Falešná Pařížanka

Falešná Pařížanka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355919/bmid_falesna-parizanka-XYr-355919.jpg 3 91 26

Falešná Pařížanka série

Kamila snila o velkém městě, slávě a šampaňském. Ale kariéra módní návrhářky se zvrhla dokonce ještě dřív, než se za svým snem odstěhovala do Paříže, kde se pokazilo i všechno ostatní. Místo skvělého života v hlavním městě módy začíná předem prohraný boj o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti začala formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků popisovat v Pravém domácím časopisu, odkud byl už jen krůček k vlastní knize.... celý text

Mufka
14.05.2018 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco mnohem více.. Což mě přivádí k myšlence - nevybírat si knihy z větší části podle názvu a obalu, ale přečíst si alespoň anotaci... Inu.. dočetla jsem, ale trápila se u ní. Některé myšlenky zajímavé, ale to je asi tak, mimo už níže zmíněných hezkých kreseb, vše. Co mě ale vyloženě iritovalo, byly poznámky o komunistickém Česku a jak v něm musela vyrůstat - přitom je autorka ročník 1988...

ardetka22
07.04.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobře se četla, bylo v ní hodně informací o udržitelné módě, což oceňuji. Co mě rušilo, bylo vysoké množství slov z branže, většina v cizím jazyce - jazyky umím a učím, ale tohle už na mě bylo příliš, celkem mě ta četnost unavovala. Jinak kniha moc hezká a ilustrace také.

Analady
05.03.2018 3 z 5

Tato kniha není ani tak o životě v Paříži, jako o lásce autorky k ekologii a k udržitelné módě. Co se mi na této knize líbilo nejvíc, byly hezké kresby, kterými knihu vyzdobila sama autorka a taky mě oslovily některé myšlenky. Ale čekala jsem od ní víc.

nikol8613
13.02.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou ač to nebylo poprvé co jsem o paní Boudové slyšela. Nečekejte návod na to jak se stát chic Pařížanka, skutečný obsah je mnohem zajímavější. Falešná Pařížanka je velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do Kamily příběhu hned po přečtení prvních řádků. Ukáže vám fast fashion z té skutečné stránky a inspiraci nejen pro šatník, ale především pro životní směr. Děkuji paní Boudové za to co dělá a doufám, že se tahle kniha (a její vize) dostane k co nejvíce lidem.

Stoklaska
12.02.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která ukazuje módní byznys z té méně lichotivé stránky. Nutí nás k zamyšlení, zda opravdu potřebujeme všechny ty věci, které si kupujeme.

Roberta
28.01.2018 5 z 5

Zajimava vec, urcite bych doporucila ke cteni. Neprejimam uplne bez namitek, na druhe strane precteno jednim dechem. Podle me uprimna vypoved, velmi inspirativni.