Elementum

Elementum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316859/bmid_elementum-OpW-316859.jpg 4 104 46

Elementum série

Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi. Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit.... celý text

DomenicaRisa
08.08.2017 4 z 5

Jako tradičně mě u neznámé knihy zaujala nejprve obálka a anotace taky nezněla špatně. Po přečtení musím autora pochválit - na české fantasy neobvykle povedené a čtivé. Oceňuji promyšlení původu originálního světa a jeho historie. Pár drobností tam na zlepšení bylo, ale v případě vydání 2 dílu nebudu váhat s přečtením. Celkově bych zhodnotila v žánru české fantasy na 90%.

doremila
02.07.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, a tak určitě doporučuji. I přes to, že nepatří mezi nejužší, jsem ji přečetla ani ne za dva dny. Už se těším na další díl.

bookwarmerka
26.02.2017 3 z 5

Ačkoli dávám jen 3 hvězdy, určitě knihu doporučuji mladším čtenářům, kteří mají rádi YA fantasy :)

Dejvid311
18.12.2016 5 z 5

Knížka byla super,určitě doporučuju! :)

Pepca13
25.11.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Má to originální svět se skvělou zápletkou. Postavy jsou velmi dobře popsané, tak si čtenář hned dokáže představit jak vypadá a jak se postava chová. A nejen postavy, ale také prostředí kde se to odehrává. Díky tomu se čtenář vžije do děje, jako by tam byl. A konec..?! Hned po dočtení jsem chtěla ihned přečíst druhý díl. Doufám, že brzo vyjde. :)

Kate.T
22.11.2016

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Příběh je velice poutavý, zajímavý ze všech úhlů. Autor vše velice dobře popisuje, proto mi nedělalo žádný problém se do příběhu dostat, vše jsem si dokázala živě představit. Nemohu se dočkat dalších dílů, jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dále. Určitě všem doporučuji, kniha se čte opravdu sama.