Dvacet tisíc mil pod mořem I, II

Dvacet tisíc mil pod mořem I, II https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423702/bmid_dvacet-tisic-mil-pod-morem-vo6-423702.png 4 1665 219

Denisa153
30.05.2018 2 z 5

Nebyl to úplně můj šálek kávy. Občas to bylo zajímavé, ale co mi vadilo byli odborné názvy ryb a živočichů.

VladiKlaisner
05.04.2018 5 z 5

Netušila jsem, že mě tolik strhne a já se od ní nebudu moc odtrhnout. Geniální spisovatel a fantastický popis podmořského světa spojený s příběhem záludného kapitána Nema, jeho posádky a tří "trosečníků". Cestopisně, biologicky i fiktivně skvěle propracované. Jen lituji, že jsem četla v el. podobě a byla ochuzená o ilustrace.

Zikus
05.03.2018 4 z 5

(Spoilery)
Ačkoli je místy vyprávění opravdu poutavé, tak i přesto musím konstatovat, že z dvou třetin to byla poměrná nuda, ve které převládalo popisování živočišné, rostlinné a nerostné říše pod oceány a popisování toho, kudy vlastně Nautilus pluje. Také považuji za minus to, že nebyla vysvětlena minulost kapitána Nema, což mne dost zajímalo a stejně tak nebylo vysvětleno, jak se hlavní hrdinové dostali z onoho strašlivého vodního víru. Co mi ale v knize vadilo nejvíce, byla neustálá tendence posádky ve zbytečně přehnaném množství pobíjet všechna možná zvířata. Viz například: „Kapitán Nemo jich dal několik set ulovit, protože jejich černé maso je velmi chutné". Nevím, zdali se na tom nepodílel překladatel nebo zda sám Verne byl v nitru duše takový hubič, ale každopádně to není dobrý vzor pro čtenáře. Pokud to ovšem ale je práce samotného Verna, který knihu psal v 19. století, kdy na tom příroda byla ještě dobře, tak je na dnešním stavu biodiverzity vidět, kam takovéto vražedné tendence spějí.
Když bych měl svůj posudek na knihu shrnout, tak Verne musel být skutečná bedna, protože různými údaji, ať už z přírodovědy, zoologie, techniky, zeměpisu nebo dějepisu se to jenom hemží. Příběh je sice z větší části nuda, doplněná oním masovým zabíjením zvířat, ale i tak jde o nadprůměrné dílo. Knížka je doplněná o pěkné ilustrace.

VaskovkaG
04.03.2018 5 z 5

Moje první Verneovka a můžu říct, že jsem nečekala, jak moc mě kniha vtáhne do děje a jak moc si dobrodružství kapitána Nema budu užívat.

OldFirehand
17.02.2018

Tak táto verneovka mi prišla dosť slabá. Prvú polovicu som sa bavil, potom to už bolo akési zdĺhavé, pre mňa nezáživné. Tento námet bol podľa mňa zbytočne natiahnutý - dalo sa to vtesnať aj na polovicu.

Loubooker
07.02.2018 4 z 5

Pravdepodobne prvni verneovka, kterou jsem cetl... a kupodivu, take jak pise Ivo1973, take asi nejoblibenejsi, dokonce jsem ji cetl 2x, mozna 3x?
A ty dlouhe popisy? Tak v teto knize jsem si jich ani nevsiml, nebot to vyvazuje pestry dej, dobrodruzstvi primo na morskem dne, vyborne postavy trosecniku i fenomenalni postava kapitana Nema {mimochodem tak genialni, ze bylo jmeno pouzito J. M. Troskou}...zkratka ty popisy, to je prece klasicky Verne. Bez toho to asi nejde.
Nejvic mi popisy vadily u Vypravy Barcasovy, ta se mi cetla nejhure, ale tu jsem cetl asi jako dvacetilety a to uz asi neni vek na verneovky.

werewolf88
05.02.2018 5 z 5

Jednoznačně moje top Verneovka! Kapitán Nemo mě úplně uhranul už jako kluka a byl pro mě ztělesněním těch nejvyšších lidských hodnot.
A jak tady někdo skuhrá že popisky jsou dlouhé a bla bla a že to přeskakuje....no to snad... postřílet! .-)

