Eleanor a Park

Eleanor a Park https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234078/bmid_eleanor-a-park-234078.jpg 4 1733 381

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Eleanor and Park , 2014

tisha8409
02.07.2015 1 z 5

Jedna hvězda zda zvolení Korejské kultury.
Sexy romance? k smíchu ...
Jinak mne to ale nenavnadilo z více důvodů:
1, doba, kdy se to odehrává, je mi neznámá, tím pádem si nic neumím tak nějak představit
2. popis tý holky vyvolal jediný efekt - znechucení nad tím ,jak vypadá a tím pádem čtenář "nevěří" v jejich "lásku"
3. je to stokrát omletý nápad - dvě děcka se rádoby milují
4. konec skončil useknutě a nijak - prostě odjela a už se neviděli, tečka
5. neromantické, vyprávěné suše formou pozorovatele nebo deníku někoho třetího
6. pokud by takhle měla vypadat první "láska", bylo by to o nezralých hloupých dětech, který se v podstatě nechápou, nesnášejí, zvyknou si na sebe, chtějí si pomoci, ale vždycky ten jeden něco nechce / nejde / nemůže... prostě hloupá rádoby-realita - tohle by dívky muselo odradit
NELÍBILO.

LordSnape
28.06.2015 3 z 5

Ať už se na to podíváme z jakéhokoliv úhlu, tak Rainbow Rowell napsala prostě obyčejný příběh o první lásce dvou mladých lidí. Ano, nejsou zrovna nějaké hvězdy a mají svoje problémy, ale i když se to dobře četlo, je to vlastně jen příběh pro mladé dívky. Hrdinové řeší problémy doma i ve škole a učí se zpracovávat svoje pocity k druhému. Na knize se mi líbilo, jak je psaná vždy z pohledu jedné nebo druhé postavy a jak autorka dobře vystihla povahu obou charakterů. Eleanor mě začala po čase trochu štvát tím svým pesimismem a odtažitostí, Parka jsem začal naopak trochu litovat, protože se jako správný muž hodně snažil a bojoval. Nicméně mi na celé knize chyběla nějaká přidaná hodnota, zkrátka něco navíc. Proto tady rozhodně tvrdím, že srovnání s Johnem Greenem a knihou jako Hvězdy nám nepřály, ač spadají do stejného žánru young adult, je naprosto nelichotivé pro mého oblíbeného autora, protože on své postavy nechá skutečně projít peklem, nebojí se větších zvratů a hlavně mezi řádky skryje ono důležité poselství o lidskosti. To Rainbow Rowell neumí a proto její kniha nemůže být nikdy tak dobrá.

Markét.t
23.06.2015 3 z 5

No, nevím.
V tomto případě budu vybočovat z davu.
Mě to jednoduše nechytlo, tak jak jsem očekávala. :(

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Nádherný příběh o křehkém dospívání. Dva hrdinové, kteří by se asi jinak ani nepotkali. Hodně tady "promlouvá" i muzika.

Ivuska.09
19.06.2015 4 z 5

Krásné, ale smutné...

babyboar
16.06.2015 4 z 5

Něžná a romantická americká lovestory pro dívky. Nechybí sociální aspekty a kontrast mezi rodinami obou hlavních hrdinů. Zaujalo mě, že děj se odehrává v roce, kdy jsem se narodila a v Americe všichni sledovali seriály, které jsme tu pak hltali na začátku devadesátek. :-D Čtvrtá hvězda je za to, že poslední věta není "Padli si do náruče a žili spolu šťastně až do smrti." Zůstala ve mně zvědavost, jak se to asi mohlo odvíjet dál.

Selena2000
14.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, celý příběh byl dojemný a takový realistický. Teda až na ten konec, protože ten mě fakt naštval. Kdyby byl ten konec jenom trochu jiný, hodnotila bych 5*.
Eleanor mě sice chvílemi štvala, Parka jsem ze začátku neměla ráda, ale potom jsem si oba dva zvykla. Eleanor mi bylo hodně líto, to co si prožila, a během knihy prožívala, bylo opravdu hrozné.

SPOILER! Promiňte, ale jako normální, že otec nechá svého nezletilého syna odvést autem jeho nezletilou přítelkyni bůhví jak daleko? Byl by to určitě ukázkový happyend, ale tím koncem to podle mě autorka zkazila. Všechno jsem prožívala s hrdiny, všechno bylo tak opravdové, a potom tohle... KONEC SPOILERU!

