Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1607 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

NADEI
07.12.2021 3 z 5

Čekala jsem určitě víc, několikrát jsem chtěla knížku odložit, ale naštěstí se na poslední chvíli děj rozjel a konečně se dostavil tolik očekávaný adrenalin, takže dočteno a za 3.

begonie226
02.12.2021 4 z 5

Poctivá severská krimi, která mě mile překvapila. Hlavní hrdina Fabian Risk si určitě zaslouží další pozornost. Opět je to detektiv, který má své problémy, nevyřešenou minulost a jede si tak trochu po vlastní ose. Zajímavé jsou ale i vedlejší postavy jako Dunja nebo její nadřízený Sleizner. Určitě se ponoříme i do dalších knih s Fabienem.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Tak jsem opět narazil na novou sérii :-) Severské krimi mám v poslední době v oblibě. Knížka se dobře četla, byla napínavá a plná zvratů. Doporučuji

Pavel...
11.11.2021 3 z 5

První polovina knihy nebyla moc zajímavá. V druhé polovině se zvyšuje napětí a zápletka se mnohem více rozvíjí, bohužel až moc. Čím víc jsem se blížil konci, tím méně se stával celý příběh uvěřitelným. Autor by udělal mnohem lépe, kdyby si odpustil epilog, kterým tomu nasadil korunu.
Ještě dám šanci druhému dílu.

Gleam
11.11.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem začala číst zase něco ze severských sérií, kniha čtivá, však místy těžko zvratově překvapivá, až neskutečná

izinkaVENDULKA
09.11.2021 5 z 5

Jeden z fakt dobrých severských thrilleru. Určitě nezůstane jen u prvního dílu a přečtu si vsechny.

marketa1860
18.10.2021 3 z 5

Dobrá detektivka, na mě moc dlouhá. Řada nepravděpodobných událostí, těžko uvěřitelných zvratů, dost odbytý konec... Zajímavý námět.

Anna27
17.10.2021 3 z 5

Nejchytřejší detektivka to není, místy přehnané, nelogické, ale za přečtení stojí. Postavy mi začaly být sice sympatické až po půlce knihy, ale stejně vás příběh vtáhne do děje a zajímá vás, jak to dopadne. Hned začínám s dalšími díly, protože jsem zvědavá, jak se Fabianova postava rozvine.

termitovo
16.10.2021 3 z 5

Remeslne dobre zpracovane, ale hloupa/severska sablona pribehu dotazena do absurdna. Bohuzel stejne jako dalsi "severske" detektivky. Seriovy nepolapitelny vrah je neustale o dva kroky napred, sikovny technicky personal policie, hlavni vysetrovatel ma velke problemy v soukromem zivote. Vrah ho skoro zabije ale v posledni pikosekunde to nakonec dobre dopadne. Dalsi dily uz ne.

Wladimirski
10.10.2021 4 z 5

Děj knihy se odvíjel přirozeně, uvěřitelně, měl spád a přiměřenou dávku napětí. Nové postavy byly citlivě začleňovány do příběhu a nečinily jej nepřehledným. Rafinovaný vývoj mne bavil a tak jsem se těšil na sofistikovaný, gradující závěr. Ten se však odehrál v jiném duchu, než první tři čtvrtiny knihy. Nejprve mne zarazilo, že rodiče nechali 14ti letého chlapce 3 dny doma samotného a dorazil mne způsob ochrany ohrožených osob. To mi přišlo zcela mimo. I tak ale dávám 4*.

Kekik
10.10.2021 5 z 5

Tak konečně mám rozečtenou další sérii, na kterou jsem si dlouho brousila zuby. A stálo to za to !

Fabian Risk se okamžitě stává mým oblíbeným detektivem. A samozřejmě i tým kolem něj. Líbí se mi, že postavy zde mají rodiny a řeší rodinné, běžné problémy. Jsou pro mě mnohem uvěřitelnější. Je to příjemná změna. Většina detektivů jsou bez rodin, bez dětí, bez soukromého života. U této série to neplatí, což je určitě dobrý tah pro budoucí zápletky.

Případ je zajímavý, dosti zamotaný, a myslím, že jen tak někdo neuhádne, o co běží. Mě tedy autor několikrát překvapil.
I když bych měla být zvyklá od Cartera, stejně mě překvapila hrůznost některých činů. Zvláště to s tím zubařským křeslem. To se mi udělalo až nevolno, když jsem si to představila.
Přečtení doporučuji. Aurora si dávám do oblíbených.

Doma mám ještě další dva příběhy. Koupila jsem první tři díly v akci dohromady za 300 Kč. Určitě brzy dokoupím i další. A ráda bych i nakoupila další série, které mám již delší dobu v hledáčku. Kupříkladu od Nesba, Larssona, Keplera a jiné.

zbožňuju_knihy
02.10.2021 5 z 5

Výborná detektivka s detektivem Terminátorem v hlavní postavě, se synem místy podivné, ale pokud narazím na další knihy od autora, bez obav pořídím.

careras.c
01.10.2021 5 z 5

výborné….

reza
13.09.2021 4 z 5

Chladné a kruté. Místy velice chytlavé a konec super.

Pažule88
11.09.2021 5 z 5

Za mě skvělá kniha...

Silencia
03.09.2021 4 z 5

Jo, tohle bylo dobré. :) Ačkoli to zpočátku vypadalo přímočaře, nakonec to bylo celkem originální. Tedy pouze natolik nakolik kriminálka může být.

Pavouček2
02.09.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audio knihu a skvělý, moc mě to bavilo a k tomu poslouchat hlas Pavla Soukupa... nádhera :-)

kob
18.08.2021 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, ale obrovské množství mrtvol, jejich příbuzných, dánských i švédských policistů, svědků a k tomu nesmrtelný hlavní hrdina... v zájmu uvěřitelnosti a čtenářovy orientace v postavách by to chtělo maličko ubrat.

mataj
10.08.2021 4 z 5

(audiokniha)
I když se jedná o velmi čtivou a napínavou knihu s velmi zajímavým (možná trochu překombinovaným) dějem, přece jen mám jisté výhrady. Chování postav bylo pro mě nelogické, někdy až rozčilující a samotný motiv pachatele málo uvěřitelný. Ale i navzdory tomu se chystám pokračovat v sérii, protože se to četlo (poslouchalo) velmi dobře...

Arlienen
07.08.2021 4 z 5

Autor píše poutavě a jeho styl psaní je čtivý. Upřímně mě hlavní hrdina Fabian moc neoslovil. Přišel mi arogantní a rozhodně to není týmový hráč. Což se mi nelíbí.
Konec knihy byl na můj vkus až moc překombinovaný.