Krev s příchutí šampaňského

Krev s příchutí šampaňského https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512203/bmid_krev-s-prichuti-sampanskeho-DKI-512203.jpeg 3 5 1

Autorka Falešné Pařížanky nás opět vede k silné osobní zpovědi. Je to zpověď ženy, která se obracím nejen k sobě, ale otevírá se i ženám ostatním, aby je inspirovala v tom, co mnoho z nich prožívá, ale z nějakých důvodů se o tom bojí mluvit. Je to vztah muže se ženou, kde si žena musí bránit ta poslední místa své svobody a přitom se snažit, aby to všechno negativně neovlivnilo malé dítě.... celý text

Elsinor024
24.05.2023 5 z 5

Autorku jsem neznala a ke knize se dostala náhodou. A přišlo velké překvapení. Dlouho jsem nečetla tak originální příběh.
Toxický život s Modrovousem, který nám má otevřít naše třinácté komnaty. Posunout nás dál v chápání sebe sama i světa. Zpevnit nás a probudit. A nebo nás udolat a zabít.
I když tohle všechno chápeme, je jeho hypnotizování tak silné a neodolatelné, že stále dokola selháváme.

Černý anděl Modrovous umí být i nelkaskavější bytost na zemi. A my chceme, aby nás ta laskavá bytost před Modrovousem ochránila.
Zraněné malé dítě v nás hledá bezpečí a ochranu. U druhých, ne u sebe.
A teprve když přijde rána velká, je šance se probrat z omámení.
Vzpomněla jsem si na Benoite Groult: "To princ nás uspává a teprve píchnutí o trn nás probudí."

Kniha je plynoucí řeka emocí a pocitů, děje až tolik nenajdeme. V tom proudu občas vyplavou na povrch velká moudra, která se tam objeví jako záchranné vory.
Asi nejlepší česká kniha, kterou jsem v poslední době četla.

Kamila Boudová
česká, 1988
2017  62%Falešná Pařížanka
2019  80%Kniha SLOU: Průvodce pomalým životním stylem
2019  66%Falešná Pařížanka 2
2023  68%Krev s příchutí šampaňského

Kniha Krev s příchutí šampaňského je v