Ešte stručnejšia história času

Ešte stručnejšia história času

Keď prvý raz vyšla kniha S. Hawkinga Stručná história času, vzbudila nemalý rozruch. Popularitu jej vytvorili nielen zaujímavé odborné názory autora, ale aj jeho pozoruhodný osud. Jeho myšlienky prenikli ponad neohraničenosť vesmíru a času, aby odkryli ich tajomstvá. Cieľom knihy Ešte stručnejšia história času je sprístupniť myšlienky autorov najširšej verejnosti, predovšetkým mladým ľuďom....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33177/este-strucnejsia-historia-casu-Izi-33177.png 4.751

A Briefer History of Time (2005)

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Slovart (SK)

amaenium

Něco srozumitelné více, (později v knize) něco méně, ovšem pořád obohacující ať už o vysvětlení termínů, jenž jsem znala, ale nevěděla význam, a nebo o nabídnutí nových pohledů na vnímání vesmíru, času a tak vůbec.

Razič

Srozumitelněji se to asi už vysvětlit nedá. Ne ale že bych všemu rozuměl. Oceňuji pochopitelná přirovnání. Ten úžas nad nekonečnem mě snad nikdy neomrzí.

mirkoczentovic
07.12.2017

Fyzika nikdy nepatrila medzi moje obľúbené predmety (obzvlášť z elektriny sa mi vlasy ježili dupkom), napriek tomu sa mi kniha čítala prekvapivo dobre. Obzvlášť oceňujem autorovu schopnosť ilustrovať zdanlivo ťažkopádne a abstraktné koncepty na trefných a zrozumiteľných príkladoch.

Mygli
07.09.2017

Navýsost zdařilé dílo. Skvělé ilustrace k lepšímu pochopení látky. Nad hodně tématy je se třeba zamyslet, ale tak už to u fyziky prostě je. Zajímavá byla kniha celá, zejména pak pasáž o cestovaní časem. Netvrdím, že jsem porozuměl všemu, ale větší polovině určitě - a to jsem fyzikální poleno. Mám teď mnohem jasnější představu o vesmíru i dění v neznámých prostorách. Můžu jenom doporučit..

jackw
30.04.2013

Velice pěkné čtení. Jednoduché a zábavné podání fyziky (astrofyziky).