Důvod dýchat

Důvod dýchat https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265126/bmid_duvod-dychat-265126.jpg 4 473 87

Dýchání série

V poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat. Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lucka Bohemia

Reason to breathe , 2013

beauty_queen
23.09.2017

Kniha jako taková se mi moc líbila, ale i přes to se stále nemohu rozhodnout, jaký na ni mám mít názor. Tato kniha je podle mě úplně typická 'teen fikce' kterou naleznete kdekoli, ale i přes to, že je to pořád dokola to stejné, stejně mě to neomrzí. Jediné s čím jsem se u knihy nesmířila je, podle mě docela špatný překlad ať už gramatické chyby, nebo špatný slovosled. Některé věty jsem si musela přečíst několikrát, abych pochopila jejich smysl a někdy ani potom jsem nevěděla o co jde. Jinak jsem však knihu přečetla během jednoho dne a bylo mi líto že už je konec. Teď už jen zvažuji koupi dalšího dílu.

marta14
17.09.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Vždy mě dokázala naštvat Carol. Myslela jsem, že do té knihy vlezu za Emmou a tu Carol tam zabiju. Nejhezčí na tom je, že přátelé jsou pro ni víc než rodina. Krásné...

simi28
14.07.2017 3 z 5

Na začátku mě tato kniha moc bavila a měla veliký potenciál. Bohužel po zhruba sté straně mě začala nudit. Pořád dokola byly omývány ty samé problémy a budu upřímná, po několikáté mi to začalo lézt na nervy. Postavy byly strašně nudné a nezajímavé, a proto jsem se ani nezmohla na to, abych hlavní hrdinku litovala. Emma a Evan jsou tak strašně průměrní a ničím se nelišili od ostatních párů v jiných dívčích románech. Kromě Sáry mi nebyla ani jedna postava sympatická a uvěřitelná.
Je mi to opravdu líto, kniha měla velký potenciál, ale celkové zpracování nebylo nic extra, a proto musím dát tři hvězdy.

Adel.bud
29.06.2017 5 z 5

Kniha mi moc bavila, vtáhla mě do děje a musela jsem číst dál a dál.
Určitě doporučuji přečíst si i další dva díly.

Petruska200
27.06.2017 3 z 5

Cetlo se mi to s tezkym srdcem,jsem rada ze to mam dotcene

Anne Leyyd
20.06.2017 3 z 5

Upřímně jsem ráda, že už mám dočteno...

Námět příběhu super, velký potenciál. Ovšem po prvních kapitolách se příběh začal sunout směrem na háj zelený a vážně nechápu, že je tato kniha označena jako bestseller.

Hlavní hrdinka je chvílemi otravná a její skok na Drewa je tak zbytečný a praštěný, jak nevím co. Nedovedlo mi jí být líto, protože ono násilné chování další postavy vůči ní mi často připadalo spíše "na efekt" než jako reálně podané a uvěřitelné.

Dále mě štval neskutečný a zcela zbytečný přehled x a y párty na které hlavní postavy v jednom kuse chodily. To autorka nemohla vymyslet něco záživnějšího? Nuda a tolik zbytečných stránek.

Hlavní dvojice fajn ale TÁÁÁK průměrná, není na nich nic zvláštního a už mi zapadla mezi ty ostatní páry, které nebyly nic moc.

Konec - co to bylo za konec? Pokud se ukáže, že ona násilnická postava byla psychicky nemocná, tak to beru, ale pokud nebyla, tak co to mělo být? Přišlo mi to zase umělé, nereálné.

V konečném důsledku ve mě kniha nevyvolala žádné silnější emoce ani soucit s hlavní hrdinkou, o které se autorka asi vehementně snažila.

3 hvězdy a jestli se pustím do pokračování? Ne, nepustím. Po přečtení anotací obou následujících dílů mě chuť přešla docela.

