Encyklopedie úžasných zajímavostí: Nálož neuvěřitelných věcí, které se vyplatí znát. https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534138/bmid_encyklopedie-uzasnych-zajimavosti-n-65f0133c72fd3.jpg 4 1 1

Tato encyklopedie je k prasknutí nacpaná poznatky a informacemi, o kterých jste možná ještě neslyšeli. To byste ale měli rozhodně napravit! Víte, jaká teplota je na povrchu Slunce? Jestli je Antarktida poušť? Co se můžeme dovědět z fosilií hrozivých dinosaurů? Kolikrát za vteřinu mávne křídly kolibřík? Že nemáte ani ponětí? Nejvyšší čas pořídit si tuto knihu a s ní i nálož neuvěřitelných vědomostí, u nichž budete valit oči!... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Pikola

Encyclopedia of Emazing Facts , 2022

ddkk
12.03.2024 4 z 5

Moc hezká všeobecná encyklopedie pro děti. Je tu spousta zajímavých témat: Tajemný vesmír, Mnohotvárná Země, Supervěda, Vyhynulí dinosauři, Úžasní savci, Pozoruhodní ptáci, Rozmanitý hmyz a Starověká historie. Na pouhých 160 stránkách je to sice trochu letem-světem a text není nijak náročný a není ho nijak mnoho, zato je v knize spousta fotografií, kreseb, schémat a obrázků. Mně se na knize líbí hlavně přehlednost, úspornost a aktuálnost a také obal s reliéfními obrázky. Mladší děti tu najdou i zajímavé úkoly.

A ze zajímavostí, které mě zaujaly:
-papuchalci poberou do svého velkého barevného zobáku 12 i více ryb
-padající list vydává 10 dB
-Saturn je tak lehký, že by na vodě plaval jako korek
-mláďata dinosauru rostla pětkrát rychleji než lidská.

Knížka bude hezkým dárečkem pro vnoučka-předškoláka.

Kniha Encyklopedie úžasných zajímavostí: Nálož neuvěřitelných věcí, které se vyplatí znát. je v