Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537296/bmid_egyptan-sinuhet-662d8eb6dbf5a.jpg 5 5103 5103

Mika Waltari dopsal román Egypťan Sinuhet v roce 1945 a ačkoli popisoval život egyptského lékaře doby největších faraonů, vypovídal především o válečných traumatech jeho současníků. Sinuhet se bez většího přičinění dostává k nejvyšším vládců své doby a ovlivňuje osudy celého státu, aniž může ovlivnit život svůj a svých nejbližších. Jeho život není šťastný, protože okamžiky štěstí si neuvědomuje dříve, než zasáhne temný osud.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Radioservis

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Interpreti: Josef Červinka

Vavča
30.11.-0001 5 z 5

Úžasná kniha, přečetl jsem ji za týdne jedny prázndiny na střední, Waltari ji prý napsal za dva měsíce!!!!!! Waltari je prostě Bůh. opět dokonalé vylíčení a vžití se do jedné epochy, jímavý osud hlanví postavy, zákeřné osidla lásky, tohle vidím jako typický motiv autora, který vážně musí mít aspoň jednu silně negativní ženskou hrdinku, ze které se zvedá kufr určitě nejen i mě.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha, výborný Waltari. Šesté místo v anketě Kniha mého srdce hovoří za vše :o)

adams
30.11.-0001 5 z 5

Dlouhá, předlouhá knížka. Ale po celou dobu velice napínavá, čtivá a přitom tak fantasticky reálná. Skoro jako by jste žili za časů Achnatonových...

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Úžasná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout a pokaždé, když jsem už opravdu musela knihu odložit, tak jsem se jen divila, kde to jsem. Vřele doporučuji i těm, kdo zrovna nemilují Egypt či Starověk, protože i pro ně tohle dílo má spoustu věcí k nabídnutí.

Iwory
30.11.-0001 5 z 5

"Jako člověk budu žít vněčně v člověku - a proto netoužím po obětech u svého hrobu ani po nesmrtelnosti svého jména" - jedna z mála knih,ze kterých si člověk může vzít (a neustále brát) pounaučení o životě ... Děkuji Vám, pane Waltari

Caddy
30.11.-0001 5 z 5

Dobrá kniha na dlouhé zimní večery :-)

Matthias
30.11.-0001 5 z 5

Umělecké Dílo :) Nezapomenutelná kniha!

pajonek

nejlepší Waltari - 15 knih ze života lékaře Sinuheta stojí za přečtení

sir Premious
30.11.-0001

Jsem rád za ty příznívé komentáře a doporučení. Teď začínám vážně uvažovat o tom,že si jí půjčím.

anton
30.11.-0001 5 z 5

Velmi dobře napsaná historická kniha (nebo snad dobová)... sice už je to nějaký ten pátek, co jsem ji měl v ruce, ale jsou knížky, na které se nezapomíná.

mareq
30.11.-0001 4 z 5

Velice čtivá a vůbec výborně napsaná kniha. Přečetl jsem na jeden zátah. Doporučuji.