Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1607 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Mil@n
14.01.2018 3 z 5

Dobré, napínavé, ale překombinované a ten závěr ve vězení hmm a trochu málo policajtů na sériového vraha. Chtěl jsem dát 4* ale dám jenom 3.

Palele
10.01.2018 4 z 5

Už se těším na pokračování. Originální, výborně napsané

rodak
06.01.2018 5 z 5

Výborné,moc jsem si čtení užil a obracel v napětí stranu za stranu .Postavy skvěle popsané a dobře to vygradovalo k závěru.Určitě nepřehlédnu další knihy autora.

Karelvovsik
03.01.2018 4 z 5

Kniha mě bavila a nebýt závěrečné scény ve věznici, tak bych uvažoval o udělení pěti hvězdiček. Rád bych si v budoucnu přečetl i další dvě knihy s Fabianem Riskem , pokud u nás vyjdou.

delfinn
02.01.2018 2 z 5

Kniha se čte dobře, má spád. Ale detektivka je překombinovaná, těžko uvěřitelné.

pipiterka
01.01.2018 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Od začátku jsem nemohla knihu odložit, protože jsem prostě potřebovala zjistit, kdo je pachatelem.
Když už si člověk myslí, že pachatele zná, přijde zvrat a všechno začíná od znova.
Knížka se mi četla dobře, byla jsem ráda, že tam nebyl vnucen přeslazený happyend, i když to, že Fabian Risk opět vyvázl nejlépe bylo trošičku kýčovité.

MarieH
27.12.2017 3 z 5

Sdílím názor martiny.tim. Přeplácané, překombinované a neskutečné, v poslední době jsou knižní pulty plné těchto bescelerů.Mrtvoly se hromadí a vrah je génius, policajti za blbce.

martina.tim
25.12.2017 2 z 5

Nu na mě už to bylo poměrně dost přeplácané a překombinované. Ze začátku se děj četl jedna radost, ale postupem času se to začínalo víc a víc čmodrchat. I ta situace s tím "Slizákem" mi přišla dost přes čáru. Po přečtení tohoto díla zjišťuju, že mi tyhlety "novinky" začínají lézt krkem a absolutně je nejsem schopna dočíst do konce aniž bych nepřeskakovala odstavce a strany a u tohoto díla jsem posledních 150 stran přímo prosvištěla.

Majkrofon
24.12.2017 4 z 5

Celkom fajn detektívka. Zo začiatku sa to trochu vlečie a miestami to pripomína iných severských autorov, ale potom sa to celkom slušne rozbehne.

Trustty
23.12.2017 3 z 5

Ale jo, nebyl to špatný příběh. I když musím přiznat, že jsem se nemohla dočkat až to dočtu. Napínave to pro mě bylo do chvíle než našli vraha. Posledních 70 stran se stalo utrpením, ale dočteno.

Gibis
23.12.2017 5 z 5

Skvělé čtení! Napínavé od začátku do konce, strhující, drsné. Doporučuji!

SilvieSisinka
22.12.2017 5 z 5

Pro me je kniha nejzamotanejsi a nejdesivejsi s detektivek ktere jsem cetla.Velice me dostala a tesim se na dalsi dila :-)

astra3
21.12.2017 3 z 5

Kniha se celkem dobře čte. Inteligence vyšetřovatelů odpovídá české policii. Hlavní "hrdina" je dost nesympaticý. Za mě tři hvězdy.

zuzana2599
19.12.2017 5 z 5

Za mě velká spokojenost. Chvíli jsem s výběrem knihy váhala, ale vůbec nelituji.
Čtivá detektivka, která mě chytla hned od prvních stránek, udržela mě v napětí a rozbouřila moji zvědavost... I když se nekonalo žádné velké překvapení na závěr a ten se dal předvídat, i tak to bylo parádní čtení. Fakt mě bavilo a to je to hlavní !

