Dvanáct vánočních schůzek

Dvanáct vánočních schůzek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445387/bmid_dvanact-vanocnich-schuzek-cge-445387.png 4 233 76

Kate Turnerová nikdy nepatřila k ženám, které jsou posedlé hledáním vhodného přítele. Vlastně si už dávno zvykla na poklidné večery o samotě v pyžamu před televizí. Ale na druhou stranu, nebylo by špatné mít zas někoho po boku, zvlášť v čase blížících se Vánoc… Jenže její poslední dlouhodobý vztah dávno vyšuměl do ztracena a v ospalém Blexfordu aby vhodného svobodného mládence pohledal. Takže začala vážně uvažovat o tom, k čemu ji už dlouho nutila kamarádka Laura: přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci, dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích od prvního do třiadvacátého prosince. Levné to, pravda, nebylo – rozhodně dražší než víkend ve wellnessu, který by si možná užila víc. Nebo snad ne? Nastala chvíle rozhodnutí. Kurzor se rozblikal nad tlačítkem Přihlásit se. Co můžu ztratit, kromě času, peněz a vlastní důstojnosti? Kate se zhluboka nadechla. Nechala kurzor ještě pár vteřin blikat a pak odhodlaně zmáčkla klávesu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Twelve Dates of Christmas

vemrazik
12.03.2024 5 z 5

Stejně jako ostatní jsem od první kapitoly tušila, jak to dopadne, ale nevadí, knížka se moc dobře četla. Navodila mi příjemnou náladu.

SimulinaT
12.01.2024 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek. Krásná obálka. Příběh krásný do zimního období. Krásné popsané prostředí. Příběh předvídatelný ale trochu napínavý a stále čekáš jestli budeš mít pravdu. Ty vulgární slova tam nemusely být úplně to zatáhlo za uši. Doporučuji na klidné čtení.

SmisekIvuska
10.12.2023 4 z 5

Kniha je předvídatelná, ale přesto je to fajn vánoční oddechovka :-)

katst
30.11.2023 3 z 5

Kniha mě sice úplně vánočně nenaladila (to jsou i lepší příběhy), ale pokud hledáte nenáročný, poměrně předvídatelný, zároveň ale i pohodový příběh, který se dobře a lehce čte, mohla by vás kniha bavit.

Rosse
22.08.2023 4 z 5

Za mě byl děj předvídatelný již od samého začátku, ale celkovému dojmu to nijak neuškodilo. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale nakonec jsem si čtení užila a Kate jsem samozřejmě držela pěsti, aby to dopadlo tak, jak to vlastně dopadlo. :))

Pokud hledáte příjemnou a romantickou oddychovou četbu s příběhem o hledání lásky a rodinném poutu, tak věřím, že se vám bude Dvanáct Vánočních schůzek líbit. :-)

Evka27
27.06.2023 3 z 5

Kniha mě zaujala kvůli vánočnímu období. Jinak dost pochybuji, že by na seznamce bylo hned 12 úžasných mužů (na první zdání) k seznámení. Konec předvídatelný a proto dobrý.

marwinmh
26.05.2023 4 z 5

Romantický příběh zasazený do malebné vesničky v tom nejkrásnějším čase vánočních příprav a těšení se. Hromady sněhu, horké čokolády, vánočního pečiva a světýlek vás budou provázet na každé stránce tohoto nepřekombinovaného a nepřeslazeného příběhu o lásce a přátelství.

katallinka
27.12.2022 4 z 5

V jednoduchosti je krása! Nádherný vánoční příběh. Všech dvanáct schůzek se moc povedlo, ať už v dobrém nebo strašném.

Damonka12
24.12.2022 2 z 5

Kniha má skvělý námět, ale provedení už je horší. Rozhovory mezi hrdiny mi vůbec nesedli a přišli mi zmatečné a celkově mi přišel styl psaní takový kostrbatý.

Nevr
21.12.2022 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, jestli jsem nezapomněla přečíst nějaký první díl - odkazy do minulosti byly jaksi divně vedené. Některé věty byly tak dlouhé, že na jejich konci jsem nevěděla, co bylo na začátku. Trochu bavit mě to začalo asi od čtvrté schůzky, ale Kate mi teda sympatická nebyla. Byla jakási naivní až hloupá. Ostatní hlavní postavy byly celkem fajn. Vánoce na mě nedýchly skoro vůbec - možná díky odlišnému stylu... Kupovala jsem hlavně kvůli vánoční atmosféře a tu jsem moc nedostala. Dej v podstatě víte od 30té strany. Ale jinak fajn nápad a milá kniha, pokud to někomu stačí, není co řešit. Další knize autorky ještě šanci dám...