Lilinecka
22.05.2017 4 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala obalem, který je dle mého názoru dost povedený(i když pevná vazba by byla lepší). Ve výsledku mi čtení zabralo docela hodně času a nebylo to nic světoborného. S hl. hrdinkou jsem soucítila, ale zdálo se mi, že byla čím dál víc nesnesitelná. Dávám proto 3.5 hvězdy.

martina5069
15.05.2017 5 z 5

No poslední kapitola mě nechala s otevřenou pusou, rozhodně se pustím do dalších dílů. Příběh Emili a Evana sem si zamilovala i když byl smutnej. Bohužel tyhle věci se stávají v životě docela často že někomu umře rodič, druhej pije a tak přijde dítě do opatrovnictví spojené rodiny taky k bratrovy otce a jeho manželky která ji nemůže z neznámého důvodu vystát a bere ji jako vetřelce. Díky bohu za to že existují přátele a i v těchto složitých situacích se dá najít láska. Za mě super počtení jediný co bych tomu vytkla je hoooodně překlepů, které u čtení ruší.
Recenze zde:http://knizkypodleelfika.blogspot.cz/2017/05/17kvetna-2017.html

Anett2000
30.04.2017 4 z 5

Tahle knížka mě na první pohled zaujala obalem. Už po první stránce jsem věděla, že se mi bude líbit. Zajímavé téma a pěkný příběh... Rozhodně si přečtu další díly....

Helik125
25.04.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Určitě si ji přečtu znova.

luciefeix
16.03.2017 4 z 5

čtivé , dost drsné podmínky k životu

vedana
13.03.2017

Když jsem začínala číst, tak jsem si nebyla jistá, co čekat pd této knihy, jelikož komentáře se tak trochu rozcházeli a zrovna tento žánr není úplně můj styl. Musím říct, že jsem byla mile překvapená, začetla jsem se a měla problém knihu odložit, naprosto mě uchvátila, byla krásně čtivá.

arket
24.02.2017 2 z 5

Téma mne nezaujalo.

bubblebut
15.02.2017 5 z 5

Příběh mě velice zaujal, byl ohromně dojemný, ale do dalších dílů nemám odvahu se pustit... Snad aby mi nezkazily dobrý dojem z první knihy

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Popravdě...moc jsem toho nečekala. Anotace mě zaujala a čekala jsem takový ten YA milostný román, v němž má hrdinka pohnutý osud. Ale to, co jsem ale pak s Emmou prožívala, bylo neskutečné! Velmi silné téma, citlivě zpracované, velmi dobře napsané. Hodně sugestivní příběh...druhý díl se mi už nějakou dobu válí doma a nemůžu se odhodlat ke čtení (snad ze strachu, co Emmu čeká).

Lenka.Vílka
20.12.2016 5 z 5

Uvědomuju si, že to samé jsem už v podstatě četla jinde a trochu jinak, ale v případě téhle knihy je mi to jedno. Fakt jo. Tahle kniha byla tak dokonale napsaná (proto mi nevadilo, že má kniha tolik stran, přestože by to šlo napsat o mnoho stran méně, ale ani tak jsem se nenudila). Bylo mi líto, že jsem knihu musela ve dvě ráno odložit a posledních sto stran musela nechat na ráno. Jinak bych přečetla na jeden zátah.
PS: klik, druhý díl rezervovaný...

