Edith Piaf

Edith Piaf https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228447/mid_edith-piaf-228447.jpg 5 317 68

Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let. Vrabčák Piaf, to odložené a zázračně uzdravené dítě pařížské periferie, se už v patnácti živí pouličními popěvky. Z ulice se dostává do nočního podniku na Montmartru, pak na Champs-Elysées a odtud už vede závratná cesta slávy k největším světovým koncertním síním. Berteautová mistrovsky líčí její umělecký růst, pohnutý život, milostné aféry i skandály. Zpěvaččin příběh je kromě jiného svědectvím o houževnatosti a pevné vůli. Piaf je posedlá prací a dovede k ní vybičovat všechny kolem sebe, stává se dokonce učitelkou příštích velkých zpěváků. I na vrcholu slávy však zůstává věrná ulici, kde se naučila sdílet bídu, touhu, radost i zklamání. Její vášnivý neopakovatelný hlas srdce si získal obdiv a úctu celého světa, všichni mu rozumějí – a nezáleží na tom, jak kdo rozumí francouzsky.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

Piaf , 1969

Teraka
06.05.2013 5 z 5

Jediná biografie, kterou jsem kdy dočetla do konce a rozhodně toho nelituji. Kniha by totiž byla zajímavá sama o sobě, i kdyby Edith nebyla ta Edith.

hortenzie
18.08.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Koupila jsem si ji ještě jako studentka, přečetla jedním dechem, a i po letech se k ní občas vracím. Jedna z nejlépe napsaných životopisných knih.

Malin
12.05.2012 3 z 5

Životopisné knihy mi vždycky přijdou obtížné přečíst, ale tahle je fakt dobře napsaná. Škoda jenom, že po jejím přečtení se mi Edith jako osobnost hrozně znechutila.

rihapa
13.03.2012

Knihu jsem si přečetla na základě doporučení a vůbec nelituji!!

Žanet
10.02.2012 5 z 5

Edith Piaf – holka z ulice s malým útlým tělíčkem, ale zato s božským hrdlem. Věčný snílek plný lidskosti a emocí. Zpěvačka, jejíž život rozhodně nebyl žádný la vie en rose, ale která klidně i v době své největší slávy vystoupila mezi lidi a zpívala pro ně jen tak na ulici. A ano, měla i spoustu chyb, ale stejně ji všichni milovali a milovat ji budeme i nadále.

Janamarie
24.01.2012 4 z 5

EDITH PIAF - životopisný román.

"Měla život tak smutný, že se zdá až příliš
krásný na to, aby byl pravdivý."

Jahoda
30.11.-0001

Ta knížka mě hodně bavila do té doby, než se Edith stala známou. Poté už mě příběh tolik nezaujal a dočetla jsem ji jenom tak ze setrvačnosti.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Drobná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem žila naplno a život s ní určitě lehký nebyl. Ale její legendární hlas asi v paměti lidí zůstane.