Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4425 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

Rhona
08.02.2016 2 z 5

Nejsem si jistá, jestli si troufnu na třetí díl. Hlavní protagonistka mi už v polovině Elity začala být neuvěřitelně protivná. Je ukňouraná jako já po 18 hodinách v práci bez pauzy na oběd. Kdo to má číst?

kalinkacz
03.02.2016 4 z 5

No, tak přece jen se říká, že první díl je vždy lepší... První půlka Elity je jen dumání Americy... Maxon? Nebo Aspen? Nebo koruna? Nebo návrat domů? Ale druhá půlka už nabrala ten skvělý spád, který známe z prvního dílu a opět čtenáře donutí číst až do samého konce... America je typická holka, která neví, co si vybrat a až se něco pokazí, pak lituje všeho... Konec si dokážeme všichni moc dobře domyslet, ale i tak je tu ještě třetí díl, který nikdy z nás po přečtení dílu druhého nenechá nepřečtený!

Ika6
02.02.2016 4 z 5

Moc se mi tahle série líbí. America je hodně zvláštní postava, ale časem jsem si na ni zvykla.
Maxon je lepší než Aspen , co si budeme povídat :D, ale kdyby to bylo celé jen o Aspenovi , mění to situaci.
Už se těším až si přečtu další díl, přibližně vím jak to dopadne, ale může mě cokoliv překvapit.

M.V.Z.
01.02.2016 5 z 5

I tento druhý díl se mi moc líbil. Neřekla bych, že je slabší než Selekce. Je jenom jiný. V některých fázích napínavý a tajemný. Už se těším na rozuzlení, i když název tak trochu napovídá, jak to dopadne. Přesto se těším i na třetí díl.

Canney
31.01.2016 3 z 5

Přesto že jsem si čtení Elity užívala, tak musím přiznat, že za prvním dílem trošku pokulhává. Z počátku se mi ani nechtělo věřit, co America vyvádí. Svá rozhodnutí měnila rychlostí blesku! Také se tu rozvíjí milostný trojúhelník, který v předešlé knize neměl tolik prostoru a abych byla upřímná, tak bych se bez něj s přehledem obešla. Stále se ale jedná o velmi čtivou knihu, kterou nebudete chtít pustit z ruky.

Knížkařka
31.01.2016 5 z 5

Série Selekce je jedinečná a tento díl taky, což je naprosto jasné podle toho, jak se těším na První. Někdo by možná namítal: Není název První špatný? Poukazuje na to co se stane, to je přeci vyzrazení zápletky a podobné věci, ale pravdou je, že kdybych zjistila, že skončí s Aspenem asi by mě kleplo. America mi nevadila byla i milá. Za některé pasáže tady v Elitě bych jí dala teda pořádnou facku. Bože, co by chudinka dělala kdyby se Maxon neslitoval nad Marlee? Myslím, že nechápala, že se slitoval, naprosto mě to iritovalo, ač chápu, že je to těžké, ale i tak... Myslím, že si neuvědomovala co má. Totéž Aspen. Ano, vlastně jsou si podobní. Oba dva si neuvědomují co mají a jsou marniví. Co se týče Maxona myslím, že je to poměrně férová postava pokud neberu to s Celestou. Naprostý šok! To mi vadilo a jeho odproštění viny(nebo jak se tomu říká) rozhodně nebylo dostatečné! Tedy pro mě. A ještě král.. Nechci být sprostá či použít nevhodná slova, mno.... Královna je opravdová ztělesněná elegance.
Jinak kniha dobrá, čtivá a skvělá!
První musím si tě přečíst:)

Maysonnie
29.01.2016 5 z 5

Tahle knížka mi zatím přijde mnohem lepší, než Selekce.
V této knize se stane spoustu věcí ať už pozitivních, nebo negativních, které zásadně ovlivňují děj příběhu. Četla jsem, že hodně lidí štve Američina nerozhodnost, já to tak nemám, nevadí mi to. Knížka se skvěle a rychle čte, úplně jsem se do ní ponořila.
Jelikož jsem už hodnotila Selekci a tohle je její druhý díl, nemám nic víc co napsat :). Hodnotím stejně jako Selekci, pěti hvězdami.

vembolf
29.01.2016

Jsou to ty nejlepší knihy

Madlenkačte
29.01.2016 5 z 5

Nádherná pohádka! Příběh, ač ne moc akční, mě úplně pohltil. Hned jdu na třetí díl a všem moc doporučuji. Princ je pořád super :)

Sabka123
28.01.2016 5 z 5

Ne vždycky, ale většinou bývá, že je první díl lepší než ty ostatní. Ovšem po přečtení Elity nejsem schopna posoudit, jestli to tak bylo. Elita byla stejně čtivá a napínavá jako Selekce. Americy mi bylo někdy opravdu líto, sama jsem někdy nevěděla, jeslti bych si na jejím místě vybrala Aspena nebo Maxona. Krále jsem ke konci knihy nesnášela. Myslím, že ani Celesta nebyla tak hrozná. Jinak opravdu zajímavý děj a moc se těším na třetí díl!

