Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1051 307

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

Allena24
17.05.2020 3 z 5

Asi jsem měla nějaká očekávání....maličký spoiler:
předpokládala jsem, že těhotné zbytečně neriskují; policisté aspoň trochu víc spolupracují. A taky už bylo na mě té brutality nějak moc. Přišlo mi, že autor zde ukazuje lidské duševní panoptikum.
Přidávám hvězdičku za skvělou interpretaci Pavla Soukupa.

ivoiro
01.05.2020 5 z 5

Druhý díl byl opět skvělý. Po jeho přečtení e vysvětlilo pár věcí z prvního dílu. A již se těším na díl třetí.

lapagerie
28.04.2020 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst a dokonce jsem začínala asi natřikrát. Pak se ale začalo skutečně něco dít a bylo to celkem napínavé. Ovšem celá kniha mohla klidně skončit tak o třicet stránek dřív. Pachatel nalezen, tečka. Trochu to budilo dojem, že autor měl předepsaný počet stran a musel je něčím docpat. Ale námět zajímavý, to zas ano.

Grety
26.04.2020 4 z 5

Zajímavé téma, šílení workoholici z řad policejních, důmyslni peněz chtivi padouši. Napínavé do posledních stran.

katka9574
24.04.2020 3 z 5

Sice plná nelogičností, ale velmi čtivá kniha - jen poslední dobou mám velký problém s autory, kteří totálně pohnojí závěr jinak celkem zajímavého příběhu. Zde je pohnojeno velmi vydatně, takže za mě jen velmi slabé tři hvězdy. Od Ježíška jsem dostala i další dvě pokračování a přiznám se, že už se trošku děsím :-D

wena
16.04.2020 4 z 5

Že začátku čtenář nějak sbírá indicie ale kolikrát tam je pěkný zvrat. Napínavé místy drastické a nakonec i vyřešené. Jen mě překvapilo že tato kniha je psána jakoby před Obětí bez tváře.

Warty
15.04.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Zápletka byla skvělá a děj byl plný zvratů. Už se těším na další díl.

alcan
13.04.2020 2 z 5

No co říct. Kniha dočtena. Je to už druhá v pořadí od tohoto autora. Naučil jsem se tím jedno, a to, že když někdo dá na obálku světový bestseler, tak to rozhodně není záruka špičkového příběhu. Kniha není zcela zlá, takový lepší béčkový thriller, ale čtenář se v tom často ztrácí, zbytečná angličtina v textu a na konci ne zcela povedené finále nebo nesmysly ohledně sekty Falun gong, odběru orgánů atd., mě donutili dát jen 2 hvězdy a autora vyškrtnout. Další jeho knihy už si určitě nepřečtu.

85098211
13.04.2020 4 z 5

Na další případ s Fabianem Riskem jsem se moc těšila... A dlouho se mi kniha líbila, fandila jsem nejen vyšetřovatelům, ale i Malin v jejím soukromém životě. Případ jako takový byl opravdu hodně dobře vymyšlený, napínavý a dokázal mne rychle zaujmout. Kromě Fabiana a Malin se zde do popředí dostane i jejich dánská kolegyně Dunja. Tohle všechno se mi líbilo a i přes nějaké nelogičnosti bych se za normálních okolností lehce přenesla. Zvrat však nastane v okamžiku, kdy je odhalen pachatel, tj. zloděj lidských orgánů. To se autorovi podle mého názoru zrovna moc nepovedlo a je to škoda. Ale úplně nejvíc knihu zazdila poslední kapitola, ze které se mi nejenže udělalo špatně (a to se považuji za celkem odolnou čtenářku, kterou hned tak nic neporazí), ale která se mi zdála také i tak nějak zbytečná. Po skončení knihy jsem byla dokonce i trochu zklamaná, sice mám v plánu sérii dokončit, ale teď si dám od autora na chvíli pauzu. Tentokrát byla totiž porce brutality až za hranicí únosnosti, bohužel... U svého hodnocení sice strhávám pouze jednu hvězdičku, ale jen díky skvělé interpretaci Pavla Soukupa u audioknihy, kterou jsem poslouchala.
Mimochodem zde několik uživatelů zmiňuje nesprávné řazení knih z této série. Je sice pravda, že tento díl dějově předchází prvnímu případu, ale jinak je řazení správné. Pro srovnání jsem se totiž dívala také na německé stránky (audible.de) a i zde je tato kniha uvedena jako druhá v pořadí ;-).

Ticiana
12.04.2020 3 z 5

Stejně jak první kniha která je vlastně druhá, tady se moje nesympaticke vůči postavam jen prohloubili. Každý děla na vlastni pěst, žádná spolupráce a hází si klacky pod nohy. Navíc hodně neuvěřitelný, co vse pachatel dokázal udělat. No nic ted si dam asi delší pauzu od tohoto autora.

martina.culik
08.04.2020 3 z 5

Příběh sám o sobě mě bavil, ale bohužel chování hlavních postav mi ve většině situací lezlo na nervy. Další knihy série nejspíš už číst nebudu.

