Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1051 307

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

dominika9982
09.02.2020 3 z 5

Velmi mě zklamal závěr.

Lavender756
08.02.2020 1 z 5

Bohužel za mě autor opravdu nepochopen... Preskakovani v čase a v samotné knize i v ději, to je tedy dílo hodné.. Nevím ani čeho.. Už to vás tak odradí.. Připadáte si jako blbec s otázkou, co to sakra je. Postavy jsou ještě nesympatictejsi, než v prvním díle.. A to všechny! Policistka ve vysokém stupni těhotenství ve službě při honbě za spravedlnosti, je opravdu nad moje chápání. Dějové linky že Švédska a Dánska jsou matoucí, stejně jako z toho vycházejí existence dvou vyšetřovací týmu. Mnoho postav,mnoho jmen. Kapitoly o ničem, hrozná nuda. Kapitoly s únosy nebudi žádné emoce. Tohle všechno a jistě ještě mnohem více nelogicnosti, i dle starších komentářu, jsem zaznamenala jen na cca 60 stranách. Pak odloženo a nedocteno, stejně jako předchozí díl.

mirunda
22.01.2020 5 z 5

Ze začátku mi příběh přišel strašně zmatený a dost jsem se v něm ztrácela. Omylem jsem taky knihu Osmnáct pod nulou přečetla dříve než Devátý hrob, takže až teprve teď na konci této knihy jsem se dozvěděla souvislosti z knihy následující. Konec byl tedy strhující, proto nakonec pět hvězdiček.

JoeWrana55
18.01.2020

Klady: prekvapive originalni kolekce komercne podejnych a modnich napadu v zanru ( nasili, sex, masove zlociny), zajimave reálie bohuzel provazene...
Zapory: dost chaba charakteriatika akteru, souhlas s nesympatickymi az odpuzujicimi ( zbytecne) profily "hrdinu" , ubohy sitkomovy styl "priskoku" v "deji" bez ladu a sladu ( ..prijemne kratke kapitoly..); nejvetsi des je ( opet a modni a komercni) navazovani deje nikoli klasicky " deus ex machina" coz jsme zvykli s usmevem klasickym autorum odpoustet ( tajemne jedy, fyzikalne nemozne akce) ale jakymsi " demens ex machina" kdy se momentalne akcni hrdina ( Risk, Dunja) propadne mentalne na trildtpu uroveň a namisto normalniho chovani (privolani pomoci, overeni faktu) zcela zblbne a dej se vraci kamsi zpet.
Hodne precenovane...

MichalDOK
17.01.2020 4 z 5

Trošku slabší než předchozí díl. Příběh mě tolik nechytl, ale čtivost se knize určitě nedá odepřít a v sérii budu pokračovat.

martineden
15.01.2020 2 z 5

Velmi čtivé, ale je to mišmaš zločinů, násilí, vše ale vyřeší superman Fabian Risk. A aby to bylo spravedlivé, ženy tedy pozadu rozhodně nezaostávají.

pastelka53
14.01.2020 4 z 5

Rozhodně slabší než díl předchozí. Chvílemi jsem se ztrácela v ději a hledala nit, které bych se mohla chytit a znovu zaplout do děje.
Fabianovi jsem samozřejmě držela palce, aby v práci došel do cíle, ale aby i doma vše dal do pořádku a se Sonje bylo vše zas jako kdysi.

petrapruh
13.01.2020 3 z 5

Slabší než předchozí díl, trošičku k
jsem se ztrácela, ale dobrý, těším se na další

Merlinit
12.01.2020 2 z 5

Rozjezd v příjemném tempu, pěkně se to četlo. Jak se příběh rozvíjel, zrychlovalo se tempo, v jehož víru se občas dostávalo čtenáři některých poměrně podstatných informací jaksi jen tak mezi řečí (buď to, nebo jsem třetinu knihy prospala) a ve víru posledních událostí bohužel příběh pozbýval na uvěřitelnosti na úkor konspirace. Škoda, zpočátku to vypadalo na slušnou knihu.

knihovna009
11.01.2020 3 z 5

Já bych potřebovala SPOILER i po přečtení knihy.

klarkys
05.01.2020 4 z 5

Pozor, SPOILERY!!!
Jako první ze série jsem četla Osmnáct pod nulou, to se mi hodně líbilo, přestože jsem byla znechucená z Theodora.... a vlastně i z Fabiana a Sonji. V Devátém hrobě mé znechucení ještě vzrostlo, nejvíc sympatická je mi Dunja a její peripetie se Sleiznerem. Matoucí je i to, že události v DH předcházejí ději Oběti bez tváře. Ale když to už víte, je to celkem jedno. Jenže než mi to došlo, musela jsem se několikrát ujistit, že jsem neprohodila díly v sérii, a možná kvůli tomu jsem se ztrácela v postavách potencionálních vrahů. Za překombinovaný děj strhávám jednu hvězdu. Jinak dobrý a jdu na Motiv X :-)

Aligator805
04.01.2020 3 z 5

Po Obětech bez tváře jsem čekala víc. Ale bohužel. Kniha se sice dobře četla a byla napínavá, ale bylo tam dost věcí těžko uvěřitelných. Risk je mi trochu nesympatický, ale to je asi cílem vytvořit ne úplně kladného poldu. Nesedí mi ani jeho žena a děti. Zkusím ještě další díl.

