Dýchání pod vodou

Dýchání pod vodou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165169/dychani-pod-vodou-165169.jpg 4 304 70

Dýchání pod vodou série

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breathing Underwater , 2001

Mišule_11
20.01.2017 4 z 5

Byla to moje první kniha od autorky, tak jsem nevěděla, co čekat! Ale rozhodně není poslední! Kniha ve mně nechala jakési rozpoložení, že jsem chvílemi nevěděla, koho mám nenávidět a na čí stranu se přiklonit! Ani jeden nemohl za to, co jim život přidělil! Konec mě překvapil, ale asi mi v knize ještě něco málo chybělo! :)

sofo
19.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavní hrdina tam byl pěkně zpracován, nebyla jsem si jistá, zda ho nesnášet nebo litovat. Ale od konce jsem čekala něco víc, nějaké pořádné překvapení. No bohužel, proto dávám jen 4 hvězdy.

Aaliyan
29.08.2016 4 z 5

. No, co se mi líbilo: nečekaný děj, žádná romantika, naopak spíš taková ukázka toho, jak to vypadá, když něco pokazíte. Líbily se mi psychologické rozbory, i vcelku reálné situace, které v knize nastávaly. Události nebyly přitažené za vlasy, ale vyplývaly ze skutečného života, což je super. Pohled na násilí, jak doopravdy může vypadat, za to ty hvězdičky.
Co se mi nelíbilo: styl psaní, kniha pro mě degradovala tím, že jazyk, kterým autorka píše, je tak strašně jednoduchý, obyčejný ... no, naplnil mé "neočekávání", nad knížkou se nemusíte zamýšlet, všechno je v ní jasně a zřetelně napsáno. Čímž u mě trochu degradovala.
Ten, kdo si chce odpočinout, kdo nechce přemýšlet a přitom se setkat se zajímavým dějem, nechť po knize sáhne. Ta kniha je na mě hodně povrchní.

Reewee
05.07.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, která donutí člověka se zamyslet, bohužel - sama nevím proč - se mi nečetla úplně nejlíp. Hlavní postavu jsem chvilku milovala, chvilku nenáviděla za to, jaký je to sobec. Konec mě překvapil a díky němu si u mě kniha trochu šplhla, každopádně do dalších knih autorky se pouštět v nejbližší době nebudu.

PetraDýdý
27.06.2016 5 z 5

Byla to má první kniha, kterou jsem od téhle spisovatelky četla... Hned mě zaujala měla jsem jí přečtenou hned.... Téma je hodně dobře zpracované...

Mishak
03.06.2016 4 z 5

Musím říct, že téma bylo zpracováno skvěle a velmi poutavě napsáno! Líbilo se mi, že má kniha dvě dějové linie v jiném čase. Jedna zobrazuje přítomnost a druhá minulost psanou v deníku Nickem. Krásně je v ní ukázáno, jací jsou agresoři jako Nick a jeho otec a co jejich agresi předchází a vyvolává. Je to téma, o kterém je podle mě důležité mluvit. Je dobře, že Nick viděl, jak se Leo choval ke své dívce, protože až tehdy si uvědomil, že se opravdu choval špatně i on. Ano, postavám bylo 16, proto nebyl vztah tak vyspělý, ale kdo měl v 16ti vyspělý vztah, no ne? Je sice pravda, že si řeknete, že ho měla nechat dřív, ale kdo si tohle nezažije, nepochopí.

Za mě velmi dobrá kniha… 4 hvězdičky

stolbice
19.05.2016 4 z 5

Tak jo....kdo čeká klasickou teen romanci, bude zřejmě hodně překvapený. Vůbec to není romantické a vlastně to vůbec není hezké, ale i o takových tématech je třeba psát a určitě to stojí za přečtení. Hlavní hrdina je pěkný surovec a nebyla stránka, abych si neříkala, co to je ale za hajzla! Jeho chování možná do jisté míry omlouvá prostředí, ze kterého pochází, ale rozhodně ho to nezbavuje viny. Jsem ráda, že ke konci knihy alespoň pochopil, že to, co udělal a jak se choval, nebylo správné a chce se změnit. Nevím, jestli bych označila konec za happy end, spíše za slibný začátek. Kéž by takových případů bylo ve světě víc...

alex_foster
14.05.2016 4 z 5

Poměrně dobře zpracované téma. Nick, ačkoliv sám odsuzuje svého otce, se ke své přítelkyni začne chovat jako on k němu... líbilo se mi retrospektivní líčení, dějová linka byla pěkná, jen se z tématu dalo vyždímat určitě ještě víc.

Mirime13
23.03.2016 4 z 5

Od této knihy jsem očekávala dost a dost jsem i dostala. Někdy jsem měla chuť profackovat Nicka, někdy Caitlin. Alex Flinn má neobyčejný styl psaní a knížku jsem nemohla odložit a přestat číst. Doporučuji!

milamarus
09.03.2016 4 z 5

Za každou Nickovou nadávkou, za každou ponižující větou namířenou vůči Caitlin jsem měla chuť tu knihu zavřít a zahodit. Párkrát jsem to udělala a hrála s ní kdo s koho. Ona jen ležela na mém stole, černobílou fotkou dolů, a já chodila po pokoji jako lev v kleci. Pár minut to šlo. Odolávala jsem. A pak jsem jí spadla do pasti. Ano, byla silnější a přechytračila mě! A stačila jí k tomu jedna jediná otázka:

,,Co je ochotný obětovat pro to, aby získal ztracenou lásku?“

Leonteenka
25.02.2016 5 z 5

Nick se choval opravdu jako kretén, ale nakonec jsem ho měla i ráda a bylo mi ho líto. Knížku určitě doporučuji.

