Edith Piaf

Edith Piaf https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228447/mid_edith-piaf-228447.jpg 5 317 68

Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let. Vrabčák Piaf, to odložené a zázračně uzdravené dítě pařížské periferie, se už v patnácti živí pouličními popěvky. Z ulice se dostává do nočního podniku na Montmartru, pak na Champs-Elysées a odtud už vede závratná cesta slávy k největším světovým koncertním síním. Berteautová mistrovsky líčí její umělecký růst, pohnutý život, milostné aféry i skandály. Zpěvaččin příběh je kromě jiného svědectvím o houževnatosti a pevné vůli. Piaf je posedlá prací a dovede k ní vybičovat všechny kolem sebe, stává se dokonce učitelkou příštích velkých zpěváků. I na vrcholu slávy však zůstává věrná ulici, kde se naučila sdílet bídu, touhu, radost i zklamání. Její vášnivý neopakovatelný hlas srdce si získal obdiv a úctu celého světa, všichni mu rozumějí – a nezáleží na tom, jak kdo rozumí francouzsky.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

Piaf , 1969

Kristyna95
07.11.2016 4 z 5

Pribeh bozskeho Vrabcaka je plny zvratu, bolesti a prekazek. Kdo jiny z nej mel udelat knihu, nez prave Edithina nevlastni sestra Simone, zvana Momonka, ktera pri Edith verne a oddane stala od puberty stravene v bide a na ulici, pres zrod La Môme Piaf, az po jeji tragicky konec. Momonka byla u vsech Edithinych uspechu i padu, uz proto by zivotopis jeji sestry nemohl lepe napsat zadny expert ci sebelepsi autor. Rozhodne ne tak ctive a do nejmensich podrobnosti, nez osoba opravdu blizka teto famozni zpevacce. Kniha mi navic, jako velke fanynce, umoznila i nahlednout, jak byly jeji pisne skladany a jake pribehy tak silne texty doprovazely. Opravdu doporucuji precist.

VeronikaNikMat
18.07.2016 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem ... obdivuhodný životní elán, i přes strasti které si musela projít ... Každopádně tenhle životopisný román bude patřit mezi mé nejlepší knihy.

bookemma
16.04.2016 5 z 5

Edith Piaf behem,sveho zivota byla, po sve smrti je, a jsem si jista,ze jeste dlouho bude, nejvetsi a nejjasnejsi hvezdou hudebniho nebe.Kdonse s ni chce merit v dnesni dobe? Mladi samponci, zpevaci,kteri zpivaji na playback a maji houfy nactiletych obdivovatelek? A proc? Co dokazali? Vlnit se pred divaky a dobre vypadat? Platit velke penize za modu a kosmetiku?
Edith Piaf se zrodila ze spiny a stok. Tu tmu a spinu prorazil jeji hlas.Zpivala drsne a bez prikras, prisla a byla.Zila pisni a jeji projev je neuveritelny.Jeji hlas vzyva nebesa a krici vsechny krivdy, hrmi pravdu o lasce. Piaf je fenomen, odesla s celou pompeznosti, stejne jako kdyz zanika hvezda.Nejprve znicila sebe a se sebou i vsechny kolem.
Nikdo jako ano uz nikdy nebude. Holt Vrabcakovi z Parize, te divce s velkyma ocima, holce vojaku a bose zpevacce s velkymi sny.To vse byla velka a nenapodobitelna Edith Piaf.

Jirinamac
02.02.2016 5 z 5

Moc dobře napsaná knížka. Tolik se ta tělem malá postava, dokázala stát velkou hvězdou. Její písničky miluju. Četla jsem více knih o jejím životě, ale kam se hrabou na tuto knihu. Možná není všechno pravda, ale je to čtivě napsané

magnolia
30.01.2016 5 z 5

To už je let, co jsem ji poprvé četla - a také mě zasáhla. Líp než Danka1975 bych to nenapsala. A vrátím se k ní, protože hned, jak vyšla znovu, tak jsem si ji koupila (sice brožovanou, ale ještě čerstvě porevolučně podpultovou). Momonka, to mi utkvělo...

Danka1975
30.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších biografiích, které jsem četla. To opravdu "vymyslí" život, kam se "hrabe" Hollywood :-). Díky knize se přenesete do Francie, do drsného dětství a vůbec života Edith. Její cesta ke slávě byla tvrdá, krkolomná a rozhodně nedala nic zadarmo. Na jednu stranu "křehký" vrabčák, který musí být silný a nezlomný, ale chybí mu pořádné hnízdo a mláďata :-(. . .budete otřeseni,šokování, bude vám jí líto, uroníte slzu. . (alespoň tak jsem to měla já).. texty písní také řeknou mnohé.. . DOPORUČUJI!!!

kadernictvi3926
14.01.2016

Kniha se mi moc líbila. Nejlepší biografie o této zpěvačce, ostatní už nejsou ono. Moje velice oblíbená knížka. Nádherná!

rezzzy
04.01.2016 5 z 5

Písně Edit Piaf jsem měla vždy ráda, ale nikdy jsem se o její život nezajímala. Po přečtení této knihy její písně vnímám trochu jinak. Krásná kniha.

