Balthazar

Balthazar https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110757/mid_balthazar-a7u-110757.jpg 4 158 30

Evernight série

< 5. díl

Balthazara pronásledují vzpomínky z prvních dnů, kdy se stal upírem. Strávil stovky let sám, bez spojenců, bez lásky. Když se vynoří ze své izolace na pomoc Skye Tierneyové, lidské dívce, která kdysi navštěvovala akademii Evernight, nemá tušení, jak nebezpečné to bude. Skyiny psychické síly upoutají pozornost Redgraveho, krutého pána upírů, který zavraždil Balthazarovu rodinu před čtyřmi stoletími. Poté, co se dozvěděl o Skye a jejích pozoruhodných vlivech krve na upíry, si plánuje využít ji pro své vlastní účely. Když společně bojují proti zlému upírovi, Balthazar si uvědomí, že jeho osamělý život by mu konečně mohla změnit Skye… stejně jako Redgarve si uvědomuje, že může zničit Balthazara jednou provždy tím, že si Skye přivlastní.... celý text

fallík
05.07.2013 4 z 5

A to je všechno..? Já chci další díl! :D

baunka
27.06.2013 5 z 5

Knížu jsem si náramně užila a vychutnala,ostatně,jako ty předchozí :D

Katherine17
26.05.2013 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila, stejně tak jako všechny díly akademie evernight. Nemohla jsem se od ní odtrhnout :)

ciniminisek
06.03.2013 3 z 5

Klasika. Oba se chtějí, ale z prapodivných důvodů spolu nejsou. Když se k sobě konečně dostanou, začnou řešit "trable". Dopadne to očekávaně dobře. Kniha byla čtivá, dobře psaná. Postavy jsem si oblíbila kupodivu skoro všechny. Ale bylo to velmi, velmi předvídatelné a často podobné, jiným fantasy knihám s podobnou tématikou. Velké plus, dávám za návraty do minulosti a osvětlení Balthazarovi a Charitiny přeměny. Přišlo mi to jako kdyby měl být další díl. Ať tak či tak. Doufám, že jich nebude tolik, jako při Akademii. Zkazilo by se tím, to málo čím se může příběh chlubit.

KateCullen
16.01.2013 4 z 5

Napsané ladem skladem a důraz na spisovný jazyk zvláště u středoškoláků mi přijde až vtipný. Balthazar mi k srdci přirostl, ale jen trochu. Čekala jsem, že půjde jen o jednorázovou knížku, kde se ukáže minulost Balthazara, ale jak vidno, ne. Je to trochu škoda, pokračování by ani nemuselo být, není to takové jako u Bianci a Lucase...

dennie3
14.01.2013 2 z 5

Přijde mi, že touhle knížkou to Amy trošku zkazila.
Je u ní známo, že se specializuje na starodávno a historii - přesně jako je to v Evernightu. Kamenné zdi, upíři, co jdou zvyklí na jízdy kočárem.. A dokonce i ty útěky před spravedlností jsou její styl. Celý Evernight je vážně úžasný.
Zato Balthazar.. Přijde mi, jakoby se Amy snažila zabruslit do moderního světa, přidat tam víc erotiky, víc středoškoláků a víc pitomých keců. Jasně, je to Skyein život a tohle všechno tam PATŘÍ, ale.. zkrátka mi přijde, že tohle prostě není její styl.
Od knihy jsem očekávala, že se například dozvím víc Balthazarovy historie (z celé knihy, ne jen z úryvků) nebo že uvidím, jak moc miloval Jane. Že se moje pouto k ní prohloubí. Ale ne. Je to celé úplně jinak.
Knihu jsem přečetla a bylo to v pohodě, takové oddechové čtení. Ale narozdíl od Evernightu je to dost pod úroveň..

Kristie-Sophi
06.01.2013 4 z 5

Kniha byla moc pěkná a četla se snadno. Chtěla jsem si ji přečíst z důvodu, abych více poznala Balthazarův život a byla jsem spokojená :) Akorát mi ten konec přišel takový otevřený, asi to autorka nechala na lidské fantazii, aby si to dokončila podle svého gusta ;))

lakme
30.12.2012 4 z 5

Takový ten klasický upíří příběh, nic nepřekvapilo (ona dívka, která má zvláštní krev a potřebuje ochranu, on její idol pro kterého láska znamená víc než touha po krvi) ... neurazí, ale taky nenadchne, ale dávám bodík navíc za čtivost, protože ta je opravdu dobrá.. :)

erga
22.12.2012 5 z 5

Ze začátku se mi moc moc nezdála, ale potom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Doporučuji :)

PiperW
19.11.2012 5 z 5

Tak jako předchozí díly, i tato kniha Vás naprosto strhne a přečtete ji jedním dechem. Ikdyž už se tu moc neobjevuje Bianca a Lucas, i tak je to bezva čtení