Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 574 122

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

Sebík0903
21.02.2022 4 z 5

No krásný to bylo. Původně jsem měla obavy, že mě minula věková kategorie pro kterou je kniha určena ale pletla jsem se. Děj jsem si užívala a stejně i postavy. Nenapadají mě ani žádné výtky. Prostě lahoda. Pro ty, co jsou stejní beznadějní romantici jako já, jen mohu vřele doporučit.

KlosKa
15.02.2022 5 z 5

Včerejšek sbohem nechce dát. Zítřek není, není napořád. Až pak ty....
Nádech jsem četla již podruhé a určitě ne naposledy. Je to jedna z těch knih, po které sáhnu a vím, že se trošku emočně vyždímám. Je to jedna z těch knih, po které sáhnu, když přečtu 5 jiných, které mi nedají vůbec nic
Škoda, že se zatím vydaly jen 2 knihy ze série...

Zuzana215
06.02.2022 5 z 5

Mě se to líbilo! Přesně takhle to mám ráda :) žádní ředitelé a asistentky :) k tomuto příběhu se ráda vracím..byť je to Young Adult :)

padajicidvere
06.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Na mě celkem zvrácené. Od šikany k lásce? Trochu mi to připomíná Stockholmský syndrom.

Rok se s ním nevidí a teď je z něj sex symbol? A co ta kamarádka? Takže on týrá její nejlepší kamarádku, ale po roce je už OK, když se s ním tahá? Najednou je dobrý člověk? To to nikomu nepřijde mimo? A že se vrátí k ex, který ji podváděl..dost to vypovídá o její inteligenci.

Takže ji vlastně týral proč? Aby si ulevil. Aby upustil páru, protože byla snadný cíl. A to až po jejím "nenápadném" monologu mu dojde, jak ji psychicky ničil? Že měla skutečný důvod plakat a být zničená? To si snad myslel, že pláče štěstím a v duchu se dusí smíchy nad těmi jeho "žertíky"? Je snad psychicky narušený po tom zneužívání?!

Chce s ní být kamarád, což jí doslova řekne, ale hned ji povalí na lavici v prázdné třídě a sápe se po ní? Kamarád taky rád kamarádku na lehátku.. Jestli tohle má být hate to love, tak chudák McGuire a další.

Laf
29.12.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sice jsem si přidala na houpačce z toho, jak se ti dva chvíli chovají přátelsky, pak se zase nenávidí, ale na druhou stranu se to četlo dobře, děj plynule utíkal a na nudu nezbýval čas. Je to pěkná kniha, která za přečtení stojí :)

alzbeta2843
23.12.2021 4 z 5

Zaujímave, vrátiť sa do stredoškolských čias. Veľmi ma zaujímalo, prečo sa hlavný hrdina tak správa a som veľmi rada, že sa to vyjasnilo. A občas som i ja musela urobiť hlboký NÁDYCH, aby som niečo predýchala.

Ja osobne mám rada knihy, kde ne pojaté “enemies to lovers”, preto ma knoha i zaujala a fandila som hlavným hrdinom. Počula som, že sú i ďalšie diely, kde je ich vzťah s odstupom času ti by som si veľmi rada prečítala.

badliar_id
27.06.2021 4 z 5

Na začátek zmíním, že je velká škoda, že tu u nás není přeložených více knih od této autorky. Penelope píše čtivě, má krásně popsané situace a hlavně si zamilujete některé postavy :) .. Nádech jsem rozečetla před delší dobou a vážně mě to chytlo, ale pak jsem začala číst něco jiného a na Nádech úplně zapomněla :Dd. Nudné to určitě nebylo, protože mě bavila každá kapitola. Ano, určité popisy byly zbytečně dlouhé, ale jinak to bylo vážně čtivý!
Postavy byly super. Tate mi hned sedla. Líbilo se mi, že je i ostřejší a nenechala si většinu líbit. Občas mě dokázala vytočit, ale jinak jsem s ní nějaký veliký problém neměla. Jared je typický fiktivní kluk z většiny knih a žeru ho. Samozřejmě měl taky svoje chvilky, kde bych mu jednu vrazila aby se vzpamatoval :Dd. Madoc mě vážně bavil. Hlavně pak ke konci knihy, achjoo, fakt jsem umírala z něho :Dd (mám dost vyznačených scén, protože to se jinak nedalo).
Konec byl typické klišé a já prostě klišé věci miluju, takže mi to vůbec nevadilo. Pokud hledáte nějakou romantickou knihu, která je originální, tak tohle není asi pro vás. Půlku věcí předvídáte dopředu a konec je klišé. Pokud vám ale klišé věci nevadí, tak jako mně :), tak určitě doporučujuu! Nebylo to nic výjimečného, ale čtení jsem si užila. Jsem si jistá, že si kniha svoje čtenáře najde..

jaja10
24.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Pár věcí se mi v knížce líbilo,pár se mi tam nelíbilo a pár mě udivilo... Že začátku trochu dětinské,ale jako oddechovka ujde.

