Dvacet tisíc mil pod mořem I, II

Dvacet tisíc mil pod mořem I, II https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423702/bmid_dvacet-tisic-mil-pod-morem-vo6-423702.png 4 1666 219

Atanone
27.05.2017 5 z 5

Kniha,která mě provází od dětství. Byla to láska na první počtení a opravdu nevím,kolikrát jsem ji vlastně už četla. Kdo ví,čím mě tak chytila..asi tím,že jsem od mala toužila po dvou věcech-létat jako pták a potápět se jako ryba. Nautilus mi to umožnil.. a let v balónu mám slíbený.

angloumene
24.05.2017 3 z 5

Moje první setkání s Julem Vernem dopadlo tak nějak všelijak. Dobrodružství samotné je opravdu zajímavé a hlavně baví. Bylo tam na mě ale trochu moc popisných informací. U většiny ryb stejně netuším, jak vypadají a to, do jakého řádu patří mi na představivosti moc nepřidá. Navíc mě občas dost otravovala zcela protlačená individualita profesorova asistenta. No naštěstí se časy mění :)

rene6927
16.05.2017 5 z 5

Můj první Jules Verne. Úžasná cesta. Popis druhů všech možných živočichů a vůbec, je vskutku detailní. Super dobrodružný a napínavý. Skvělé postavy. Krásně popsaná atmosféra - situací.

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

Pamatuju si chvíli, kdy jsem knihu vzala poprvé do ruky, bylo mi 12 let a byla jsem doma nemocná. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak to začalo, kniha mě naprosto vtáhla do děje, představovala jsem si, že se všemi hrdiny pluji na Nautilu a zažívám s nimi jejich dobrodružství. Od té doby se k ní ráda vracím a láska k oceánu mě také ještě nepřešla.

Hanjimka
22.04.2017 5 z 5

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Verneovky jsem četla ve 12 letech a moc mě bavili. Tahle jeho kniha se mi líbila asi nejvíc.

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Krásná klasika! Doporučuji.

TheRaven
04.12.2016 5 z 5

Jedna z klasických a vůbec nejlepších verneovek. Pro někoho možná vzhledem k množství popisných pasáží hůře čitelná, ale bez nich by nikdy nebyla tak dokonalá. Více o mém názoru na knihu v další části seriálu o Podivuhodných cestách zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-sesta-dvacet-tisic-mil-pod-morem-6926

Hillard
28.11.2016 5 z 5

Naprostá srdcovka a základ fantasy / sci-fi. Knihu mi četla maminka před spaním a myslím si, že dokonale formovala mou osobnost. Jules Verne byl velikán a mistr atraktivních příběhů. Tuto knihu miluji ze všech nejvíce. Doporučuji i namluvenou verzi. Krásně to příběh osvěží.

gabe99
25.11.2016

Klasika - mohu vřele doporučit. Již mnoho let je součástí mé knihovny a i po několikátém přečtení ji čtu vždy s obrovskou chutí... :-)

kuba2006
23.10.2016 5 z 5

Snad nejlepší kniha co jsem kdy přečetl.Sice jsem se musel prokousat ,asi prvními 20 stranami ,ale výsledek stál zato¨.Pustil jem se do toho a za 5 dní jsem jí dočetl.

mulderka
16.10.2016 5 z 5

Verneovka nejverneovatější, moje srdcová klasika... dobrodružství nemající v době vzniku knížky a ještě dlouho potom v literatuře obdoby. Zde jsem ochotná překousnout i zbytečně dlouhé lekce zoologie a jiných přírodních věd a pět hvězd letí do pravého horního rohu tohoto komentáře naprosto zaslouženě!!
P.S. Kdysi jsem si v rámci údržby znalosti jazyka zakoupila 20 000 mil v angličtině a s úžasem zjistila, že z českého překladu záhadně zmizela minimálně jedna velmi zajímavá kapitola...

Terazky
09.08.2016 5 z 5

Pokud pominu docela často vyjmenovávání a do detailu popisované ryby nebo měkkýše, což bylo (aspoň pro mne) na obtíž, byla jsem z těch jejich dobrodružstvích na větvi (samozřejmě v dobrém slova smyslu a asi proto, že to byla má první verneovka).

Simona99
08.08.2016 5 z 5

Krásná knížka, určitě by si ji měl každý přečíst! :) Pouze takové ty latinské výpisy ryb a dalších vodních živočichů jsem přeskakovala...:)

Aredhelka
02.08.2016 4 z 5

Úžasná kniha, kteoru byhc doporučila přečíst každému v každém věku :)

povermaster
20.07.2016 3 z 5

Kdyby kniha neměla téměř na každé druhé stránce výpis druhů, poddruhů a čeledí ryb, dal bych klidně 5 hvězd, ale tohle mě strašně rozčilovalo.

Sahaja
19.06.2016 4 z 5

Kniha je dokonale napsaná, fascinující detaily podmořského světa i vzhled a konstrukce celé ponorky, ale příliš popisné pasáže mi moc nesedly..

KateChatt
20.05.2016

Když nad tím teď přemýšlím, musím uznat, že kniha byla krásná jako celek ale čtení mě moc nebavilo . Pravděpodobně je to tím že vůbec nerozumím mořským živočichům a zeměpisu. Ani postavy mi moc nesedli: Nemo moc divnej, Aronnax vykulenej, Conseil moc klidnej, Ned moc cholerickej.

hanucha
15.05.2016 2 z 5

teda musím přiznat, že mě to dost nudilo, četla jsem kvůli dceři, ale dost jsem trpěla.. ani ne tak u těch popisů, profesně mě to celkem zajímalo, ale vůbec jsem se nemohla začíst, přišlo mi to odfláknuté, nevím :-)

Damato
12.04.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla v dětství snad milionkrát a o víkendu - při hledání v knihovně jsem na ni přišla a opět po nocích se zápalem četla . Bylo to úžasné čtení a i když jsem věděla, jak to všechno dopadne, tak jsem panu profesorovi držela palce, harpunáře jsem napomínala, ať zbytečně kapitána Nemá neprovokuje - krásný návrat do dětství:-)