Letní královna

Letní královna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257808/bmid_letni-kralovna-Pil-257808.jpg 4 91 23

První díl trilogie o Eleanoře Akvitánské. Mladičká Eleanor je dědičkou bohaté Akvitánie a zdá se, že budoucnost si pro ni uchystala šťastný a poklidný život. Pak ale její otec v létě roku 1137 náhle zemře a Alienor – jak si sama říká – je nucena provdat se za francouzského prince Ludvíka a brzy se stává královnou Francie. Nevinná třináctiletá dívka nechává vše, co znala, za sebou a musí se naučit obstát na nepřátelském a intrikujícím francouzském dvoře.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Summer Queen , 2013

margotka4331
10.05.2016

zajíma knižka trochu ale musim mnět přectavivost..jinač to jde:)))))

alnahu
25.04.2016 5 z 5

Skvělé čtení , které nás zavede do 12.století. Eleonora Akvitánská( sama si říkala Alienor)patří mezi nejslavnější evropské královny. Ve třinácti letech byla provdána za Ludvíka VII. ,v této době považována za již plnoletou a schopnou rodit děti. V manželství s Ludvíkem VII .,nebyla šťastná ,porodila mu dvě dcery ,ale žádného následníka. Alienor se rozhodne pro anulaci sňatku a provdá se za mladšího Jindřicha II. S kterým se cítí velmi šťastná a milována. Alienor je velmi silná , houževnatá žena, která musí čelit všemožným intrikám u dvora. Její životní příběh mě velmi nadchl a již se těším ,na další pokračování příběhu jejího manželství s Jindřichem II. , u anglického dvora v knize Zimní královna.

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Velice zajímavé čtení.Některé části byly napínavější,jiné spíše poklidné.Kniha se mi ale četla dobře a středověký svět je tu vykreslen nádherně :)