PiperW
22.02.2016 2 z 5

Po precteni Netvora jsem si rekla wow, ta autorka je vazne dobra. Tato knizka mne dost zklamala. Hlavni muzska postava mne neskutecne otravovala, byl to strasnej spratek typu ja vsechno musim ridit a pres to vlak nejede. Doufam, ze dalsi knizky od Alex budou lepsi

Markette
17.02.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi moc líbila. Ze začátku jsem měla Nicka ráda, ale opravdu byl strašně ,,Buď já nebo nikdo" Caitlin jsem měla ráda až u konce, nějak nevím, byla taková bez kuráže, sebevědomí. Kniha mě u konce mírně nebavila, ale i tak si zaslouží 5 hvězdiček

blanickaa1
10.02.2016 4 z 5

Kniha mně bavila, sama se tomu divím. Ze začátku mi byl hlavní hrdina sympatický, ale pak ..... neskutečnej spratek, frajírek a namyšlenec. A Caitlin? Ufňukaná káča. Ale zase na druhou stranu, je jim sladkých šestnáct, nebyla jsem jiná.

jitka7
08.02.2016 5 z 5

Tak musím dát plný počet hvězdiček. Naprosto skvělé téma... zpracování jednoduché, ale v tomhle případě to bohatě stačilo, jelikož příběh byl vážně silný. Jak hodnotit příběh, když člověk takovouto situaci nikdy nezažil (bohudík)... jak popisovat, kdo ho štval či komu fandil. Nedokáže se přímo ztotožnit s hlavními postavami. Chvilkema mě štvali oba, chvilkema jsem oba litovalal a příběh mě naprosto dostal. Myslím, že to je to hlavní. Až mě z tohoto příběhu mrazilo. Skvělé

Andy0892
31.01.2016 2 z 5

Myslím, že téma knihy bylo velmi dobré, ale dalo se zpracovat o dost lépe. Autorka nám ukázala druhou stranu, temnou stranu hlavního "hrdiny" knihy. Poprvé jsem četla knihu, kde hlavní postava stála na obou stranách - násilník/oběť, ale ničemu to nevadilo, protože svět takový je. Kniha Dýchání pod vodou není úžasný trhák, ale donutí vás vidět tenhle problém z druhé strany, zamyslet se nad násilím a mě osobně poděkovat svojí rodině za to jaká je.

Pedruska01
14.01.2016 4 z 5

Moje druhá záležitost od této autorky. Kniha se četla dobře, leč přiznám se, trochu mě mátla. Jednou přítomnost, pak zápisky, měla jsem v tom guláš. Ale příběh jako takový se mi líbil. Krásně vyobrazeno, jak člověk může být něčím posedlý, a jak něco není dle něho, už sype kolem sebe blesky. Nick byl tak majetnický až to bolelo. K té holce se choval jako ke kusu hadru, ale jen když se cítil ohrožený, jen když pocítil vzdor. Kopal do něj, vytíral s ním podlahu, ale i tak věděl, že ten hadr přeci potřebuje, že je vlastně užitečný a krásný.
Caitlin se ho evidentně bála, ale omlouvala ho pro svou lásku. Tomu se snad ani nemůžeme divit. Láska je mocná čarodějka a pravidelně zatemňuje mozek. Dělala ústupky, vydržela hodně, ale jednou ten pohár trpělivosti prostě přeteče. Pak záleží, zda ta holka je slabý nebo silný jedinec, který s tím dokáže něco udělat a postavit se tomu. V Caitlinině případě se tomu tak stalo, takže hurá.
Takových výbušných magorů je, až to hezké není. Jistě, pravda bude i v tom, že to mají v sobě zakořeněné díky výchově. Díky rodičům, kteří to mají zas od svých... I když to bylo pro děti/mládež - je tohle silné téma/kafe, nad kterým se každý musí pozastavit. Nejde jen tak kolem projít.
Nick dopadl dobře, protože happyendy jsou přívětivější než jejich pravé konce, ale teď je otázkou, zda tohlo chodí i za "dveřmi", tam venku. Někdy to klapne, někdy ne.
Příběh v sobě cosi ukrývá, má moc a obsahuje ponaučení a sdělení. Takže, proč si ho nepřečíst. :)

vlkove
29.11.2015 2 z 5

Kniha je dobrá k zamyšlení ale to je asi tak vše. V příběhu se celkem nic neděje, jsou zde popisovány scény buď z hodiny angličtiny, sezení v nápravné skupině nebo se hlavní hrdina lituje sám doma.
Téma se dalo lépe zpracovat.
Také mi vadili deníkové zápisky, ne svou formou ale to písmo bylo hrozné! Trvalo věčnost než jsem si na něj zvykla a také dost zpomalovalo luštění každého druhého slova.
Nick je namyšlený kretén, který se nedokáže ovládat. Caitlin si nechá vše líbit, což není normální a navíc mi nebyla ani moc sympatická. A na konec ta hrozná kamarádka Caintlin, (myslím že se jmenovala Elsa) takhle se může chovat jen úplná ...
Celkově knize dávám ★★ hvězdy, za originální námět a krásnou obálku. :)

janka2000
23.08.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila a donutila mě přemýšlet. Bohužel se to děje i ve skutečnosti. Doporučuji

Petísek
21.07.2015 4 z 5

Kniha ve mě zanechala hluboké pocity a i na fikci mi to přišlo v dnešní době dosti realistické.Knížku vřele doporučuji.

detektivní a krimi romány domácí násilí

Alex Flinn
americká, 1966
2013  76%Netvor
2013  73%Dýchání pod vodou
2014  71%Hvězda
2015  70%Čarovná

Kniha Dýchání pod vodou je v