KaiShun
18.12.2017 4 z 5

Tady něco kolem 90%, nakonec sem jednu hvězdu ubral kvůli urychlenému konci. Autor to měl vymyšleno bravurně, ale finální kapitoly jako by už to prostě chtěl mít za sebou, škoda. Každopádně doporučuji, určitě lepší než HADROVÝ PANÁK!

Princezna_V
17.12.2017 3 z 5

Zbytečně rozvleklé, při zjištění jakékoliv nové skutečnosti, která je v knize popsána tak, že by docvakla i naprostému kreténovi, se s ní detektivové zvládnou vypořádat až po 50 stránkách.

Hlavně už by měl někdo vymyslet jinej námět, než že vyšinutej vrah honí vyšetřovatele a jeho rodinu. Komentář uživatele Magnovak mluví za vše.

adaba
17.12.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Je čtivá, napínavá, i když konec už jsem trochu tušila..Těším se na další knihy s Fabianem Riskem.

sioux
16.12.2017 5 z 5

Krátké kapitoly, psané z pohledu více postav, žádné severské sociální klišé, zajímavý a těžko předvídatelný děj a nevyzpytatelný pachatel. První část knihy byla dobrá, pak jsem se chvíli nudil, ale zbytek knihy byl výborný. Občas tam bylo pár nelogičností, ale lepší psát trochu nelogicky než předvídatelně a nudně. Jeden z mála thrillerů, který mě v posledních letech bavil.

Magnovak
14.12.2017 2 z 5

Já teda vůbec nechápu nadšení a humbuk kolem této knihy. V podstatě všechny podstatné věci v knize jsou nereálné, za vlasy přitažené, prostě mimo. A bohužel, většinou jsou to takové části děje, které mají přímo vliv na celý příběh, čímž ho pro mě činí neuvěřitelným. Nehledě na úplně základní faktor střetu zájmů a Risk by se v reálu na vyšetřování zřejmě vůbec podílet nemohl, když byl potenciální pachatel/oběť.

Fabian Risk je sebestředný idiot a většina ostatních postav v knize se chová nelogicky a hloupě.
Prvních minimálně 120 stránek je totální nuda a kroutila jsem hlavou jako "to už fakt nemyslí vážně", pak cca od strany 250 dalších cca sto stran celkem slušné, odsýpalo to, ale posledních sto stránek už jsem fakt jen prolítla. Sorry jako, ale takovou kravinu jsem dlouho nečetla.

Namátkou pár věcí, co mi utkvěly v hlavě (snad bez spoilerů):

Neexistuje, aby otec mohl odvézt děti ze školky, když ho tam v podstatě neznají/nevídají a aniž by se nespojili třeba s matkou.
Odvézt Ingelu z nemocnice by v životě kriminálce neprošlo, s ohledem na její zdravotní stav
Chtěla bych vidět kurýrní společnost, která pošle kurýra až k vám do domu, aby vám tam sbalil věci a jiný kurýr aby je doručil
A to s tou složkou s otisky, to jako fakt??? Úplně vidím, jak policajti běžně skrývají důkazy a hrají navzájem na schovku...
Suspendovaný policista by se imho v životě do budovy nedostal, kartu by mu zablokovali.
Policajt co nedokáže vystřelit, když jsou další dva kolegové ve smrtelném ohrožení a tím je v podstatě zabít? Pfff
A ten nápad s tím vězením? Snad i ve Švédsku existuje klasický program na ochranu svědků, tohle je přece totální nesmysl a v reálu by to prostě nešlo.
A ta náhodička s tou operací? Fakt z celého Švédska, ze všech nemocnic co tam mají, se náhodou zrovna tihle potkali...

A takových renonců jsou v knize desítky, snad v každé kapitole nějaká blbost. Kniha mě strašně zklamala.

Za mě prostě úplně vyhozené peníze. Jediné pozitivní, co mě pobavilo, byly zmínky o Mankellovi/Wallanderovi.

Didi15
11.12.2017 5 z 5

Nová severská krimi a ...nezklamala. Zajímavé , propracované, drsné , žádný extra happyend, ano, skvělá kniha.