AndreaP.
13.08.2022 3 z 5

No jak to kulantně napsat. Kniha byla milá, oddechová, zasazena do krásného prostředí zimní vesnice s milými lidmi, nicméně už zhruba na 30 straně bylo jasné, jak kniha dopadne. Vánoční schůzky pak jako takové byla jedna velká katastrofa, ale to nebudu prozrazovat.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Milé čtení

Vendyorit
21.02.2022 5 z 5

Chtěla jsem se v čase adventu rozptýlit vyloženě oddechovým čtením, tak jsem si podle popisku vybrala tuto knihu. Prvních cca 40 stran jsem se jí děsně prokousávala, vůbec jsem nepobírala děj ani postavy a říkala jsem si, že jsem sáhla vedle. Pak se to ale zlomilo a kniha mě začala neskutečně bavit. Jako by zbytek knihy psal někdo jiný, autorka krásně popisuje atmosféru okamžiku, opravdu barvitě vykresluje místa, situace a pocity. I když je to takový kýčovitý román, který nepřináší nic víc než zmiňovaný oddech při čtení, tak se mi opravdu velmi líbil. Ta předvánoční atmosféra z něj na mě opravdu dýchala a hlavní postava Kate mi byla velmi sympatická (na rozdíl od její matky). Navíc mě překvapilo, jak bylo jednotlivých dvanáct schůzek rozmanitých. Nutno však podotknout, že konec byl předvídatelný již na začátku knihy, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo. Nakonec hodnotím 5 hvězdiček, protože kniha pro svou cílovou skupinu účel podle mě naprosto splňuje a ještě k tomu se mi líbí její obálka. :-)

mina_harker
08.02.2022 2 z 5

Ne moc objevná knížka s předvídatelným dějem. Skoro bych řekla, že hlavními postavami jsou ta kila lahůdek a litry kafe :-)

laura
03.01.2022 5 z 5

Vánoční romance, kterou doporučuji číst opravdu v předvánočním čase. Sníh, ticho, tmavé nebe poseté milionem vzdálených hvězd... Atmosféra něčeho neuchopitelně nádherného z téhle knihy přímo dýchá a než si to stihnete uvědomit - pohltí vás.

Ano, téměř od první stránky je jasné, jak to skončí, ale to nic nemění na tom, že je to skoro pohádkově laděný vánoční příběh, který se velmi dobře čte a u kterého se i zasmějete. Mně se to líbilo. A leckdy mě vývoj děje i překvapil, ne všechno bylo předvídatelné, i když to tak na první pohled vypadalo...

Krásné, milé, čtivé, opravdové a hřejivé. Úplně jsem před sebou viděla ty domečky, zapadané sněhem, a neměnné kouzlo vánoc, které přichází rok co rok, aby nás ztišilo, zklidnilo, naplnilo vděčností, láskou a štěstím...

nicole1990
30.12.2021 2 z 5

Bohužel mě vůbec nebavila. Četla jsem lepší s vánoční tématikou už jsem se popravdě těšila až ji dočtu.

Andynka
28.12.2021 4 z 5

Kniha mi ze začátku moc nesedla a nemohla jsem se do ní začíst.
Ale postupem času se mi moc líbila. Přišla mi i zábavná a taková víc dospělácká, než normálně vánoční knihy bývají.
I když jsem knihu o vánočních schůzkách četla. Tahle mě stejnak dostala. A začala jsem si užívat vše s hlavní postavou.
Moc vánočně to na mě nedýchalo, ale jako romantika na zahájení prvního adventu to určitě ujde. Je to dobrá rozehřívačka. :D

keiko33
23.12.2021 4 z 5

Taká vianočná oddychovala. Síce som od začiatku tušila s kým skončí, ja som sa bavila. Kate bola super baba, samostatná, talentovaná a hlavne dobrosrdečná. Čo mi trochu vadilo, bol hrubý slovník jej kamarátky. To mi kazilo dojem sladkej romantiky.

tatafa
22.12.2021 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek je naprosto ideální knížkou pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a nasát trochu vánoční atmosféry.

Příběh se velice dobře čte a rychle vtáhne čtenáře do děje, ale pravděpodobně si za rok vůbec nevzpomenete o čem knížka vlastně byla.

Autorka v románu pracuje s poměrně originálním tématem a představuje neznalému čtenáři klady a zápory (nejen) americké seznamky. Vše je zahalené do vůně a atmosféry vánoc a také malého městečka ve stylu Stars Hollow ze seriálu Gilmorova děvčata.

Knížce lze vytknout opravdu jednoduchý děj a zápletku, kterou lze odhadnout již po několika úvodních stránkách. Kromě toho je příběh plný generalizací, klišé a nepříliš reálných situací, ale to prostě k romantickým příběhům pro ženy neodmyslitelně patří.

Román lze vřele doporučit všem romantickým duším, které hledají odpočinkový zamilovaný příběh s nádechem vánoc. Pokud však hledáte knihu, která ve vás zanechá hlubší dojem nebo se dozvíte nějakou hlubší myšlenku, pak nemá cenu tento příběh číst.

LaBobule
19.12.2021 5 z 5

Krasna vanocni knizka plna romantiky. Ac je vse hned jasne od zacatku, nechala jsem se pribehem nest. Zpocatku knihy jsem si musela zvyknout na autorky styl, prisel mi chaoticky - skace mezi postavama a byla jsem zmatena, neco jsem cetla i dvakrat abych vedela o co jde. Pak jsem si zvykla a byla to fajn knizka.

Vánoce pro ženy vánoční příběhy

2020  75%Dvanáct vánočních schůzek
2022  84%Zima nejistých nadějí
2023  73%Sejdeme se pod jmelím

Kniha Dvanáct vánočních schůzek je v