Antoaneta
28.01.2016 5 z 5

Stejně jako Selekce má i Elita nádhernou obálku i obsahově mně kniha dost bavila.Za sebe dávám plný počet hvězd a těším se na další díl.

Niarra
28.01.2016 5 z 5

Zdá se mi, že druhé díly z trilogií vždycky tak nějak zaostávají a bývají nejméně zábavné, jako by byly jen jakýmsi mostem mezi prvním a posledním dílem. Elita mi taky tak přišla, určitě v první polovině knihy. V druhé polovině se ale něco změnilo a příběh se společně s Americou posunul dál. V každém případě Elita byla stejně neuvěřitelně čtivá kniha, jako Selekce a nebojím se přiznat, že jsem se do této série zamilovala! Je to skvělá nenáročná četba.

juli2
26.01.2016 3 z 5

Opět velmi čtivá kniha, velmi jednoduše napsaná. Pokračování knihy se mi líbilo, ale asi jen díky konci.
America je zde strašně nerozhodná. V každé kapitole slibuje lásku tomu a pak zas jemu a zároveň toho druhého zazdívá. Člověk by křičel "Holka, tak už se probuď!".
Doufám, že v další díl nebude jen o rozhodování a začne se tam také dít něco zásadního.

Allka
25.01.2016 3 z 5

O dost slabší než Selekce a v podstatě úplně zbytečný díl, ze kterého čiší jednoduchost celého příběhu...
Nicméně musím přiznat, že mě Elita svým způsobem fascinuje, protože i přes děsně otravnou hlavní hrdinku a minimální posuny v ději je neuvěřitelně čtivá :-D Za pár dní jsem ji zhltla jako nic a jakýmsi zvráceným způsobem mě bavila :))
Americu bych ovšem nejradši něčím praštila po hlavě a je pro mě celkem nepochopitelné, co na ní vidí jak princ, tak Aspen. Několikrát jsem měla chuť hodit rozčilením knížku do kouta :P Na druhou stranu Mer měla pár světlejších chvilek a díky těm a především díky posledním pár stránkám (Maxon :-*) dám nakonec šanci i třetímu dílu, ač jsem byla nejdřív trošku na vážkách :)

Markett
19.01.2016 5 z 5

Pěkná knížka přečtená jedním dechem. Už od prvního dílu jsem touhle sérií nadšená a těším se na rozuzlení. Trochu mě štvalo, že America pořád dokola přemítala, jestli Aspen nebo Maxon, ale patří to k ději a občas jsem měla v mysli otázku: "Tak kterýho teda chceš?" I když tuším, jak to skončí, těším se na První. :)

zuzanagelnarova
13.01.2016 5 z 5

Nebylo to zas tak úplně špatný jen America mně už tou nerozhodností štve :(

nikidvornikova
11.01.2016 5 z 5

Supéééééééééér kniha. Akorát ta America - neumí se rozhodnout...

Terezkaa69
09.01.2016 5 z 5

Tento díl se mi četl stejně dobře jako ten první. Přečteno za jeden den na dovolené na pláží. Chvilkama jsem se tak ponořila do děje, že jsem nevnímala,že jsem na pláži. Do takových stavů, kdy jsem nevnímala okolí, jsem se dostala i u prvního dílu a později i u První...:)

bibi.r
04.01.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál lepší než ten první.
Příběh měl spád a holky jsem si opravdu líbily.
Jediný kdo mě fakt nudil byl Aspen.

markulka
03.01.2016 4 z 5

Kniha byla v celku fajn, ačkoliv se mi četla hůře, než první díl. Místy jsem se i trochu nudila... Zajímavé však je, že i přes skutečnost, že mi kniha nepřišla tak záživná, prostě mne totálně odzbrojila a já jsem nemohla jinak, než číst bez odpočinku. Koncem jsem byla hodně překvapená. Taky se musím přiznat, že mi America trochu začíná lézt na nervy. Rozčiluje mne její horkokrevnost a neustále se měnící názory na Maxona a na Aspena... No a samozřejmě musím zmínit dech beroucí přebal knihy! :-) Těším se na další díl.