Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1607 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Boruvka.cerna
04.07.2022 5 z 5

Zhruba 3/4 knihy jsem byla přesvědčená, že pokud budu psát hodnocení, dostane knížka maximálně 4 hvězdy. Některé stopy byly úplně zřejmé, pachatel jasný. Četlo se to dobře, ale co bylo v poslední 1/4 knihy mě dostalo. Vše bylo jinak, než jsem si myslela. Konec měl velký spád, bavilo mě také zapojení celé třídy, tento nápad se jen tak nevidí. Určitě si přečtu i další díly. Oproti jiným detektivkám je toto takové lehčí čtení, přijde mi, že se autor hodně věnuje postavám a ty jsou tak lidštější než v knihách jiných autorů (kde jsou detektivové buď osamělí, nebo rozvedení). Za mě moc fajn čtení a opravdu velice povedený závěr.

Janaves
24.06.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, promyšlené. Zkusím další knihu spisovatele.

Sati
16.06.2022 2 z 5

Nijak mě nenadchnul ani Stieg Larsson, ale i tak je pro mě přirovnání k Larrsonovi celkem mimo, průměrná kniha a Fabian mi leze na nervy celou sérii. Děj samotný není k zahození, ale ze severských krimi, které jsem četla je takhle série na spodní příčce.

Majuš333
13.06.2022 5 z 5

Myslím, že je najvyšší čas pripomenúť si celú sériu o Fabianovi, keďže na začiatku júla vychádza šiesta časť a ja už si nepamätám skoro nič, čo sa udialo :)

„Na smrtelné posteli nás neděsí smrt samotná, ale strach, že budeme zapomenuti.“

hrabalikoval
16.05.2022 4 z 5

Na tento thriller jsem narazila náhodou. Dostala jsem tip na čtvrtou knihu série, ale musela jsem začít od prvního dílu. Přečetla jsem to opravdu rychle na to kolik to má stran. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a zápletka stála opravdu za to. Prostě severská krimi. Už se těším na další díl.

Čmeláček
16.05.2022 5 z 5

Výborný thriller, četl se hodně dobře. Fabian Risk není vůbec špatnej :))).

Timkim
29.04.2022 5 z 5

Po předchozích zkušenostech se "severskými" kriminálkami jsem byl značně skeptický, po hodnocení zde jsem si to dál jako osobní výzvu.
Musím přiznat že jsem se pletl. Protože kdo četl Larse Keplera, nebo Samuela Bjørga, musí uznat, tohle je o level výše, možná o dva. Samozřejmě, má to své mouchy v případě uspěchaného závěru, ale jinak celá kniha je neskutečně zajímavá a napínavá. V žádné kapitole se nestane, že by Vás to omrzelo a Vy jste nechtěli vědět, co bude dal. Všechny linky se postupně sbíhají v jednu a oceňuji i náhled z pozice pachatele. Nestává se mi to často, ale bavilo mě to do poslední kapitoly a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Rozhodně se pustím do dalších Stefanových knih.

jan7113
10.04.2022 5 z 5

Moje první "severská krimi". Děsil mě rozsah pěti set stran ne úplně malého formátu, ale o to větší překvapení mě čekalo při čtení. Krátké kapitoly samy o sobě (alespoň u mě) zvyšují čtivost, přeskakování mezi jednotlivými místy děje zase přidává na zvědavosti, jak bude ta která dějová linka pokračovat. Neutuchající zápal hlavního hrdiny se na čtenáře přenáší a doslova nutí číst dál... a rázem jste na konci. Všeho schopný vysoce inteligentní pachatel skoro ve stylu Hannibala Lectera (tedy až na ten kanibalismus); mrtvých, až to není hezké, ale všechno má svůj důvod a smysl. Super jízda plná napětí, nadmíru povedená kniha. Dávám 100 %

JaKa1974
04.03.2022 5 z 5

Joo, dobrý. Je to čtivé, napínavé, hrůzostrašné, a to dost hodně, ty severské kriminálky jsou fakt mrazivé.

boxas
25.02.2022 3 z 5

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ SE SÉRIÍ O FABIANU RISKOVI TEPRVE ZAČÍNAJÍ!
I když je tato kniha označena jako první v sérii, logicky a dějově jí předchází kniha Devátý hrob! Pokud tedy chcete udržet kontinuitu příběhů, začněte nejdřív knihou Devátý hrob a pak teprve Oběť bez tváře!

Jinak to vidím to úplně stejně jako 5092.
Knížka se mi líbila, ale ten konec!

POZOR SPOILER!
Jsem docela alergická na superhrdiny, kteří jsou mučeni, ohrožováni, znovu mučeni atd. atd., ale vždy se zvednou a neohroženě pokračují ve svém spravedlivém tažení, ale přitom dělají jednu nelogickou blbost za druhou. A takový je tu Fabian Risk.
To jako vážně, že se tak dlouhou dobu nešel podívat do pokoje za svým synem? Člověk by taky čekal, že se rozhodne zůstat s ním v nemocnici, zvlášť když má sám namále, a ne se nechat dobrovolně zavřít do vězení... a takhle bych mohla pokračovat. Vrcholem byla Riskova "výprava" ve vězení potmě na záchod, to už na mě bylo moc.
Závěr: kniha, která měla našlápnuto k tomu být dobrou detektivkou, ale zůstala tak nějak na půl cesty.