Takže hodnotím 4*, i když kvůli tomu konci, bych klidně dala i 3, mě zkazil dobrý dojem z knížky.

evasamankova
13.06.2015 3 z 5

Milý příběh, kde konečně nebyli hlavními hrdiny "hvězdy", ale obyčejní "outsideři". Jediné, co mě mrzí, je, že po trochu rozvleklejší první polovině knihy, byla naopak ta druhá (a především závěrečná čtvrtina) zbytečně přehuštěná a dost nedotažená a neuzavřená.

kofina
11.06.2015 4 z 5

Když ji chci někomu doporučit, mám až hloupý pocit, když popisuji ten děj.. Ale: jako oddechovka naprosto super a mám dojem, že nic nevinnějšího a čistějšího jsem nikdy nečetla. :-)

Odehnalka
07.06.2015 4 z 5

V teplém letním počasí po zkouškách, kdy máte chuť vypnout a odpočívat, je tato kniha ideální. Styl psaní se mi líbil, děj knihy plynul úplně sám. Člověk se u toho zasmál, zavzpomínal na staré dobré písničky a uvědomil si, že dnes v době internetu je všechno jinak. Co mě pekělně naštvalo, byl konec... Ale tak to v životě prostě je...

PS: kéž bych poznala někoho, jako je Park - ten kluk byl prostě kouzelný.

simctyrkys
05.06.2015 3 z 5

Příběh dobrý, ale čekala jsem víc. A ten konec mě opravdu zklamal.

Schullerka
31.05.2015

Přestože jsem myslela, že budu po Fangirl zklamaná, tak tomu tak nebylo. Eleanor & Park byl zase úplně jiný příběh. Hodně se mi líbila první půlka knihy, kde bylo všechno takové hodně milé. Druhá půlka knihy byla taky moc fajn, jenom mi trochu vadil ten neuzavřený konec. Na jednu stranu se mi nelíbilo, že člověk neví, co bude dál, ale na druhou to bylo zase dobré, protože ne každý by se třeba s autorčiným koncem smířil a takhle si každý může myslet své. :)

V knize bylo pár opravdu super hlášek a těším se, že si knihu jednou přečtu znova. Líbily se mi nesmělé scény v autobuse a Parkův táta byl taky super charakter. No víceméně není nic, co bych knize vytkla. Jediná věc, co mi opravdu vadila, byly ty sprostá slova. Já to prostě nemám ráda, i když to do prostředí špatné ulice asi patří tak mi to tam nelíbilo.

Naoki-Keiko
30.05.2015 4 z 5

Jediná YA, která mi přejde přes prsty aniž by mě chytaly záchvaty zuřivosti.

luc.navratilova
28.05.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle,tak dobře se četla. Moc chválím překlad! Konečně překladatel, který umí anglicky a dokáže tu atmosféru skvěle přenést i do češtiny. Slovní obraty skvělé, místy jsem se musela smát. Jinak to byl takový obyčejně-neobyčejný příběh, nevím, jak to popsat. Nedělo se nic až tak zvláštního oproti opravdovému životu, ale tak nějak příjemně, opravdivě a z pohledu mladých lidi. Mně uz dávno není 16, tak knížku posílám dal k mladší sestře, ale i tak si myslím, ze je to pěkný příběh.

luciefeix
27.05.2015 1 z 5

kniha me hrozne zklamala , stale jsem cekala na to wauu a to neprislo

bookfanatic
26.05.2015

Kniha se mi líbila a často jsem měla problém ji odložit, ale myslím, že jsem čekala nějaké větší zakončení a drama. Když jsem knihu dočetla, měla jsem také trochu pocit, že tam skoro nebyl žádný děj. Nicméně to tak nejspíš mělo být a byl to takový neobyčejný a originální romantický příběh. co se mi na knize ale hodně líbil, byl autorčin styl psaní. Přišel mi jednoduchý a přesto upřímný a podmanivý.

natalie2171
24.05.2015 odpad!

Kniha mě moc nenadchla. Uprostřed jsem to vzdala a bohužel, asi jsem tomu nedošla na chuť nebo tento styl nemám ráda. Snad někdy v budoucnu se k ní vrátím a najdu v ní něco, co se mi zalíbí :)

Pa3cia
22.05.2015

Krásna kniha, originálny príbeh, postavy sa mi veľmi páčili, veľmi pekné, až na ten koniec... Veľmi ma sklamal...

Esko*
18.05.2015 4 z 5

Velmi pěkná kniha o lásce mezi lidmi pocházejících ze zcela jiného prostředí a zneklidňující stín táhnoucím se v pozadí jejich příběhu. Rozhodně příjemné čtení, doporučuji :)

SladkaK
17.05.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Dva rozdílné světy svedeny na stejnou cestu. Spokojená rodina plná lásky oproti naprosto nefunkčnímu svazku, pro Eleanor s mámou, ve které nenajde vzor ani oporu. Člověk musí být empatický a projít si něčím podobným, aby ho to strhlo.