IvanaVar
10.11.2015 5 z 5

nemám rada životopisy, ale tento jeden z tých pár, čo som prečítala - skvelo napísané - ak priam "cítim, vidím a vnímam" obdobie, o ktorom sa píše - je to zážitok

edith79
29.09.2015 5 z 5

Jmenuju se po ní a opravdu mě zajímá a dojímá život této zvláštní ženy. Kniha se čte jedním dechem a člověk pomalu nevěří, že jeden život a ještě ke všemu tak krátký mohl někomu přinést tolik lásky, slávy, štěstí, ale i bolesti a zamru. Zůstala tu její nádherná hudba a třeba i tato kniha její sestry, která je syrová a živelná, ale taková byla i Edith.

hancijar
15.07.2015 5 z 5

Puvodne jsem na tom byla v divadle, ale tak moc me to vzalo, ze jsem cetla par "zivotopisu". Velice rada si ji pustim. Byl to nekdo uzasny, nekdo, koho je skoda, ze dopadl jak dopadl.

Norea
06.04.2015 4 z 5

Moja prvá biografia, ktorú som našla doma a vďaka profesorke nemčiny na strednej škole som si ju prečítala na dovolenke. Mala som pocit, že si zauzlím jazyk pri niektorých francúzskych slovách, no za to ma kniha priam pohltila do tých čias, kedy malá Piaf prechádzala v tichu po dome rozkoší. Kedy sa dostala prvý krát na podium a začala spievať. Prešla som obdobým kedy bývala so sestrou a nechala sa ničiť slávou. Kniha ma až natoľko zaujala a vtiahla, že som mala depku celý týždeň. No musím uznať, že to jej cestovanie po chodníčku slávy malo kopu pozitýv i negatívov a dá sa vďaka tomu poučiť a možno vyvarovať na vlastnej ceste.

NoelHudson
26.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších biografií vůbec! Jako žena, která svojí sestru milovala a byla vždy u ní a pro ní se o Edith nebojí napsat vůbec nic a nic nezamlčuje... Brutálně upřímné a autentické! Doporučuji všem fanouškům i všem ostatním, kteří se o Velké Edith Piaf chtějí dozvědět něco víc...

niknikita
12.03.2015 5 z 5

Baví mne číst životopisy a tento je jeden z mých nejmilejších. Vůbec nevadí, že je napsaný prostým jazykem nevlastní sestry Edith Piaf, protože je naprosto autentický a opravdový.

Modrina
19.01.2015 5 z 5

Fantastický popis jednoho fantastického života.

ritz
23.07.2014 5 z 5

Další krásný životopis, moje srdcová záležitost. Paní Piaf byla obdivuhodná zpěvačka, ale velmi nešťastný človíček.

Tess.96
05.02.2014 3 z 5

Žabec vrabčák. Mohla by Edith vůbec být tak skvělá zpěvačka bez takového komplikovaného života? Nebýt ulice, tak by si jí papá Lepleé nevšiml a řekla bych, že Edith byla ulici vděčná do úplného konce. Dokázala ale se dostat do srdcí mužů, žen i dětí, do srdcí všech, kteří si rádi poslechnou každou její píseň zpívanou s bolestí, radostí a citem.
Kniha je dobře napsaná, ale někdy jsem měla problém se začíst, ale rozhodně nelituji za to, že jsem si jí přečetla. Podívala jsem se do života velké francouzské legendy Edith Piaf a to mi stačí.

Lydka
23.09.2013 4 z 5

Veľmi pútavý životopis jednej neuveriteľnej bytosti! Rozhodne stojí za prečítanie.

bbara155
26.06.2013

Edith Piaf jsem vždycky ráda poslouchala. Nedokážu pochopit, kde se v té malé postavičce vzal ten zvučný, nádherně sytý a okouzlující hlas. Její život ovšem nebyl jednoduchý a příliš šťastný, jak už to tak někdy bývá. Její sestra, která jí byla téměř stále nablízku, popsala zpěvaččiny osudy velmi poutavě a přitom bez příkras a bez omluv. Možná proto kniha působí tak syrově pravdivě a čte se jedním dechem.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Jedna z najlepších biografií, ktoré som doteraz čítala. Veľmi silný príbeh jednej z najznámejších žien hudobnej histórie. Kniha a vlastne život samotnej Edith Piaf je neobyčajný, zaujímavý, občas veselý, občas smutný a skutočne nezabudnuteľný.