Anet2106
05.04.2020 4 z 5

Kniha nezklamala. Řada překvapení a zvratů. Velmi dobře se to čte a nejde přestat až do konce.

studentice
04.04.2020 4 z 5

Napínavé, i když na mě místy až příliš drastické. Přesto se těším na další díly.

Theresa.2679
03.04.2020 3 z 5

Co mi hodně vadilo byl fakt, že tohle by měla být první kniha v sérii. Četla jsem a stále nechápala, proč jsme ocitli v minulosti a první pár stran jsem čekala, že to nějak naváže na konec prvního dílu a ono je to jen blbě seřazené.
Jinak se mi kniha vcelku líbila, i když ke konci jsem myslela že zešedivím a nejradši bych tam na něj vlítla, trochu se mi změnil pohled na Riska a nevím, zda toto vyobrazení hlavního hrdiny bylo pro mě úplně to pravé a jak se na něj budu koukat v dalším díle.

oleg
23.03.2020 4 z 5

Právě jsem dočetla a mám smíšené pocity,detektivka dobrá ale přeskakování v ději,to mě nebavilo,v postavách jsem se občas ztrácela a nepřeložená angličtina,to mi vadilo,celkově bych řekla zmatečné.Ale přesto jdu do třetího dílu,uvidím....

soupik2012
20.03.2020 4 z 5

Jak začít. Asi tím co mne provázelo celou touto knihou. A to je fakt, že je zde prohozené pořadí série. Vadilo mi to moc, protože jsem tím pádem z velké části věděla, jak tento příběh skončí. Máme zde dvě hlavní dějové linky. A protože se u obou z nich děj odehrává jenom velmi pozvolna, tak to trvá poměrně dlouho, než se skutečně začne něco dít. A když to začne být konečně strhující jízda, tak jsem ochuzena o napětí jak to vlastně celé skončí. A tak se nedostavil šok, který by se jinak dostavil. Z tohoto důvodu se mi tato kniha hodnotí velice těžko. Autor nemůže za to, že tady někdo špatně určil pořadí série, ani za to, že to nikdo ještě neopravil a už vůbec nemůže za to, že jsem si toho nevšimla, přestože na to spousta lidí upozorňuje. Pro mě pocitově 3 hvězdy, ale napsáno je to tak na 4. Audioknihu čte pan Pavel Soukup a k pomalejšímu tempu vyprávění se znamenitě hodí.

SimonaP
08.03.2020 2 z 5

Hrozná slátanina dvou dějových rovin, nesympatičtí vyšetřovatelé, kteří se chovají nesmyslně, těhotná superhrdinka, která v sedmém měsíci s dvojčaty vyběhne sedm pater a doběhne autobus za dvě zastávky. O divném konci ani nemluvím. Co to jako mělo být?

miczoken
17.02.2020 5 z 5

Kniha "Devátý hrob" se sice uvádí jako 2. díl série Fabian Risk, ve skutečnosti je to však díl první. Kdo četl všechny knihy, zjistí, že po této následuje "Oběť bez tváře", ve které se zmiňují skutečnosti z "Devátého hrobu".

Jinak jsem byla mile překvapena, když mi Ježíšek "naježil" pod stromeček dvě knihy z této série. Myslela jsem si, že už mne severské detektivky nemohou moc překvapit, opak je však pravdou. Vždy když se začtu do takové knihy, kde není problém se potkat s brutálními a sériovými vrahy, kdy si koušu nehty napětím, tak se po odložení knížky rozhlédnu a oddechnu si, když si uvědomím, kde jsem. A pak si řeknu: "Tady je ale tak krásně..".

Takže shrnutí: Vy, kdo jste slabší nátury a máte velkou představivost, raději tuto literaturu vynechte a vezměte do ruky nějakou pohádku. :-)

iveta3689
11.02.2020 4 z 5

Čtivě napsané, krátké kapitoly nutí číst dál, děj pěkně ubíhá. Vytkla bych osobní roviny jednotlivých hrdinů, hlavně u Riska toho bylo na můj vkus příliš. Kniha má ale neotřelého padoucha, to bylo hodně zajímavé. Konec byl strhující, i když tam bylo všeho moc.

Magdalena_j
10.02.2020 2 z 5

Celou knihu totálně položilo posledních 100 stran. Ale popořadě - vůbec nerozumím tomu, proč je toto druhá kniha, dokonce jsem se několikrát během čtení ujišťovala, jestli skutečně nemá být první. Nemá. Dějově je ale postavená před první díl.

Příběh mi přišel poměrně zajímavý, hodně překvapivý, což není pravidlem (často na pachatele přijdu hodně rychle nebo mám aspoň podezření). Je to opět o velkém množství postav, zamotané mezi Švédsko a Dánsko, ale OK. Bohužel ten závěr je podle mě totální slátanina. Nedokážu si pomoct...

Upřímně, kdybych omylem nepřečetla 4. díl (Motiv X), jako první, tak bych asi s autorem skončila, ale čtvrtá kniha mi přišla dobrá, takže dám šanci ještě třetímu dílu a budu doufat v lepší zítřky. =)