Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1050 307

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

Miruš
06.04.2019 5 z 5

Fakt síla...

KaiShun
05.04.2019 2 z 5

Prvních 80proc. se četlo skvěle, pak kdy vyšel najevo motiv, šlo to do kopru a ten závěr? Třetí knihu o zbabělém Riskovi rozhodně riskovat nebudu.

stefinam
05.04.2019 4 z 5

Mrzí mě, že je kniha všude označená jako druhá část, i když to tak není. Tady se totiž vše začíná. Jako první jsem četla Oběť bez tváře a teď mi teprve došly všechny souvislosti.
Dějová linka parádní, bez nudných pasáží. Přečteno jedním dechem

Petula.N
03.04.2019 2 z 5

Chvílemi mě knížka bavila a chvílemi ne, trvalo mi dlouho, než jsem konečně knížku dočetla. Pro mě zbytečně natahované, určitě by děj šel zkrátit na méně stránek. Nejvíc mě vytáčí když se vyšetřovatelé do něčeho pouštějí sami, aniž by informovali svoje kolegy...No zkrátka už jsem četla lepší knížky.

Tynule
01.04.2019 5 z 5

Tak i tento autor si u mě našel místo v knihovně.... musela jsem hodně občas uvažovat a přemýšlet než mi došli určité skutečnosti. Příběh se mi velmi vryl pod kůži a ve snu jakoby se odehrával přede mnou. Musím uznat, že jsem si několikrát rozbrečela.
ANO" Stojí si za to si knihu přečíst. A pokud máte rádi krváky vřele doporučuji!

kniha
28.03.2019 5 z 5

Tato knížka se s váma nemazli. Neskutečně silný příběh.

Simii45
24.03.2019 3 z 5

Jsem z teho knihy rozpacita, na jednu stranu se mi cetla dobre, na druhou stranu na me byla asi už moc drsná a to tenhle žánr čtu docela často. Některé popisovani násilí na ženach pro me byly za čarou a konec knihy me docela zklamal.

twiggynka
22.03.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem knihu hltala a na konec jsem se posledních 10-12 kapitol musela do čtení skoro nutit... hmm, co na to říct?

DadulaZ
21.03.2019 4 z 5

Na mě všechny postavy působí protivně. Ale musím chválit že kniha neobsahuje přehnaně dlouhé popisování,kde je stůl a na něm talířek s příbory a talířek měl tu a tu barvu atd. Kapitoly i dialogy krátké což mi vyhovuje.

Atak
18.03.2019 5 z 5

Nebudu první ani poslední kdo tu píše, že četl nejdříve Oběť bez tváře, tím pádem některé napínavé pasáže pro mě ztratili napínavost, ale i tak super kniha.

kob
17.03.2019 2 z 5

Pokud autor vymýšlí a popisuje až takovéhle příšernosti, viděla bych to především u něj na nějakou psychiatrickou diagnózu ;-)

Strnady095
15.03.2019 2 z 5

Mám rád detektivky, a snesu i nějaké "drsnější, ale po téhle si teď dám nějakou delší pauzu...kam na ty nápady ti lidé chodí, nechtěl bych mít v hlavě to, co autor (a ani ty sny mu asi nezávidím)...přeskakování Dánsko - Švédsko?...délka knihy?...druhý díl před prvním?...cizí velvyslanectví?...no nějak ani nevím, kolik hvězdiček...tak raději bez :-)

april4
13.03.2019 3 z 5

Nevím, proč je kniha uvedena jako další případ Fabiana Riska, když se dějově odehrává před "Obětí bez tváře". Možná mě ze začátku i tohle mátlo a srazilo dojem z knihy, místo známých postav a míst najednou zpět ve Stockholmu (?). Nápad a zápletka jsou fajn (za ně ta tři hvězdy), ale vadilo mi to neustálé přeskakování z jednoho státu do druhého, všechno působilo tak nějak střapatě a chaoticky. A když už se začalo blýskat na lepší časy, přišel konec, který byl ještě nesmyslnější, než "Oběť"....................SPOILER................ opravdu je v dnešní době možné projít letištěm s kufrem plným orgánů? To jako fakt?? A opravdu vyšetřovatelé nerozeznají pachatelku od oběti, i když s ní trávili hodnou chvíli a z očí ji ztratili jen na 6 min? A jak se pachatelka sama přivázala řemeny ke stolu a jak to za tak krátkou chvilku mohla stihnout? No nic, asi jsem rozmazlená pány Larssonem, Nesbem a Jussi Adler-Olsenem :-)

