiksom bolo kuriózne, k Rossovi sa ozaj takéto ponižujúce rozmery nehodia. Ale zas lepšie, ako keby to u nás nikdy nemalo vyjsť. Alebo nie? Nuž... tým si nie som istý. Jasné, po vizuálnej stránke sa s tým Alex Ross opäť raz neskutočne vyhral. Jeho práca je detailná, výbušne obrovská a ohromujúca. Ukážkovo ju podtrhujú dych vyrážajúce Rossove farby, s ktorými mu pomohol u nás neznámy Josh Johnson. Problém vidím v scenári. Pri Superman: Mír na Zemi sa mi páčila civilná, realistická zápletka o tom, ako Muž z oceli rieši svetový hladomor a v JLA: Svoboda a spravedlnost som ocenil, že nezničiteľná Liga spravodlivosti nebojovala proti nudným masám vesmírnych nepriateľov, ale proti bežným ľudským okom neviditeľným mikroorganizmom. Tu sa žiaľ jedná o klasický trikovo-akčné komiksové orgie, scenár je zverstvo, vôbec som sa nechytal (s výnimkou prvých, relatívne komorných strán). Zarazila ma veta na zadnej strane obalu výroční série bulvárních grafických románů to prekladal počítač?

Kniha Fantastická čtyřka: Kruh se uzavírá je v