Laila85
01.01.2020 4 z 5

Prvni dil se mi libil vic, ctiva a napinava byla. Ale uz jsem rada, ze jsem ji docetla a vrhnu se na treti dil a doufam, ze bude pokracovat do budoucnosti a ne zpet. Tesim se na postavy z Obeti bez tvare. Postavy v Devatem hrobu ostatnich vysetrovatelu mi nejak nesedli.

kachnat
21.12.2019 5 z 5

Stefan Anhem opět nezklamal. Přečteno jedním dechem, některé pasáže byly malinko překombinované. Ale příběh až neuvěřitelně aktuální. Prodej lidských orgánů... Velmi zajímavé.

zdendula31
16.12.2019 5 z 5

Naprostá pecka.

marsden
15.12.2019 3 z 5

Trochu chaoticke a prehnane. Autor chce sokovat, dej jede dopredu, ale ceho je moc, toho je priliz. A rodina Fabina, hlavne jeho deti a zena jsou tak moc nesympaticky postavy, ze z nich nemuzu.

Colletka
12.12.2019 3 z 5

Ale jo ...

lalaserka
07.12.2019 4 z 5

Kniha se výborně četla. Napínavá až do konce.

Deniska147
26.11.2019 5 z 5

Naprostá bomba. Neskutečná propracovanost. Když se mě někdo zeptal na děj, nedokázala jsem ho skoro ani obsáhnout, jak je to komplikované a propojené. Moc cením to, že to není pouze černobílé, ale určité věci zůstávají nedořešené, Fabian prohrál, ale i vyhrál, Malin vlastně to samé. Dávám 5 hvězd a kdybych mohla, dám ještě víc.

klara0436
22.11.2019

!!! SPOILER !!!
Právě jsem dočetla a bohužel musím hodnotit spíše negativně. Ačkoli byla kniha napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout, zklamalo mě hned několik věcí (upozorňuji pro ty co nečetli že vyzradím dost detailů z příběhu). Ta první je že spousta situací co se v knize stala byla velice přitažená za vlasy a je těžké si představit že by se mohli přihodit v reálném životě - a tady ty situace vznikali jak na běžícím páse (Aisha v uniformě uklízečky jen tak unese Malin z nemocnice, také zvládne samu sebe připoutat ke stolu aby předstírala oběť, policisté často fungují i z dost vážným poraněním - zvrknutým kotníkem, rozříznutou hlavou..).
Dále mi strašně vadilo že v knize je spousta nesrovnalostí a ačkoli na konci většina zapadla do sebe, všimla jsem si hned několika věcí, které si skoro protiřečily
1. Když Dunja volala do márnice a žádala aby pořádně prohlédli tělo Samiry a její oči, všimli si až na třetí ohledání že jí chybí rohovka - oko měla. Na konci knihy vložila Aiša semiřino oko do prázdného důlku Efraimovy lebky (měla obě oči Samiřino a Diegovo). Tak kde tedy oko bylo zůstalo Samiře nebo si ho vzala Aisha, pak by přeci hned museli vidět že jí chybí.
2. Když přijeli do skladovací kóje kde byla vězněna Sofie Leanderová a Aisha se vevnitř zamlkla tak po proniknutí policistů dovnitř nalezli ke stolu připoutanou oběť a nepoznali že je to Aisha. I kdyby se stihla převlíknout a poupravit is vlasy, stále nechápu ž e by nepoznali rysy v obličeji, také mi není jasné jak se mohla sama připoutat ke stolu a způsobit si věrohodnou operační ránu na břiše.
3. Když Fabian začal pronásledovat Aishu, která unikla v sanitce, v domění všech že se jedná o oběť mu Niva poslala zprávu že Malinin mobil (v té době už pohřešované) je dostupný, poté co Fabian vytočil její číslo zvedla to Aisha - dosud v pořádku, mobil zřejmě Malin ukradla. Pak ale hovořil z Aishou která volala z Malinina mobilu a dostal se do sanitky ze které Aisha utekla, tam našel dva omráčené ošetřovatele a Malinin mobil na lehátku - přitom stále ještě s Aishou hovořil, pročítala jsem tu scénu dokonce dvakrát. Logicky by Aisha stále měla mít mobil u sebe, ale nacházel se v sanitce a Aisha nikoli - pak mu na ten mobil poslala zprávu kde se nachází Malin, zřejmě ze svého předplaceného mobilu.

Nevím jestli si těchto do sebe nezapadajících detailů všimli i sám autor, postřehl jste je i někdo jiný nebo jsem jen něco špatně pochopila já?

A poslední věc která mě štvala bylo občasné jednání některých policistů. Například když Dunja unikla ze spárů Aishy a dostala se ven z kufru auta, kde ležela mezi pytli s kousky lidských těl a byla zraněná, tak místo toho aby to nahlásila a nechala se ošetřit jela domů. (navíc byla usesena ve Švédsku a bydlela v Dánsku). Potom když jí v bytě přikvapil Willumsen a ona se před ním shovala do skříně tak nechápu proč volala toho svého Carshtena (který byl navíc v úplně jiném městě), místo policie. Sice se mu nedovolala ale i kdyby jí to zvedl tak by jí to bylo platné jak mrtvému zimník. Pak tedy zavolala svému kolegovi, to už bylo logičtější nicméně on se na ní vykašlal, měla spíš vytočit klasické pohotovostní číslo na policii).

První kniha Oběť bez tváře se mi líbila, tudíž byla tato oproti ní zklamání. I přesto si však přečtu třetí díl 18° pod nulou, který mám zatím zamluvený v knihovně.