Dva tajemství neudrží

Dva tajemství neudrží https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416413/bmid_dva-tajemstvi-neudrzi-gDj-416413.jpg 4 285 61

Pro fanoušky Ostrých předmětů nebo seriálu Riverdale. Městečko Echo Ridge. Ellery tam nikdy nebyla, ale slyšela o tomhle místě dost na to, aby se mu pokud možno vyhnula. Její teta, která v něm vyrostla, v sedmnácti letech zmizela a nikdy ji nenašli. Před pěti lety tam zavraždili místní královnu plesu. A do tohohle města hrůzy se teď Ellery musí přestěhovat, k babičce, kterou skoro nezná... První problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Ellery ještě ani nenastoupila do školy a někdo už prohlásil letošní maturitní období za loveckou sezónu. Maturitní ples má být stejně nebezpečnou událostí, jako tomu bylo před pěti lety, kdy přišla jedna ze studentek o život. A aby vrah dokázal, že to myslí vážně, další místní děvče se ocitá na seznamu pohřešovaných... Je zřejmé, že tohle na první pohled malebné městečko skrývá temná tajemství. Ellery ví o tajemstvích své. Její matka je má, a stejně tak i její babička. A čím déle je Ellery v Echo Ridge, tím větší má jistotu, že každý v tomhle městě něco skrývá. Tajemství jsou ale nebezpečná záležitost – málokdo si je dovede nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Two Can Keep A Secret , 2019

terezka8354
01.09.2020 4 z 5

Můžu doporučit, velmi čtivé i zajímavé. ❤️

tadobra
26.08.2020 odpad!

NE. tohle fakt ne. rada bych na teto knize nasla neco pozitivniho, ale nejde to.
jedna z nejhorsich knih meho zivota. a ze jsem jich precetla.
kdybych mela vypsat, co vsechno je na knize spatne, byla bych tu do zitra.
knihu jsem docetla, protoze jsem statecna a take jsem nechtela zbytecne hanit predem.
ale bylo by to uplne jedno, konec a cele odhaleni vraha je stejne spatne, jako zbytek knihy.
nikdy jsem o knize nerekla, ze by fakt stala za ho*no(pardon, ale takovy vyraz je naprosto vystizny), je to moje premiera a take mi je to lito.
ale jeste jednou- tohle je absolutni propadak a fakt vam to nedoporucuju.

FejKýý
18.08.2020 3 z 5

Příběh mě bohužel nějak moc nenadchl, určitě mám v plánu přečíst i Jeden z nás lže a Jeden z nás je na řadě, ty by prý měli být lepší. Na paní spisovatelku teda ještě nezanevřu. Tady tou knihou jsem se docela prokousávala a čekala na ten velký rozjezd, bohužel za mě to bylo slabé, ke konci už lepší, tak dávám hodnocení průměrné. Co musím ale vypíchnout je to že vraha se mi opravdu nepovedlo odhalit a strašně se mě líbí ta obálka téhle knihy. :)

lily_maleckova
29.07.2020 5 z 5

Skvělý YA thriller, autorka píše velice čtivě :) její předchozí kniha Jeden z nás lze za mě byla trochu lepší, proto bych této knize dala 4,5 hvězdiček, ale obě můžu doporučit, stojí za přečtení! ❤️

LeeSungji
06.06.2020

(SPOILER) Četla jsem první knihu od spisovatelky a ta se mi moc líbila. Přišlo mi to jako Pretty little liars. Druhá knížka mi přišla ze začátku trosku nudnejsi, ale nakonec to stalo za to. Vraha jsem vážně netipla a nejvíc mě dostala poslední věta knihy. Takže opravdu stojí za to, si ji přečíst. Jen mi tam trosku nesedí jedna věc a to, proč se nenašlo Sarino tělo. Navíc proč chtěl Sadie zabit? Spal i s ni? Nebo co ho k tomu vedlo? Mnoho nezodpovězených otázek. Bylo by fajn nějaké pokračování. Nebo aspoň dodatek. Ale vřele doporučuji.

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Na místo plné záhadných zmizení a nevyřešených vražd přijedou dva teenageři a voila - vše se samým zázrakem (díky dvěma novým středoškolákům) vyřeší. Holt to tak už v knihách bývá - policie je neschopná a jedna, detektivkami posedlá, puberťačka vyřeší najednou všechno.

Dva tajemství neudrží je pro fanoušky Riverdale, aspoň tak to stojí v knize. S tím jen souhlasím, ale ačkoli se mi zápletka a rozuzlení líbilo, je tu jedna věc, před kterou vás musím varovat. Dáme si příklad, jo? Máte Riverdale (viděla jsem jen 1. sérii, takže jsou mé znalosti seriálu trochu omezené, ale to teď vůbec nevadí) a čtyři hlavní postavy. Dvě holky a dva kluky. To už jsou dohromady 4 jména, no skvěle Léňo. Hlavní hrdinové mají sourozence a rodiny, to už máme do počtu další jména. Jsou to středoškoláci, takže tu máme další kamarády a spolužáky, učitele a nějakou tu namyšlenou smetánku. Víte, kolik to je jmen? Aha, už to ani nespočítáte, co? No a to je přesně ten problém. Je tam spoustu jmen. A v první polovině knihy jsem někdy tápala, kdo je kdo.

Takže, pokud chcete číst tuhle knihu, plně se soustřeďte na jména. A ještě takovej bonus. Hlavní postavy - dvojčata - oslovují svou matku jménem, né "mami". Ale jinak se to dá zvládnout.