Pedruska01
20.10.2016 5 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla a to tempo, spád a napětí mě drželo tak moc, že jsem jen stěží odkládala knihu. Bylo to dobře napsané, takže se to četlo skoro samo. Autorka mě mile překvapila, podle anotace jsem věděla, že to nebude "nic pěkného", ale asi jsem nečekala, že až tak. Někdy mi nad tím rozum stál.
Hlavní hrdinka byla až moc silná osoba, které rozhodně nebylo co závidět, aspoň v domě její tety a strýce. K tetě se ani nechci vyjadřovat, protože to byla - těžko říci, zda vůbec lidská - zrůda. Magor. Totální. Ohledně strýce, dle mého věděl, co se v jeho rodině děje, ale nechtěl si to zřejmě připustit. Mohu říci, že mě kapku zklamal. Nemusel za svou ženou tak stát, přesto ho asi dokážu pochopit v určitém směru.
Sara i Evan byli naprosto skvělí, člověk si je musel oblíbit hned. Drew se mi taky líbil, ale trochu přestřelil, anebo ho autorka nedotáhla. Vždycky všechno vypadá na začátku jinak než to na konci doopravdy je.
Konec mě šokoval. Nevěřila jsem, že by to opravdu mohl být konec první knihy. Přesvědčilo mě až, když jsem neměla co obracet. Než mi došlo, že je to realita, měla jsem za to, že se to Emmě jen zdá. Jen další noční můra - bohužel reálná. Rozhodně jsem zvědavá a napnutá, jak kšandy, takže se těším na pokračování a neváhám doporučit. :)

Kitty18
23.09.2016 5 z 5

Nejlepší knižní série co jsem kdy četla :) moc krásně napsané a rychle se čte ;) Nenechte se odradit tlouštkou knihy :) pořád se tam něco děje a vůbec jsem nepostřehla nudné části ;) určitě doporučuji :)

NikaMirka
22.09.2016 3 z 5

Nemohu jinak než souhlasit s Efeméra...mě příběh až zas tak nenadchnul. Pokud se člověk stal obětí násilí, tak ví, že scény popsané v knize nejsou pravdivé, ale vykonstruované a nevěří jim. Spisovatelka vynaložila opravdu velkou snahu na to, aby čtenáře šokovala a zapůsobila na jeho city, a proto se mnou drastické scény nic nedělaly, kdyby ubrala a dodala popsaným scénám týrání i důvod, bylo by to věrohodnější. Nemohu opomenout i často opakované pocity hrdinky, měla jsem dojem, že Emma byla vlastně pořád rudá :) a panikou zachvácená, jako by jiné emoce ani neprožívala :(. A její zachránce Evan?? Nějak na mě nepůsobil věrohodně. Stejně jako dialogy, které se v knize vedly :(. A poslední s čím musím souhlasit- přespávání u kamarádky??? Když ji doma teta týrala?? A sama vlastně kamarádku osloví, aby u ní Emma spala?? Nesmysl. Všichni dobře vědí, že ten kdo týrá oběť hlídá, aby necekla o tom, co se děje ani slovo, takže se ji snaží od okolí co nejvíc oddělit a distancovat! Další díly nečtu.

Efeméra
03.09.2016 3 z 5

Zvláštní, jak jsou některé knihy dlouhé, aniž by se tam toho nějak významně víc stalo. Většina děje se hlavně na začátku prostě točila okolo každodenních starostí hlavní hrdinky - školy, učení a sportu. Na můj vkus jednoduše zbytečně moc vycpávek. Situaci jsem Emmě rozhodně nezáviděla. Její teta a vlastně i strýc byli příšerní. Co mi tam však nezapadalo, bylo jejich až příliš časté schvalování Emmina přespání u Sary. Nemyslím si, že ve skutečnosti by takoví lidé byli tak shovívaví. Občas se mi Carolino chování zdálo mírně přehnané a připadalo mi, že až moc vidím spisovatelčinu snahu zapůsobit na čtenáře. Obzvlášť divná mi připadala scéna, kdy Emma vytírala lednici, její teta k ní došla, jen tak ji praštila baseballovou pálkou do břicha a odešla. Navzdory její nelehké životní situaci jsem sympatie k hlavní hrdince zrovna nechovala. Mohlo za to hlavně její přelétavé chování, co se kluků týče. Protože co to jako bylo s tím Drewem? A co jsem se tak dočetla, v dalších dílech nebude v tomto ohledu Emma o moc lepší. Po pokračování nejspíš nesáhnu.

pro dospívající mládež (young adult) americké romány

2015  83%Důvod dýchat
2016  85%U konce s dechem