Mygli
05.01.2018 5 z 5

Výborné scifi

Paulus.1987
29.12.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější verneovka. Samotná postava kapitána Nema mě fascinuje dodnes - tajemný, vzdělaný člověk, kterému lidstvo ublížilo natolik, že se uchýlil do mořských hlubin, kde neplatí zákony společnosti, vše má svůj klid, řád a krásu. Nikdy jsem nesouhlasil s vykreslováním kapitána Nema jako záporné postavy (pro úplnost doporučuji dále přečíst minimálně Tajuplný ostrov, kde je vše vysvětleno). Dětem bych rovněž velmi doporučil audio zpracování s Radoslavem Brzobohatým a Luďkem Munzarem, nádherný poslech.

lenka3883
20.12.2017 5 z 5

Skvělá

85098211
14.12.2017 4 z 5

Samozřejmě výborný Verne, jako obvykle. Ale tato kniha se nečte nijak dobře, celé dlouhé stránky popisů jsem přeskakovala, protože mne nezajímaly a zdály se mi nudné. Příběh jako takový je ale vynikající, proto uberu jenom jednu hvězdičku ;-).

Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

První verneovka kterou jsem četl, proto asi stále nejoblíbenější.

jani.ruzicko
25.11.2017 5 z 5

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

žanda545
30.10.2017 5 z 5

Je mi 10 let, trošku málo na tak vzdělávací knihu. Byla to moje první Verneovka. Samý tolik a tolik tý šířky a tolik a tolik tý délky a nebo řádu toho a podřádu toho. Ale jinak pěkná knížka.

Miro.slav
22.10.2017 5 z 5

Vždy som mal slabosť pre podmorský svet, cestovanie a stiesnené priestory. Táto kniha má všetky uvedené atribúty. Musím uznať, že Verne tu predviedol naozaj perfektný príbeh, opisy prostredia a klaustrofobickú atmosféru. Klobúk dole.

brodequin
09.08.2017 5 z 5

Pro mě je to zatím nejlepší knížka, co jsem kdy četl. A to mi bylo už asi 25. I v dospělosti si dále čtu tyto dobrodružné romány od Verna a hrozně mě to baví. Tato kniha mě strhla a byl jsem jí pohlcen až do poslední strany. Tyto edice (dle obrázku přebalu) jsou pro mě nejlepší a když k těm nažloutlým stránkám přidám ty naprosto úžasné a do příběhů zapadající kresby, tak nemůžu jinak, než se stále k Verneovkám vracet a objevovat další. Negativní stránka toho všeho je, že jsem si na ty kresby tak zvykl, že už je vyžaduji u každé knížky. :D

RamonVarga
02.08.2017 5 z 5

Super žůžo, dobrodrůžo.

konicekbily
14.07.2017 5 z 5

Knihou jsem byl přímo unesen! Kromě napínavého děje jsem získal spoustu poznatků o světě, nejenom o tom podmořském a mořském. A to vše ve věku jedenácti let.

witiko
10.06.2017 5 z 5

Z dětství už si knihu nepamatuji, ale když jsem o verneovkách vyprávěl synovi, začal se zajímat o Dvacet tisíc mil pod mořem, protože ho všechno kolem moře baví. Dlouho, hodně dlouho jsem váhal a zvažoval, jestli mu nabídnout tuto starší originální verzi, nebo modernější převyprávění Ondřeje Neffa. Nakonec jsem zvolil původní verzi a udělal jsem dobře. Syn je z ní nadšený a už se těší na další verneovku. Adaptace Ondřeje Neffa neznám a nemohu tedy tvrdit, že jsou špatné, ale ze své zkušenosti mohu říct, že jeho předpoklad, že původní verneovky jsou pro dnešní děti zastaralé a nudné, neplatí. Pořád jsou děti, kteří Vernovi propadnou právě tak, jako kdysi jejich tátové...

haWranka
09.06.2017 4 z 5

Nevím, nakolik je knize podobná rozhlasová hra Českého rozhlasu, tak jsem totiž měla možnost se s příběhem seznámit. Byla jsem naprosto nadšená! A to rozčarování - já vždycky myslela, že kapitán Nemo je srdečný milý pán. Jejda! :)