Doufám, že vás tohle neodradilo a jste na knihu zvědaví. Protože mně se líbila. Dokonce víc než autorčina předchozí kniha Jeden z nás lže.

anak.anisek
13.04.2020 5 z 5

Od autorky je to už moje druhá knížka, a musím říct, že ani ta první, ani tato mě nezklamala. Četla se velmi dobře, rychle a byla napínavá. Rozhodně se nebudu bránit dalším knihám této autorky.

pavlusci
29.03.2020 3 z 5

Příběh pěkný,ale začátek se moc táhl...konec úžasnej!????

Doporučuju!

bara-z5649
26.03.2020 5 z 5

Myslím, že jsem se zamilovala do této autorky! Tahle kniha opět dokazuje to, jak je v YA světě, tak vyzdvihována.
Moc všem doporučuji!

Veruu95
24.03.2020 5 z 5

Já tento styl knih můžu :)
Líbila se mi ta tajemná a temná atmosféra, napětí zde také bylo a vraha bych neuhodla, vůbec mě to ani jednou za knihu nenapadlo. Konec jsem četla se zatajeným dechem. Povedené :)

Veju007
24.02.2020 3 z 5

Na zadní straně přebalu stojí “Povinnost pro fanoušky Riverdale”. Tak smíchejte Riverdale s PLL a plus/mínus vznikne tohle.
Parta děcek se snaží vyřešit nejdřív vandalismus, pak únos a pak vraždu. A já jsem zase tak blbá, že mi vůbec nedošlo, kdo je vrahem.
Neurazí, nenadchne, ale žádnej super zážitek se nekoná. Meh.

Ivuska.09
13.02.2020

Já nevím, ale mě bohužel příběh moc nesedl. I když vlastně byl takový, jaký jsem čekala a má očekávání tedy byla naplněna, tak už jsem asi zvyklá na složitější detektivky. Přece jen je tohle hlavně Young Adult. Ale mladším čtenářům doporučuji, ideální třeba pro středoškoláky.

Magdyla.8
09.02.2020 3 z 5

To byla nálož emocí teda! Děj měl spád a plynul si svým tempem. Bála jsem se, že příběh bude přitažený za vlasy, ale nakonec byl i uvěřitelný. Na mě tam bylo příliš mrtvých, některé úmrtí bych i vypustila. Mohli vraha dopadnout dříve před těmi dvaceti lety. Ale ten konec a poslední věta tomu zanechalo šťávu a na knihu myslíte další týdny.

Knihomolka97
02.02.2020 5 z 5

Výborné! Od začátku napínavé a záhadné. Nemohla jsem se skoro vůbec odtrhnout, četlo se to moc dobře. Vyprávěno z pohledu Ellery a Malcolna. Vraha jsem neuhodla a důvod by mě ani ve snu nenapadl. Doporučuju. :)

MisakiNezumi
29.01.2020 5 z 5

Okamžitě jsem se začetla. Moc mě bavila. Vrah se téměř nedal poznat, poněvadž má každý nějaké to tajemství. Každopádně jsem tušila, kdo se na tom podílí a čitou náhodou jsem ho odhalila téměř ze začátku. To mě potěšilo, protože o to víc se těším na další knížky od této autorky.

Lucijáš276
23.01.2020 5 z 5

Mě se to opravdu líbilo! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, ale občas to bylo místy zdlouhavé, ale i tak mě zajímalo, co bude dál a kdo je tím pachatelem, kterého jsem po celou dobu čtení neodhalila! Konec byl samozřejmě zrychlený, ale i tak samotné knize dávám 4 hvězdy a obálce 1 hvězdu navíc :)

lucygreen
30.12.2019 4 z 5

Čtyři hvězdičky dávám jen za ten konec, který jsem čekala mozná lepší, ale jinak je tato kniha bez diskuzí skvělá. Od začátku mě bavila, děj odsýpal a rychle se četla. S postavami jsem ani problém neměla a prostě mě to bavilo. Doporučuji ;). Obálka je mimochodem v reálu fakt dokonalá a paperback se k ní hodí.

blonďatá.luc
30.12.2019 4 z 5

Ve vyprávění se tentokrát střídají jen dvě hlavní postavy (což je po autorčině prvotině trochu zklamání). Kniha má pomalejší rozjezd, ale když to čtenář vydrží, čeká ho pěkně napínavé finále. Upřímně jsem nedokázala odhalit, jak to celé nakonec dopadne (a dokonce mě běhal mráz po zádech). Pokud jste fanoušci young adult literatury ve spojení s thrillery, bude to pro vás nejspíš ta správná volba - pokud tedy hledáte nějakou odpočinkovou knihu.

Horalka5
21.12.2019 4 z 5

Jak je již níže psáno i já měla trochu problém zorientovat se ve všech postavách, což se po pár kapitolách spravilo. Konec byl sice celkem prvoplánový, autorka si s ním mohla ještě trochu pohrát a tato kniha dle mého názoru nemůže konkurovat té první, ale i tak jsem si užila napínavé čtení.

Elsasbooks
18.12.2019 2 z 5

Anotace vyzradí polovinu knížky. Skoro nic se zde neděje.

tajemství pro dospívající mládež (young adult)

Karen M. McManus
americká, 1969
2017  83%Jeden z nás lže
2019  77%Dva tajemství neudrží
2020  83%Jeden z nás je na řadě
2021  80%Rodina především
2023  81%Přivedeš mě do hrobu

Kniha Dva tajemství neudrží je v