Dusím se ve vlastní šťávě

Dusím se ve vlastní šťávě https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8090/bmid_dusim-se-ve-vlastni-stave-urx-8090.png 4 230 31

Betty MacDonaldová (1908-1958) napsala za svůj život čtyři úspěšné romány pro dospělé a čtyři knihy pro děti o paní Láryfáry. Ve všech vycházela ze svého života, z jehož obtíží se s humorem sobě vlastním dokázala vypsat. Její poslední román z r. 1955 líčí život s druhým manželem Donem a dvěma pubertálními dcerami, který trávili na překrásném, ale obtížně dostupném ostrově Vashon, kam se po zakoupení domu a kusu pláže přestěhovali ze Seattlu. Dnes je ze stodoly, kterou tam MacDonaldovi postavili, hotýlek, vedle něhož stále stojí slepičárna, kterou Bettin manžel krátce provozoval v návaznosti na úspěch knihy Vejce a já.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

Onions in the Stew , 1953

Fizulka71
03.08.2016 5 z 5

V podání Betty se zdál i nedostupný ostrov Vashon jako kousek ráje na zemi, ve kterém se každodenní sbírání dřeva vyplaveného na pláži zdá jako svátek. Ani tuto knihu neopustil autorčin pověstný humor a nadhled v situacích, kdy slabé povahy tlučou zoufalstvím hlavou do zdi a ty ještě slabší rovnou skáčou z oken.

emma24
17.07.2016 5 z 5

Knihy, které si vezmu do ruky pokaždé, když je mi mizerně a hned jsme dvě. Ještě mít ten nadhled jako Betty a bylo by to fajn :-)

akdar72
09.06.2016 5 z 5

Další odpočinkové a příjemné čtení. Nejvíc jsem se usmívala na konci knihy, kdy Betty popisuje pubertu svých dcer.

BLeeCraleek
26.05.2016 3 z 5

Zase autobiografická kniha, popisující život Betty, jejího manžela Dona a jejich dvou dcer Anky a Janky. Docela jsem se ztrácela v časovém sledu, ale po minulých knihách jsem pochopila, že na tom ani tak nesejde. Bylo zajímavé s jakou důvěrou a najivitou přistupovali k některým věcem: kouření škodí jen dětem, DDT používám jako pudr :-)

petunkav
26.01.2016 5 z 5

Opět spousta vtipu a spousta životních zážitků a scén, které zapadají i do dnešní doby.
Skvělá.............

allebra
11.12.2014 5 z 5

Velmi příjemné odpočinkové čtení, ostatně jako všechny autorčiny knihy. (-:

pakoshka
22.05.2013 3 z 5

Jediná kniha od Betty, která mě bavila.

Milik
28.03.2013 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda, takže pro mě fajn oddechovka.

Alca007
22.04.2012

Je pravda, že první díl vejce a já je vtipnější, ale i tak se knížka dala číst.

Ellis
15.06.2011 2 z 5

Přečetla jsem, ale moc mne nezaujala. Rozhodně považuji za vypravěčsky a dějově nejlepší knihu Vejce a já. Chybělo mi více rozepsání situací a charakterů osob. Humor sice byl, ale jaksi násilný a místy až trapný. Některé situace nebyly moc uvěřitelné.

Lenka142
30.11.-0001 4 z 5

podle mého názoru nemá až takový děj jako třeba vejce a já ale i tak jde o velmi dobrou knihu