Dýchání pod vodou

Dýchání pod vodou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165169/dychani-pod-vodou-165169.jpg 4 304 70

Dýchání pod vodou série

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breathing Underwater , 2001

NikinkaFantasy
11.04.2014 4 z 5

Začneme pěkně od začátku... Myslela jsem si, že kniha bude jiná. Měla jsem z ní vyloženě rozpačitý pocit. Ale přesto jsem ji četla, protože jsem si řekla: ,Koupila jsem si jí, tak ji taky musím přečíst, ne?' Když už jsme u toho - koupila jsem si jí kvůli knize Netvor.
Postupem času jsem se do knížky začetla a náhle jsem zjistila, že mě baví. Očekávala jsem, že dopadne dobře, ale chtěla jsem si přečíst, jak se situace s Nickem bude vyvíjet. Postava Nicka mi... nevadila. Nebyla mi ani sympatická, ale ani nesympatická. Postava Cait mi byla fakt nesympatická. Nevím, asi se mi nelíbí ty naivní holčičky. Ale celkem jí chápu. Součást její povahy je, že si bití bude brát vážně - takový pocit jsem měla do čtvrtiny knihy. Pak jsem pochopila vážnost Nickova chování a ke Cait se "chovala" trochu vstřícněji. Iritovalo mě, že jí všichni nadávali, kvůli tomu, že BYLA tlustá. Ona byla tlustá. Už není a já bych to prostě brala jako minulost. Sympatičtí mi byli všichni ze sezení s Mariem (kromě Lea) a určitě a naprosto i Mario. Překvapilo mě, když vyšlo najevo, že je stejný, jako oni všichni na těch schůzích. Pak jsem si uvědomila, že to do sebe dokonale zapadá - kdo jiný by je víc pochopil a dokázal jim pomoct, než ten, který se kdysi nacházel ve stejné situaci, jako oni? To se autorce povedlo.

A ted' k tý naší Alex Flinn :-) .Ona píše úžasně, dokáže vtáhnout do příběhu a vy se nakonec snažíte všechny postavy pochopit. Píše jedinečným osobním stylem a proto je jedna z mích nejoblíbenějších autorek.
Kvůli začátku jsem ubrala jednu hvězdičku, ale jinak knihu jedině doporučuji.

luciefeix
23.02.2014 4 z 5

Styl písma u deníkového záznamu by opravdu chtěl vymyslet maličko jiný . Špatně se čte . Na knihu jsem se chystala docela dlouho mám ji doma už 6měsíců .Prolína se minulost a přítomnost. Dlouho jsem se nesetkala s knihou která by mě zaujmula ale hlavní hrdinové byli absolutní blbci . Caitlin se chovala jako uplná vymatlaná naivní holka bez špetky vlastního rozumu . Slepička co všechno přikejvala . Nick mi byl ze začátku sympatický a říkala jsem si která holka by kvůli facce na něj uvalila zákaz přiblížení ???(vím američané mají divné zvyky) ale když více Nicka poznáme zjištujeme že se choval jako žárlivý namyšlený spratek .Po trestu si uvědomoval co způsobil ale myslím že né dost . Kniha to byla určitě zajímavá a Alex Flinn je mi sympatická . Jen teda u této knihy nepodlehnete achhh ochh Nicku chci tě jak u všech knížek většina čtenářek má ve zvyku . Já beru knihy jako příjemné odreagování a drogu ale že bych slintala nad hrdiny to se mi už 10let nestalo :D

majka45
19.01.2014

děsná kniha..

KLHannah
27.11.2013

Dýchání pod vodou mě velmi oslovilo, i když jsem příběh čekala trošku silnější. Kniha se mi ale líbila víc, než dosti předvídatelný Netvor. Bylo to takové odpočinkové čtení. A přidávám se k názoru vás všech: nakladatel by se měl zamyslet nad stylem deníkového písma

Anne Leyyd
20.11.2013 2 z 5

Průměrná kniha, která může zaujmout spíše mladší a (nebo) nenáročnější čtenáře. Postavy mi nebyly právě sympatické a příběh celkově podle mého názoru také nebyl právě dobře uchopen.

Své čtenáře si kniha jistě získá, ale za sebe hodnotím 2 hvězdami. Dýchání pod vodou nebyla vyložená katastrofa, ale opravdu jsem čekala MNOHEM víc.

petiska
21.10.2013 4 z 5

Na knihu jsem narazila v jednom televizním magazínu a řekla jsem si: ,,Proč si jednou nekoupit knížku i pro sebe?" A bylo to. Kniha se mi zamlouvala jak obalem, tak příběhem, který autorka ztvárnila.
Ze začátku mi dělalo problém číst deník hlavního hrdiny, protože ta změna písma vůbec nesvědčila mým očím a když se začalo stmívat, tak jsem si musela na knihu pořádně nasvítit lampičku.
Každopádně mě ten děj obrovsky zaujal a budu ráda, když budu mít možnost přečíst si od této autorky další knihu. Velice zajímavý děj a přechod, kterým si Nick procházel, mě tak napumpoval energií a touhou číst dál. Rozhodně doporučuji - 4x ****

vendykej
24.09.2013 5 z 5

kniha je úžasná. Je dobře napsaná a je to krásné čtení nejen pro teenageri. Knížku si určitě přečtěte, stojí za to:)

Hřibče
23.09.2013 5 z 5

Romantické čtení (nejen!) pro dívky pojednávající o násilí v partnerských vztazích. Jedná se o velmi silný příběh, který sice není tak líbivý jako Netvor, ale o to víc je téma, které se v něm řeší, důležitější. Rozhodně by nebylo na škodu, kdyby si tuto knihu přečetla každá dívka, protože i dnes je hodně dívek chlapci a mladými muži týráno nejen fyzicky, ale i psychicky. Ti, kterým se líbila \"pohádkovost\" v Netvorovi, budou nejspíš trošku zklamaní. Tento příběh nemá s pohádkou nic společného, a to doslova. I když je Dýchání pod vodou určeno mladším ročníkům, než jsem já, tak bych řekla, že jsem si velmi dobře početla. :)

Verymach
16.09.2013 1 z 5

Bohužel je pro mě DÝCHÁNÍ POD VODOU velkým zklamáním. Četla jsem ji do půlky a pak jsem to vzdala. Nedočetla jsem ji. Hlavně mi vadilo, že jsem byla v půlce knihy a nic se nedělo. Nuda. Doporučila bych ji spíš náctiletým.

bowlly
28.08.2013 4 z 5

Velice dobrý příběh. V knížce jsou dva druhy písma. To mi dost vadilo. Jako věčný louskač knížek špatně vidím a nosit brýle jsem líná...normálka ne...pasáže deníku jsem nemohla skoro přečíst - písmeno k a h mi přišlo stejné...ale jinak suuuper

detektivní a krimi romány domácí násilí

Alex Flinn
americká, 1966
2013  76%Netvor
2013  73%Dýchání pod vodou
2014  71%Hvězda
2015  70%Čarovná

Kniha Dýchání pod vodou je v