Malarkey
10.03.2019 4 z 5

Nejdřív jsem si říkal, jaká je škoda, že máme doma druhý díl ze série Fabiana Riska, abych zde v komentářích následně zjistil, že předchází časově prvnímu dílu a vlastně docela dává logiku nejdříve přečíst tento díl a pak pokračovat dál. V tu ránu jsem neváhal a vrhl se do čtení. Detektivka nicméně prvotně trošku připomínala skandinávský seriál Most. Spisovatel představí dvě vraždy nezávisle na sebe. Jedna v Dánsku, druhá ve Švédsku, k tomu dva různí vyšetřovatelé. Jeden z nich právě Fabian Risk. Vyšetřování pak vypadá, jak kdyby vraha měli chytit každou další kapitolou, ale zároveň se to každou další kapitolou notně zamotává. Nakonec jsem byl víceméně spokojený. Kniha na mě byla místy zbytečně moc dlouhá, i když se skládá ze série poměrně krátkých kapitol. Každopádně to ale zachránil závěr, kde posledních sto stran se neslo v absolutním adrenalinu. Fabianovi tak určitě moc rád dám příště zase šanci.

Lokina
10.03.2019 4 z 5

Na druhý díl ze série Fabiana Riska jsem se těšila a i když tato kniha předchází Oběti bez tváře, nijak mi to nevadilo.
Díky krátkým kapitolám se to četlo moc dobře, bylo to napínavé, svižné. Žádné zbytečné popisné pasáže nebo dlouhé dialogy. Místy to bylo s vraždami už trochu přehnané, ale celý ten příběhový propletenec se nakonec rozluštil a vyšlo z toho nemalé překvapení.
Kniha mě nezklamala a kdo má rád plno vražd a jejich komplikované vyšetřování, měl by po knize sáhnout :-)

vekune
05.03.2019 1 z 5

Hvězdu za to ze se to čte rychle a ke kojení idealka. Člověk nemusí moc myslet. Ale i tak je to desnej brak. Chaos, nelogičnost, chyby, nesmysly, jedna protivna postava vedle druhé. Dunja a její linie tam byla k čemu, když se to nespojilo? Jasne je úplně přirozený, když ženská v sedmým měsíci běhá po městě s puškou a hledá pachatele, nebo s nim jezdí na místo činu. A fakt musí být v každé severské krimi desítky mrtvých aby to jakoze mělo “drajv”? Myslím ze ne, ze stačí u psaní přemýšlet.

crazyjuan
04.03.2019 3 z 5

No, tentokrát musím být kritický. Ale napřed uznávám, že kniha je čtivá, o tom žádná. Příběh je podle mě chaotický, nepřehledný a dost přitažený za vlasy. Ale co mě lezlo na nervy, tak to byly hlavní postavy. Fabian i Dunja, katastrofa. Oba hrozně ví, co mají udělat, ale prostě nemůžou. On ví, že se mu rozpadá rodina, ví, jak je vlastně miluje, ale stejně dělá všechno úplně naopak. A Dunja, hrozně akční policistka, ale jinak vlastně submisivní chudinka, která si od každýho nechá srát.. na hlavu. Prostě hrozně, ale hrozně otravný jsou oba dva.
Jo a tahle kniha není samozřejmě druhá v sérii, ale první.

karantena
02.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím jen chválit.Já si to moc užila.Napětí od začátku do konce,žádné sálodlouhé popisování,kde je stůl,kde je váza a jakou barvu má kytka apd.Děj se stále točí okolo vyšetřování,vražd a obětí.Kapitoly i dialogy krátké ,hlavní postavy Fabian a Malin mi jsou velmi sympatické.Za mě super a hned jdu na další knihu Oběť bez tváře.

Irika
28.02.2019 4 z 5

Pěkné, dějové zapletené dílo, druhé ze série o F. Riskovi. Ale řekla bych, že tato kniha časově předchází té první, takže kdybych to věděla, četla bych je opačně. Každopádně stojí za přečtení, napínavá detektivka až do konce s náznakem začátku třetí části.

ŠevčaMadVR6
27.02.2019 5 z 5

Trošku dějově chaotické, ale velmi čtivé...

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966