Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411363/bmid_osmnact-pod-nulou-joj-411363.jpg 4 927 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Jido
07.06.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal, skvělé čtení. Už se těším na pokračování!

Hellsbells
07.06.2019 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Za mě velké WAU !! Příběh se mi hodně líbil, krátké kapitoly mi maximálně vyhovovaly, jen bych ubrala množství osob, těch bylo až moc, kolikrát jsem neměla tucha o kom je vlastně řeč (hlavně na začátku knihy), až na konci kapitoly mi to došlo, takže jsem jí četla znovu. Ale jinak nemám co vytknout a doporučuji! Těším se na pokračování

Zdenas5
03.06.2019 4 z 5

Tentokrát mi přišel rozjezd trochu pomalejší, ale pak to stálo za to. A konec už nás láká na pokračování. Už aby vyšel další díl.

Květ
01.06.2019 4 z 5

Tato švédská detektivka je třetí ze série s vyšetřovatelem Fabianem Riskem. Nečetla jsem předchozí knížky, v podstatě to nevadilo, i když se v příběhu vyskytovaly narážky na události v minulých dílech. Bylo by asi lepší přečíst nejprve je a získat tak lepší spojitost a celkový obrázek. Do detektivky se mi hůř pronikalo, trvalo mi, než jsem se naladila na autorův styl, kniha má celkem dost postav, děj se odehrává jak ve Švédsku, tak v Dánsku. Nicméně pro mě váhavý začátek byl zcela vykoupen brilantním závěrem, při kterém se kniha téměř nedá odložit. Autor rozjíždí akci až do posledních stránek. Kdo má rád hodně mrtvol a otevřený konec, přijde si na své :)

Pípasek
29.05.2019 5 z 5

Jako vždy u tohoto autora , super čtení

Didi15
27.05.2019 5 z 5

Já Fabiana a Dunju prostě miluju a autora také. Ani jedna kniha mě zatím nezklamala, opravdu ne. Zde vyzdvihuji porci více příběhů, těším se na další :)

konicekbily
27.05.2019 4 z 5

Náš kreativní autor se zase pořádně vyřádil! Zdánlivě nesouvisející paralelní příběhy skloubil, ale kladu si otázky, zda toho přeskakování z jedné linie děje do další není nadmíru, zda soukromý život hlavních postav není zbytečně do hloubky popisovaný, zda těch mrtvol tam není až moc. Každopádně je to skvělé čtení. Doporučuji číst celou sérii postupně v krátkém časovém sledu - souvislostí je tam spousta.

kytarka
22.05.2019 4 z 5

Když šefka švédské policie jede v autě a nějaký blázen ji sejme zrcátko, ona se pustí do pronásledování z kterého vznikne vyšetřování vraždy. Již po třetí se tady setkáme s vyšetřovatelem Fabianem Riskem. Rozjíždí se případ zmražených mrtvol.
Tady nás spisovatel opět ukazuje, že morbidní případy sériových vrahů mu jdou. Mě se kniha líbila, jen od chvíle kdy jsem věděla jak to vše je mě kniha už, tak moc nebavila. Nicméně i přesto jsem dočetla. Za mě mohla být trochu kratší, není to však důvod se do ní nepustit! Příjemné mrazivé čtení...

funch
21.05.2019 5 z 5

Děkuji Dada007 za spoilery.Ach jo.

Lenny.Wolf
20.05.2019 5 z 5

Stefan Ahnhem to opět dokázal! Další naprosto skvělá kniha, kterou jsem zase přečetla jedním dechem. Teď nezbývá nic jiného, než dlouhé čekání na jeho další knihu. Ale vím jistě, že určitě zase nezklame.

kneslova
19.05.2019 4 z 5

Zajímavý, v podstatě netradiční motiv zločinu a hlavně jeho provedení. Několik dějových linií, které se dost pletou, vyšetřovatelé takřka všichni zápasí s osobními problémy. Ano, konec je akční - možná až příliš.

