Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1051 307

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

HankaMarek
20.08.2019

moc pěkné až někdy brutální

slyvuska
12.08.2019 5 z 5

Hodně dobrý!!! A ten závěr! Po dlouhé době jsem narazila na autora, resp. knihu, která mě dostala podobně, jako knihy od Miniera. Jen teda pokud ve Švédsku běžně pracují v terénu těhotné policistky, tak je mi jich upřímně líto...

Ossinky
12.08.2019 4 z 5

V průběhu čtení jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, přitom Oběť bez tváře jsem doslova zhltala. Moc postav a přeskakuje mezi Dánskem a Švédskem - chvílemi jsem se ztrácela. Detektivové dělají podle mě začátečnické chyby nebo to spisovatel až tak neřeší, což je škoda. Ve třetí třetině do sebe děj konečně zapadne a je znám vrah a motiv. Musím říct, že Ahnhem tedy fantazii má, ale kdybych tuto knihu četla jako první, asi bych si další nepřečetla.

Kerberos
10.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi zdál lepší než první,velmi napínavé.Vyšetřovatelé přežili, a proto si určitě přečtu další pokračování.

susu
04.08.2019 3 z 5

Poslední dobou jsem četla hlavně detektivky a asi bych měla změnit žánr. Začínají mi vadit neschopní policisté, neuvěřitelně geniální zločinci, vedlejší zbytečné příběhové linky, podivné motivy pachatelů, překombinovaný a zdlouhavý děj, potoky krve. Nechala jsem se zase nalákat na edici bestsellerů, ale očekávanou kvalitu příběh nemá.

misaC
03.08.2019 4 z 5

Pobavila jsem se více než u Oběti bez tváře. Motiv k vraždám mě opravdu zaujal, byl neotřelý.

Sajmonik
02.08.2019 5 z 5

Přečtení jedním dechem, velice dobře napsána dej. Nejdříve mě zaskočilo, kde se dej odehrává, ale následně to do sebe zapadlo. Musím říct, že i když tento díl byl komplikovanější, ale i tak musím uznat, že mi tento díl líbil více jak první.

Pavlnka
30.07.2019 5 z 5

Výborný a napínavý případ. Jen mě mátlo časové zařazení. Jdu na další díl.

cetriolo
27.07.2019 5 z 5

SPOILER (asi) :)

Ze začátku jsem byl překvapen, že se děj odehrává ve Stockholmu, ale nakonec jsem si tento "prequel" velice užil a bylo zajímavé sledovat jaké události zavedli Fabiana do Helsingborgu. Pro mě jeden z nejméně pochopitelných motivů pachatele k vraždám (což není kritika autora, ale pachatele) :) Stejně jako u prvního dílu nemáte docela dlouho tušení kam vás kniha zavede až nakonec všechno do sebe krásně zapadne. No a ta scéna ve sklepení s popravou? Tam mě Fabian DOST zklamal :(

monika3683
18.07.2019 5 z 5

přečtená jedním dechem, super čtení

Januli
14.07.2019 3 z 5

Na mě zbytečně dlouhé, moc postav. Kdybych četla devaty hrob jako první, tak si asi další knihy od autora nepujcim....

Niu
13.07.2019 5 z 5

Přečteno za den rychlostí blesku. Super detektivka. Líbí se mi Fabian s jeho klidem a Malin s její prořízlou pusou. Pěkné bylo i zapojení dalších detektivů. Vlastní příběh ufff a těším se, až se mi dostane do rukou další díl. Že by pokračování?

petula22
10.07.2019 4 z 5

Detektivka dobrá, čtivost se nedá upřít, hodně postav, přeskakujících kapitol..trochu zmatečné, nicméně čtyři hvězdy si zaslouží.

IHT
08.07.2019 5 z 5

Vyborne! Dle meho nazoru je tento dil (chronologicky prvni, ale v serii jako druhy) mnohem lepsi, nez Obet bez tvare. Motiv vraha je sice take "trosku pritazeny za vlasy", ale fascinujici a atraktivni. Vysetrovani dost odsypa, kriminaliste jsou sympaticti, proste prima detektivka. :)

Květ
08.07.2019 5 z 5

Druhá kniha s vyšetřovatelem Fabianem Riskem dějově předchází prvnímu dílu, z čehož jsem byla na začátku trochu rozčarovaná, ale brzo jsem to autorovi odpustila. Děj je komplikovanější, obsahuje hodně postav a linek, ale stránky ubíhají pod rukama jako nic, čtivost se rozhodně této detektivce upřít nedá. I když někde občas vázne dovysvětlení, i když se někdy rozčiluji nad jednáním policie nebo jednotlivých postav, Ahnhem mě prostě baví a zařadil se mezi mé oblíbené spisovatele.

Anette99
07.07.2019 4 z 5

Zatímco v prvním dílu bylo vcelku jasné, jaký motiv má vrah, tady jsem netušila kdo a proč až do samotnèho konce, byl to hodně komplikovaný případ. Ale také napínavý a zajímavý. Autor nezklamal. Jen občas jsem se v ději ztrácela, protože byl místy překombinovaný. A také mi chvilku trvalo, než mi došlo, že tohle se odehrává ještě před dobou Oběti bez tváře. Ale za chvíli mi to došlo a neměla jsem s tim potom už problém, v prvním díle o tom byly jen zmínky a já jsem ráda, že tady je to vysvětleno. A Fabian opět skvělý. Už se těším na poslední díl :)

Dumicek
03.07.2019 4 z 5

Kniha sama o sobe neni spatna, ale bylo tam toho tolik, ze mi spousta veci prisla naprosto zbytecna a kniha tim padem zdlouhava coz nemusela byt..trochu vice postav az jsem se chvilema ztracela kdo je kdo..jinak kniha je dobre napsana,napinava a urcite zaujme ctenare. Ten zaver knihy mi prisel trochu moc no, ale proc ne. Prvni dil jsem necetla,ale urcite rada prectu zpetne..kniha neni kdo vi jaka bomba, ale rozhodne ctiva je.

PADA123
24.06.2019 5 z 5

Opět autor nezklamal. Skvěle napsaná detektivka plná napětí a autor nechává čtenáře v napětí až do konce, jak to vše dopadne. Vřele doporučuji a těším se na další díl. Doporučuji přečíst druhý díl a poté první, budete to chronologicky za sebou.

L.Helena
22.06.2019 1 z 5

Ve srovnání s prvním dílem je toto naprostý propadák. Příliš mnoho postav, dějových linií, nezajímavých pasáží..., takže ve výsledku hrozně chaotické. Vůbec mě to nevtáhlo, několikrát jsem se přistihla, že čtu a přitom vlastně ani nevím o čem. Opravdu to je od stejného autora???

happy-smile
22.06.2019 5 z 5

Trochu mě zmátlo, že autor knihy nenapsal chronologicky a že se teď vracíme do Stokholmu k té zpackané operaci. Vědět to, možná si dvojku přečtu první. Nakonec jsem se ale nějak zorientovala v postavách a musím říct, že kniha byla stejně dobrá jako předchozí. Jsem taky ráda, že i tady autor udržuje švédsko-dánskou linku. Doporučuji.