Kikityna19
06.03.2021 3 z 5

I přes to, že téma šikany je snad ve všech YA, co jsem za poslední dobu četla.. se mi to celkem líbilo a bylo to takové jiné. Zvláštní ale jiné. Ale ve výsledku Neurazí ani nenadchne. (možná jsem ten den byla jen ve špatném rozpoložení, když jsem knihu četla...)

Zlatovlas
27.02.2021 1 z 5

Tak tohle bylo hodně velký zklamání, přitom anotace zněla tak slibně.
Knížce chyběl drive, nebylo tam vůbec nic, co by mě oslovilo. Žádnej vtip, žádný drama, prostě nic. "Nenávist" mezi Jaredem a Tate byla spíš dětskou hrou a s nenávistí jako takovou neměla vůbec nic společnýho. Rozuzlení bylo hodně slabý a jako celek to knížku nezachránilo, spíš naopak. Musela sem se ptát, to jako myslí autorka vážně?!
K dočtení sem se musela hodně nutit. Popravdě nechápu, proč je kniha řazená v knihách pro ženy, za mě je vhodná pro maximálně 15-ti leté slečny.

Ketfl
25.02.2021 4 z 5

Knihu jsem již kdysi četla, a protože jsem měla chuť na nějakou oddychovku, tak jsem po ní znovu sáhla. Pokud tedy také sháníte něco, u čeho se nemusíte příliš přemáhat a co se poměrně hezky čte, tato kniha vám to určitě splní. Je hezky psaná, příběh má spád. Každopádně je to kniha opravdu spíše pro dospívající. Mě osobně postavy dost štvaly, nechápala jsem občas jejich reakce a chování. Nemůžu ani říct, že by mi byly nějak extra sympatické. Tu závěrečnou "zápletku" si dle mého autorka už mohla úplně odpustit. Každopádně jinak hodnotím celkem pozitivně, na pár hodin mě to zabavilo.

Renka931
17.02.2021 4 z 5

Kniha vhodná pro puberťáčku, ale i tak jsem ji zfoukla za noc. Jednoduché čtení a vážně oddech. Po dlouhé době něco co nebylo k ničemu.

dačteto
02.02.2021

Velmi dobrá oddechovka :) nic náročného...

Market = )
28.01.2021 3 z 5

No, tak tohle nebylo dobrý. Dávám tři * pro případ, že se ke mně dostal nějaký špatný překlad. Nicméně se obávám, že to tak nebylo a že se skutečně jedná o oficiálně vydanou verzi. Jasně, na knihy pro teenagery jsem stará, ale tady jsem měla problém spíš s tím, že knížka jako by byla PSANÁ teenagerem. Neobratná práce s jazykem, až trochu úspěvně intenzivní popisování emocí a dramatizování každé situace. Přitom příběh jako takový měl podle mě vážně potenciál. Mám tenhle žánr skutečně a upřímně ráda a na cesty do práce a odreagování se pohorším dni neznám lepší, ale tuhle knížku nedoporučuju a už vůbec ne nikomu přes dvacet.

vlkove
19.01.2021 2 z 5

Dle hodnocení, jsem se na knihu opravdu těšila. Tenhle styl knih mám opravdu ráda, ale tohle bylo hodně slabé. Nudný příběh, nesympatické postavy, vztah hlavních postav, kterému jsem ani na chvilku nevěřila a hodně špatné vysvětlení ,,nenávisti,,. Prostě se mi to nelíbilo a i přesto, že bylo v knize drobet milostných scén, knihu bych určila spíše pro mladší a nenáročnější čtenáře.
Velké zklamání, škoda.

Jaruš71
19.01.2021 2 z 5

Knihu jsem s přemáháním přečetla a jako rodič dospívajících dítěte jen kroutící hlavou. Určitě ta kniha není určena pro naši věkovou skupinu.

ovecka535
15.12.2020 2 z 5

Nenadchla, neurazila mě, ale nic moc.

NewKiddo
29.11.2020 4 z 5

Mám ráda styl "enemies to lovers", takže jsem si tento příběh velice užila. I přes to, že je to spíš teen kniha, tak se mi to líbilo. Knížka je čtivá a dá se přečíst během chvilky.

kačenka80
28.11.2020 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Je to červená knihovna pro puberťáky. U knihy jsem se hodně zasmála nejen stylu ale i obsahu knihy. Knihu jsem dočetla se zapřením ale nikdy více :-D

ivetapl
18.11.2020 5 z 5

Co se škádlívá, rádo se mívá. Krásný příběh, krásná kniha. Autorka se zařadila k mým oblíbeným.