Příliš horké léto

Příliš horké léto https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378354/bmid_prilis-horke-leto-BJv-378354.jpg 4 41 17

Ellen Tammová série

< 2. díl

Reportérka krimizpráv Ellen Tammová odjíždí jednoho horkého srpnového dne ze Stockholmu domů. Poslední případ příliš rozčeřil vzpomínky na její minulost, a tak se teď vrací na místo, kde všechno začalo – tehdy osmiletá Ellen přišla za tragických okolností o sestru-dvojče. Cestou se dozvídá, že se nedaleko našlo tělo mrtvé ženy, kterou někdo ubil k smrti. Jenomže ženu podle všeho nikdo z místních neznal a její vražda otřese celým městečkem. Ellen začne po osudu záhadné ženy pátrat, čím víc se však případem zabývá, tím víc se vynořují její vlastní zasuté vzpomínky. A vychází najevo, že ve zdánlivě idylické vesničce není nic, jak se zdá – a to ani smrt Elleniny sestry.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Liv , 2016

dr.romca
24.04.2022 4 z 5

Reportérka Ellen má dost starostí sama se sebou, ale přesto nebo právě proto se pouští do reportáže o vraždě Liv.
Na konci je zvláštní rozuzlení o smrti jejího dvojčete v dětství.
Zaujala mě zmínka o Peče celé Švédsko a Farmář hledá ženu. Zdá se , že v celé Evropě koukáme na to samé v televizi :)

martiline
18.04.2020 5 z 5

Na obálce knihy uvedeno "psychologický thriller", ale myslím, že až tak ne ... je to detektivka spojená s rozuzlením dávných stínů dětství. Dávám knihu i do Doporučených, ačkoliv ten nejasný konec ...

sabca
29.11.2019 4 z 5

Kniha mně docela bavila. Hledá se vrah umlácené ženy a o případ se zajímá reportérka krimi zpráv Ellen. Ta má problémy s nevyjasněnou smrtí svého dvojčete, které zahynulo v dětství. Konec byl nečekaný a neúplný, za což strhávám jednu hvězdičku. Přesto však knihu doporučuji k přečtení

greetchen
30.08.2019 2 z 5

Kniha mě úplně neoslovila. Je psána stylem co kapitola, to jiný vypravěč. Tento formát mi obecně sedí, ale tady je trochu nešťastný v tom, že "vypravěčky" jsou vesměs ženy a z počátku nejsou příliš vyprofilované a než se v nich člověk zorientuje, celkem to trvá a ruší. Bohužel je kniha na můj vkus a na to, co očekávám od psychologického thrilleru, trochu pomalá. Po sto stránkách jsem knihu málem odložila, pak naštěstí konečně přišel jakýsi náznak zápletky, jenže brzy se kniha znovu ukolébala do ospalého tempa. Dočetla jsem, ale kdybych ji přeci jen u té sté stránky odložila, o nic bych nepřišla.

čtenářkax
06.08.2019 4 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila. Četla jsem pokaždé, když jsem měla volnou chvilku. Vyšetřování vraždy z pohledu TV reportérky. A navíc snaha konečně vyřešit tragédii, kterou zažila v dětství. Trochu mě zaskočil závěr. Přišlo mi to utnute. Kontrolovala jsem, jestli nechybi nějaká stránka. Třeba vytrhly epilog a nic. Tak třeba bude pokračování. Jinak super

L.Helena
21.04.2019 4 z 5

Dávám čtyři *, ale doslova s "odřenýma ušima". V první půlce jsem se musela místy do čtení nutit, unikaly mi souvislosti a bylo tam dost vaty. Pak se vyjasnily vztahy mezi postavami a začalo to být docela čtivé, hlavně z toho důvodu, že se vlastně řešily dvě dějové linie - vražda Liv a smrt Ellenina dvojčete v minulosti. Některé záležitosti mi však i přesto přišly nedořešené. Nebo že by snad autorka plánovala další pokračování?

astra3
13.04.2019 5 z 5

Druhá kniha autorky se mi líbila. Byla čtivá a měla spád. Doporučuji.

