Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79843/bmid_dum-u-tri-borovic-uQw-79843.jpg 4 518 145

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

cukrovka
21.02.2020 5 z 5

Čtivě napsaná romantika. Zajímavý a poutavý příběh Andrého a Alžběty, kteří musí bojovat s předsudky, záští a nevraživostí. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka byla žena, která se nepoddávala nepřízni osudu. Byla silnou osobností, která dokázala svým přístupem měnit věci i lidi kolem sebe.

mariva
27.01.2020 5 z 5

Pěkný romantický příběh, krásně se čte, jako všechno, co autorka napsala.

ivana02
24.01.2020 3 z 5

Romanťárna, jak má být. Pro milovnice Jany Eyrové, autorka se jí nechala hódně inspirovat. První polovina se mi líbila hodně, ve druhé už mě děj trošku nudil, protože to bylo pořád to samé, předvídatelné a čím dál víc jsem tam viděla již zmiňovanou Janu Eyrovou.

Jirinamac
10.01.2020 5 z 5

Je to romantická červená knihovna, ale má i napínavý děj. Příjemné a odpočinkové čtení.

aginecka
13.12.2019 4 z 5

Milé překvapení, obvyklá sladkobolnost historických romancí potlačena na minimum. Romantika a drsnější pasáže v rovnováze. A samozřejmě velmi čtivé.

gordon13
29.11.2019 5 z 5

Pěkná kniha, svěží, lehké čtení z dávných časů..odpočinkový příběh, paní autorka píše velice poutavě, líbilo...

packlik
01.10.2019

Kniha se mi moc líbila. Občas jsem měla dojem, jako bych příběh už od autorky znala, ale i tak doporučuji. Každý kdo má rád knihy od H.M. Körnerové se určitě nezklame.

Arsi
08.08.2019 5 z 5

Krásný příběh, krásná kniha. Autorka opět nezklamala. Doporučuji.

MagdalenaSlaba
05.06.2019 3 z 5

Hezká kniha, i když mě nijak neuchvátila. Ale na to, že se jedná o romantický příběh, tak to vlastně vůbec není přehnaně sladké, což oceňuji. Stojí za přečtení.

Schary
22.04.2019 5 z 5

Hezká lehoučká romance, která se parádně čte. Osud hlavní hrdinky mě vtahl do děje a sledovala jsem její předvídavou lásku...ale vlastně to ani nevadilo ????

knihovniceS
22.04.2019 5 z 5

Nádherný, poutavý příběh, který Vás nenechá vydechnout. Přečetla jsem za dva dny a na poslední stránce jsem litovala, že už je konec. Doporučuji

JancaMia
24.02.2019 4 z 5

Krásný poutavý příběh už se těším na další knížky od této autorky a pevně doufám že se mi v mé knihovně sejdou všechny.

Martinee_
15.02.2019 5 z 5

Moje první knížka od spisovatelky a určitě nebude poslední, skvěle napsaný poutavý příběh, zajímavé postavy, místy mi to v některých věcech dost připomínalo oblíbenou Janu Eyrovou, už se těším na další knížky!

kara
07.02.2019 5 z 5

No a co, že je to červená knihovna? Mně se kniha náhodou zdá moc příjemná, hezky jsem si v ní početla a její autorku mám moc ráda, stejně jako většinu jejích knih. :-)

ErikaJ
05.02.2019 3 z 5

Miluji knížky od paní Körnerové, především pak ty odehrávající se u nás. Tato sice nebyla úplně můj šálek kávy, protože typickou červenou knihovnu moc nemusím, ale zcela určitě stojí za přečtení.

chodícírohožka
28.01.2019 4 z 5

První knížka od této autorky, první knížka tohoto žánru po dlouhé době a spokojenost. Hlavní postavy jsou moc sympatické, děj jednoduchý, ale příjemný. Žádná překvapení a dramatické zvraty se tu nekonají, ale o ty v daném odpočinkovém žánru přece nejde. Mám jediné dvě výtky - hodně v tom vidím Janu Eyrovou a konec mi připadá příliš uspěchaný (vzhledem k tomu, jak protáhlá je část, která k němu směřuje, tak samotný závěr se mi zdá trochu odfláknutý). Určitě ale po autorce ještě někdy sáhnu.

pedroK
23.01.2019 2 z 5

Četla jsem od paní K. Heřmánkové údolí, které mě uchvátilo. Tak jsem se těšila na stejně silný příběh a narazila jsem na červenou knihovnu od A do Z. Čtení mě nezaujalo, protože jak se již psalo níže, dopředu víte, jak to dopadne. Poslední stránky jsem už jen prolistovala, hlavně ať už je to za mnou. Psané čtivě, ano, ale i Angelika je vedle toho psychothriler. Takže další knihu už ne, nejsem ta správná skupina romantických čtenářek.

kyticka152
17.01.2019 5 z 5

Knížka byla milá a zahřála na srdíčku. Krásný příběh o kterém sice už na začátku víte, jak dopadne, ale přesto si ho přečtete. Doporučuji k přečtení!

hapac
11.12.2018 4 z 5

Kniha nezklamala, já se zkrátka na knihy paní spisovatelky docela těším. Je v ní od všeho trochu - bolest, strach i láska.

aktijnov
10.12.2018 3 z 5

Místy depresivní, místy sladkobolný příběh, ale určitě fajn odpočinkové čtení.