ZuzanaZ83
24.02.2022 4 z 5

Moc dobrý příběh o detektivu Fabianu Riskovi. Ten se neslavně vrací i s rodinou ze Stockholmu do rodného Helsinborgu. Záhy zjistí, že dochází k úmrtím jeho spolužáků. Jeho dovolená se tak mění v pátrání a nerovný závod s časem. Vrah je odhodlaný, chytrý a chce přestat být Neviditelným.
Na pozadí děsivého případu čtenář pronikne do soukromí Fabiana a jeho rodiny.

Kniha se čte velmi dobře. Mrazivý příběh plný napětí rozhodně zve k pokračování v sérii.

5092
08.02.2022 3 z 5

No, tak jsem takovej ňákej rozčarovanej. Příběh se mi moc líbil. Pěkně to odsejpalo, stále v napětí. Postavy krásně vypracované. Pachatel nepoznán.
Ale ten konec to celé zabil. Přišlo mi, že autor už neví kudy kam a jak to ukončit. Takové odflaknuté. Chtělo se mi z toho zakončení brečet. To jako vážně?
První kniha od autora a asi mu dám ještě šanci, ale tytyty!!!

Dasime
22.01.2022 5 z 5

Toto je kniha, která vás naprosto odrovná. Od první stránky dokonale čtivé, slova v ní plynou tak lehce a uvěřitelně, až máte pocit, že jste její součástí. Postavy, popis minulosti, samotný příběh...To vše se vám zaryje pod kůži a po dočtení budete cítit smutek, jak těch skoro 500 stran rychle uteklo. Doporučuji všem, bez rozdílu věku, či místa bydliště!

burilltomas
20.01.2022 2 z 5

Trošku roztahané a hodně zbytečných detailů - těžko se mi držela pozornost, ale dočetl jsem..

deny_ba
15.01.2022 5 z 5

Pro mě je tohle taková ta ideální kriminálka, v které mi absolutně nic nechybí. Zajímavý případ, co vražda, to jiný kalibr, trocha reálna i nereálna, ideálně krátké kapitoly, kdy každá z nich vnese do případu něco nového. Několik ukazatelů na vraha, on je ale nakonec úplně jiný, zároveň se ho ale dozvídáme včas, ne až na samotném konci. O to je příběh a jeho závěr poutavější - víte, kdo to je, že je někde blízko, ale nevíte, jak v současnosti vypadá...

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Výborná detektivka o pomstychtivým spolužákovi. Je plná napětí a zvratů. Pokud máte rádi detektivní příběhy, tak určitě stojí za přečtení. Hlavním postava mi lezla na nervy, ale vedlejší postavy jsou velice příjemné. Hlavní postava vidí hlavně sebe a neuvědomuje si, jak moc svým sobeckým chováním ostatním ubližuje. K tomuto poznání detektivovi pomůže až vrah.

domihruzkova
31.12.2021 3 z 5

Docela průměrná detektivka, závěr knihy to moc nevylepšil. Po dalších dílech ze série nesáhnu...

Faila
23.12.2021 4 z 5

Velmi zajímavý námět, propracované postavy i příběh, navrh pořádná dávka napětí i zvratů. Nic přehnaného, nic neuvěřitelného, trochu děsivého a nepříjemného.

LuciLu
18.12.2021 4 z 5

Skvělá severská krimi. V průběhu první poloviny jsem si říkala, že to bude asi průměrná detektivka, která však v druhé polovině dostala neuvěřitelný grády. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem neuhodla vraha a musela jsem počkat, až mi to sdělí detektivové. Ten závěr byl trochu moc “hollywoodský”, ale proč ne. Rozhodně budu v této sérii pokračovat. … Co mě však trochu štvalo bylo nakousnutí minulosti Fabiana, kdy se stalo něco, co vedlo k jeho současným problémům s jeho manželkou. Snad se to dozvím v následujících dílech nebo si to autor nechává jako námět pro samostatný díl.

Kniha2006
18.12.2021 5 z 5

Toto je moje první detektivka, takže nemohu srovnávat, jak se jiní autoři vypořádali se svou zápletkou, ale za mě geniální. Líbil se mi styl psaní, i když chvilku trvalo, než se děj rozjel. Postavy byli sympatické, až na vyjímky (které ani sympatické být neměly) a jelikož tu byla i dějová linka vraha nutilo mě to vžít se do pachatele vražd..ale jaksi to moc nešlo. Představit si, že jste vzduch? Až na to, že nejste nepostradatelný. A otázka: Proč je pro něj jeho motiv dostatečný? ( Nechci spoilerovat, takže to asi moc dobře nezní)
Ještě před půl rokem bych řekla, že detektivky nikdy nebudu číst, ale dala jsem této knížce šanci a jsem moc ráda. Přivedla mě na detektivní žánr. Hodnotím pěti hvězdičkami.