Valeyman
17.05.2019 5 z 5

Ze začátku když začínám číst Stefana Ahnhema mám vždy problém malinko se do toho dostat, ten literární styl mi oproti jiným autorům přijde malinko " školácký" , nevím jak to přesně nazvat, ale po cca 30ti stránkách mi to už tak nepřijde a je to vždy super jízda. Tento třetí díl hodnotím jako nejlepší ze všech, druhá polovina už byla neskutečná jízda a kniha opravdu nešla odložit. Sice tam bylo opět několik nelogických událostí, ale musím říct, že v porovnání s Obětí bez tváře jich výrazně ubylo :-) . Suma sumárum - perfektní severskej thriller, který prostě přečtete na jeden zátah. Nemůžu se dočkat už Motivu X

MartinV.123
13.05.2019 4 z 5

Bohužel až na tu utahanou první část musím dát o jednu hvězdičku míň. Každopádně ta druhá půlka byla excelentní. Těším se na čtvrtý díl.

Dada077
03.03.2019 5 z 5

veľmi dobré krimi, trochu objemnejšie a zahltené postavami tak, že ku koncu som mala problém vyloviť v pamäti čoho sa meno týka a kam ho zaradiť, ale celým dejom sa ťahajú tie maraziace boxy, čiže 18 pod nulou a to nenechá čitateľa vydýchnuť, posledných 20 kapitol sa dokonca nedá odložiť, treba dočítať. páchateľská dvojica dobre skonštruovaná, sem tam som si nebola na istom, koľko zlodejov identít vlastne je, popri tom sa ťahá ďalší krimi prípad s deckami holdujúcimi happy slappingu, úplný záver knihy je namoták na ďalší román. vyšetrovateľský tím dobrý, občas mi prišiel moróznejší, ale vcelku dobre. teším sa na ďalší produkt :)

radomir8250
02.03.2019

Prve 2 knihy som zatial necital, prvy krat som sa s autorom stretol az teraz. Ale urcite si ich precitam. 18 stupnov pod nulou je skutocne kniha zo serie citanie jednym dychom. Aj ked teda, par veci je tam iritujucich. No a hlavne postavy kriminalistov... pripadaju mi fakt ako hodne velki babraci...:-). Ale inak si ich clovek oblubi...Som zvedavy, ci niekedy bude podla knihy natoceny aj film?

vybusna
28.02.2019 5 z 5

Prvé dve knihy som čítala v češtine a túto v slovenčine. Neviem, či ten rozdiel bol v tom, alebo bola písana trochu inak, ako tie prvé dve. Musela som si zvyknúť. No a na margo slovenského korektora...mal by sa vrátiť do školy. Príšerné štylistické chyby. V tomto smere som si knihu vôbec neužila.
Príbeh je , komplikovaný a skvelý. Posledná štvrtina mi nedala vydýchnuť.
Fabian Risk sa stal spoluhráčom . Strašne mi to pripomínalo prácu 87. revíru Ed McBaina aj keď nemyslím, žeby sa Stefan Ahnhem inšpiroval. On si ide svoje.
Čo mi vadí, je to, že autor tie knihy navzájom preplieta. Príbeh spolužiakov som čítala v lete a po nich som prečítala asi 7 ďaľších kníh. Mala som problém spomenúť si obete a už vôbec nie na ich mená. A ako sa zdá, podľa poslednej kapitoly, preplietanie bude naďalej pokračovať, ale už budem pripravená.
Postavu Dunji mám rada, ale jej príbeh ma znervózňuje . Aj pred tým a aj teraz. Jej prepojenie na Fabiana mi príde málo uveriteľné, toľko náhod na dvoch ľudí z odlišných krajín, ts ts ts. Nuž ale je to kniha a nie život.
Tu sa mi chce napísať, že taká neuveriteľnosť ma zasiahla v knihe asi 3x a strašne by som to chcela s niekým, kto to čítal, rozobrať.
No a na záver, to že má FR také deti ako má, môže len ich rodičovská výchova, ktorá je otrasná.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966