X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 610 151

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

katka.oo
26.08.2020 5 z 5

Napínavé, akční, některé případy vyřešeny - za to palec nahoru a některé na své vyřešení teprve čekají a doufám, že to bude co nevidět a taky doufám, že ten slizák Kim konečně dostane co proto, protože jeho osoba mě neskutečně vytáčí!

Mesicnililie
24.08.2020 5 z 5

Autor je úžasný. I po delší pauze si člověk vzpomene co se dělo v předchozím díle. Děj a zápletka opět nezklamali. Napínavé.

happy-smile
21.08.2020 5 z 5

Předchozí díly jsem četla kousek po sobě, ale tady jsem teď měla delší mezeru a měla jsem docela problém vzpomenout si, na co autor navazuje. Chtělo by to trochu rekapitulace na začátku. Ale jinak se mi kniha líbila, i když by někdo mohl namítat, že byla docela pěkombinovaná. Holt je toho docela dost, co autor přenesl z předchozích dílů. A u všeho rozehrál celkem spletitou dějovou linku. No jsem zvědavá na další díl a snad tam bude víc Dunji.

Květ
17.08.2020 3 z 5

Předchozí díl jsem přečetla před sedmi měsíci, tak nebylo jednoduché povzpomínat si na všechny podrobnosti. Z mého pohledu je tato kniha ze série nejslabší a děj až příliš překombinovaný. Na můj vkus autor zbytečně tlačí na pilu, a to na úkor celkové uvěřitelnosti a reálnosti. Z minulých dílů jsem byla nadšená, tento hodnotím vlažně a průměrně. Ale abych jenom nekritizovala, Ahnem mi ale udělal radost uzavřením kapitoly "kostkového" vraha a epizody s Molanderem. Doufám, že v další krimi se na scénu vrátí Dunja.

axspevak
15.08.2020 5 z 5

Nechapu jakou zvracenou mysl musi Ahnhem mit,aby tohle vsechno vymyslel,ale jde mu to fakt dobre.Jsem rada,ze to je propletene,bezi vice zapletek najednou,neni to cteni pro slabe povahy a ze pise autor tak rychle :) Za me skvely pocin!

Januli
10.08.2020 4 z 5

Já jsem čekala, ze kniha bude poslední ze série a vyřeší se vše. To se ovšem nestalo, tak nezbývá čekat na další díl, na který se určitě těším. Je fakt, že příběh byl trošku přehnaný, ale to hold k některým knížkám a autorům patří.

martineden
09.08.2020 2 z 5

Třeskutě překombinované, ale velmi návykové čtení. Jakoby si ti severští autoři házeli kostkou, kdo napíše úchylnější, krvavější a podivnější detektivní sérii.

Hany.Honey
06.08.2020 5 z 5

Skvělý. Teď už máme vraha vyřešeného a Fabian se může pustit zase do Molandera, Sleiznera a bůh ví koho všeho. Fandím Dunje. Jde Kimovi pěkně po krku.

Dukatka
05.08.2020 5 z 5

Wuhuuuu pecka

kate333
04.08.2020 4 z 5

Jako jo, knížka mě bavila... ale něco mi tam trochu vadilo. Chvílemi mi přišlo, že nečtu detektivku ale nějaké fantasy...

Lukaso
04.08.2020 5 z 5

Přišlo mi to nějaké dlouhé, ale jinak opět napínavé a velmi čtivé, paráda

Warty
02.08.2020 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál ze všech nejslabší. Ale i tak se to četlo dobře, děj plynul svižně až do konce.

jana0345
31.07.2020 5 z 5

Stefan Ahnhem u mě patří rozhodně k tomu nejlepšímu z detektivního žánru. Jasně, bylo tu spousta náhod a ta závěrečná performance byla fakt divná (jak píše čtenářka níže). Buď mu to odpustíte, nebo ne. Já mu to odpouštím a doufám, že další díl bude brzy.

novina
30.07.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Napínavé od začátku až do konce. Konec sice opět zůstal otevřený, aspoň co se týká Theodora, Dunji a toho hnusáka Kima Sleiznera. Těším se na další díl.

Hella
30.07.2020 3 z 5

Na pět hvězdiček ani náhodou! Co to jako mělo být, ta nesmyslná náhoda, kdy na 20 kostkách padne 20x šestka? To z nás - s úctou ke všem vašim pochvalným komentářům - autor dělá už úplné blbce! Nebo snad ona nedobrovolná dohoda mezi vrahem a policistou, že spolu budou spolupracovat? Padouši jsou nesmrtelní, policisté matláci? Sympatický dánský policejní šéf taky nemá na starost nic jiného než soukromou sledovačku, že? Bonbónek na závěr je taková normální přirozená performance, z níž dostanete husí kůži a opravdu ji nelze pochopit.
Celá tato série mi velmi připomíná vývoj Barkerovy trilogie o Samovi Porterovi (Čtvrtá opice, Pátá oběť, Šesté dítě): Začátek série dokonalý, prostředek dobrý, konec hloupý, překombinovaný a čtenáře zklamávající a naštvávající. Zde za mě max. 2,5 *.

85098211
29.07.2020 5 z 5

I tento díl je jedna velká jízda, u které si čtenář neoddechne ani na okamžik. Autor ještě víc přitlačil a kniha je hodně brutální. Na závěr se toho hodně vyřeší, například linie s Molanderem a vrahem, který si své oběti vybírá hodem kostkami, ale i tak toho spousta zůstává stále otevřená. Vadilo mi, že pokud jde o Sleiznera nebo i Riskova syna, tak se toho stane docela málo a čtenář si nutně musí počkat na další knihu, aby se dozvěděl, jak to celé bude dál... Pokud však jde o samotné činy obou pachatelů, tak ty jsou svou nápaditostí a hlavně surovostí opravdu jedinečné. Jediné, z čeho jsem byla tak trochu zklamaná, byl konec knihy, kdy vyšetřovatelům trvalo celou věčnost, než se jim podařilo Milwokha chytit. Protože za sebe jsem doufala, že se jim podaří aspoň několika vraždám zabránit... I přesto tento díl patří k těm nejlepším ze série s Fabianem Riskem a já dávám plný počet za čtivost a zajímavý děj.

oleg
27.07.2020 5 z 5

Opět plný počet,přečteno jedním dechem a asi budu čekat na další díl,tak to nemohlo skončit.....

RomanaK
24.07.2020 5 z 5

Opět paráda. Jen mi vždy mrzí, že mám brzy přečteno. Tak jako u předchozích jsem se od knihy neodtrhla. Nejde jinak než plný počet.

mirunda
19.07.2020 5 z 5

Pátý díl série s Fabiánem mě bavil. Jen jsem knihu četla v době hluboké čtecí krize a ani tato skvělá knížka mě nedokázala tak vtáhnout, abych četla a četla. Příběh byl výborný a co ten konec? Že by pokračování?

Anette99
17.07.2020 5 z 5

Asi napíšu jen to, že nutně potřebuju další díl :D