Marcela.sla
28.02.2019

Moc se kniha líbila, i její první díl.

Anita8
31.12.2018 4 z 5

Zivot na videckom statku je popisany tak , ze citite, ako vam muchy sadaju na spotene celo, a v topanke vas skriabe slama, atmosfera vyborna. Presne toto prostredie mam rada, dedina plna svojskych ludi, klebety , zastieranie pravdy, zle deti (mimochodom, scena s nimi bola brutalna), otravny napadnik, trochu erotiky . Pre mna prekvapivy zaver, originalne rozuzlenie. Milujem tu včelu na obalke , viedla ma za nos cely cas :-).

POZOR jindrich 7442 podo mnou dal SPOILER

jindrich7442
07.11.2018 2 z 5

Jediné co můžu říct, že jsem se s touto knihou cítil jako na houpačce. To že kniha není můj šálek kávy jsem věděl už když jsem se rozhodoval "číst či nečíst". Čtenářská výzva byla silnější a tak jsem začal. Nevím zda to bylo negativním pohledem, ale z počátku mě kniha celkem překvapila a zaujala. V první třetině knihy kdy nelze bezprostředně jednotlivé příběhy provázat, jste plni očekávání co bude dál. Několik zajímavých situcí, kdy ve Vás roste napětí, co se z toho vyklube, je nakonec crescendo ukončeno a příběh plyne dál svým vláčným způsobem. Druhá třetina je tedy o to napínavější, neboť člověk očekává nějaké to vyvrcholení... A zde měla autorka přestat psát... neboť dál už to byla nuda, nuda, nuda...
Potenciál psychopatické postavy Didrika - evidentně nevyužit. Proč Jimmyho nenašli mrtvýho ve výtahu po jejich setkání v bytě? To samé bych řekl u Beatric - pokud v knize z někoho udělam tak psychicky narušenou osobu, a nechám jí opakovaně a brutálně ublížit hlavní postavě, tak bych čekal, že vraždu spáchala ona. Ostatně motiv měla. Varianta s homosexuální Carol byla nudná. Nemluvě o tom, že ženská s celoživotní kariérou u policie, brutálně umlátí jinou ženu a potom se jen tak zastřelí?

Pípasek
13.10.2018 5 z 5

Příjemné, napínavé počtení.

nikolryskova
09.10.2018 4 z 5

Stojí za přečtení, poutavý příběh, skvělý spád. Pro mě napínavá a zábavná kniha! :-)

Martiiiik
02.10.2018 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla.. S tímto tématem jsem se dosud v mé čtenářské historii nesetkala.. Ale holt proč ne.. Trochu švihlá hlavní hrdinka je excelentně vykreslená.. Je hrůza když vzpomínky mizí a částečně se vlivem okolí mění, že už si pak člověk není jistý, jak to vlastně bylo, což může mít tragické následky po zbytek života.. Doporučuji :-)

josska
29.09.2018 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,byla napínavá,čtivá a děj mě dost překvapil

Pípasek
18.09.2018 5 z 5

Povedený psychothriller švédské autorky , ve kterém reportérka krimizpráv pátrá po osudu záhadné zavražděné ženy. Kniha plná napětí, zvratů i zasutých vzpomínek

Leniiis
11.09.2018 3 z 5

Knížka mě nějak nezaujala. Do čtení jsem se musela docela nutit a konec teda taky za mě nic moc. Bohužel jsem čekala asi víc.

zuzana2599
20.07.2018 4 z 5

Příliš horké léto je další případ s reportérkou zpráv Ellen Tammovou.
Tentokrát řeší nejen svůj tragický příběh, kdy přišla o své dvojče, ale i vraždu mladé těhotné ženy. Bylo to vcelku dobré čtení, jen mi tam chyběla špetka koření, nějaká jiskérka v textu, aby byl příběh čtivější a kniha nešla odložit.

severská krimi vesnice švédské detektivky

Mikaela Bley
švédská, 1979
2017  68%Déšť smývá stopy
2018  74%Příliš horké léto

Kniha Příliš horké léto je v