Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79843/bmid_dum-u-tri-borovic-uQw-79843.jpg 4 520 145

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

Petule.k93
27.11.2018 4 z 5

Konečně jsem knihu dočetla :D Hezky napsaný, čtivý příběh. Každá doba má své a v tomhle příběhu to vás do té doby úplně vtáhne.

Barbara182
15.11.2018 5 z 5

Na základě anotace a některých názorů jsem se knihy a jejího lehce depresivního/beznadějného prostředí trochu bála, ale nakonec se mi neskutečně líbila :-) Moc pěkný příběh, napínavý s nezbytnou romantikou, prostě takové pohlazení po duši :-) Nemůžu si pomoct, ale mám knihy Hany Marie Körnerové čím dál raději :-)

Kykynka
13.11.2018 5 z 5

Krásný, velmi čtivý příběh. Autorku zařazuji do oblíbených.

raty
13.11.2018 5 z 5

Krásně napsaný příběh.

Amitiel76
02.11.2018 4 z 5

Další z krásných děl od mé oblíbené autorky.
Stejně jako v jejích dalších dílech, i tady je to "obyčejný " příběh lidského života. Žádná přeslazená romantika, žádný za vlasy přitažený děj.
Příběh pozvolna plyne. Hlavní hrdinka opouští v ohrožení svůj dosavadní domov, a azyl nalézá na zpustlém statku "U tří borovic". Zde ji očekává odmítavé přijetí od ostatní čeledě, plné zášti, předsudků a nenávisti. A také podivínský pán domu, který ji i přes počáteční obavy začíná přitahovat. A pak je tu jeho postižený syn....
S Alžbětou prožíváme její každodenní starosti, strasti a nelehkou práci na statku. Jsme ale i svědky její síly a odvahy, s jakou čelí každodenním těžkostem, a zlým pomluvám. Jak bojuje o své místo na slunci, a jak pozvolna mění věci i lidi kolem sebe.
Ale s lidskou zlobou, záští a pověrčivostí, se bojuje velmi těžce....
Autorčiny hrdinky, jsou vesměs silné a odvážné ženy. Její romány mě moc baví, a oslovují. Určitě sáhnu i po jejích dalších dílech.

pip11
13.10.2018 5 z 5

Má první kniha od této autorky. Vážně se mi to líbilo, dala jsem ji za den a už se koukám po jejich dalších.

knihomolkadorfa
14.07.2018 5 z 5

Příběh plný zášti, předsudků, zloby, neštěstí, ale také lásky, dobrosrdečnosti, porozumění a romantiky. Příjemné a milé čtení. Má oblíbená autorka opět nezklamala.

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. A je tak zajímavá, že si musím přečíst další a další knihy.

helenah
02.07.2018 5 z 5

Krásná kniha. A na konci prázdnin má vyjít nové vydání :-) Moc se těším, protože tuhle knížku bych opravdu měla ráda svou.

polly43
17.06.2018 5 z 5

Opět krásné počteníčko,doporučuji.

galinek
20.03.2018 5 z 5

:-) Četla jsem Pána hor,...a chtěla jsem nějak pokračovat v těch romantických vlnách - a podruhé si přečetla Dům U Tří borovic,... Je to pohlazení:-), zatím každá kniha autorky. Děkuji:-)

Evišťátko
15.03.2018 5 z 5

Krásný příběh z francouzského venkova, vonící senem,sluncem a poctivou prací.

jana79
31.01.2018 4 z 5

Ještě jsem od teto autorky nenarazila na knihi,ktera by nebyla dobra. Jeji pribehy jsou ctive a dobre napsane,krasny relax s touto knihou

Pichoval
26.01.2018 5 z 5

Oblibena autorka nezklamala, kniha se cetla sama

krtecek_1
11.12.2017 4 z 5

Nemyslela jsem si, vzhledem k tomu, že poslední dobou čtu thrillery, detektivky či knihy týkající se druhé světové války, že mi tato kniha vezme dech.. Opravdu velmi čtivé, žádná červená knihovna, ráda si přečtu další knihy autorky.

4xbabča
21.11.2017 5 z 5

Krásná kniha s vyobrazením lidských vztahů na francouzském venkově plný zla a zášti, ale i lásky. Autorka napsala dílo jako příjemné čtení pro každého. Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

knihovnička007
16.11.2017 5 z 5

Další kniha od této autorky. Opět nemohu jinak, než dát plný počet bodů. Tato autorka píše opravdu skvěle. Chvílemi mi bylo až úzko, skvěle napsáno. Alžběty mi bylo hodně líto. Lidé dokážou být pěkně zlí...
Opět příběh z konce 19. století ve Francii. Kniha se četla sama jedním dechem. Už se těším na další její knihy :)

Zorka
29.10.2017 4 z 5

Přestože romantiku moc nevyhledávám, v tomto díle mi nějak nevadila - snad proto, že jsem ji tam i tak trochu očekávala a nebyla nijak "přeslazená". Motivy viny, lidské zášti a jakýsi lietmotiv duševní nemoci, který se v dílech Hany Marie Körnerové opakovaně objevuje, dávají dílu trošku jiný rozměr, než mívá klasický román pro ženy. I já hodnotím toto dílo jako příjemné oddychové čtení.

bedkniha
13.08.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha, mám další autorčiny knihy připravené ke čtení

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.